Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 5.2.2023
sk
Agáta
cz
Dobromila

Internet môže byť nebezpečným miestom. O jeho temných stránkach sa už popísalo, a ešte určite popíše, dosť veľa. Jedným z problémov, na ktoré odborníci upozorňujú, je aj nadväzovanie online vzťahov s neznámymi ľuďmi. To je mimoriadne rizikové a môže to končiť tragicky.

V nasledujúcom článku ti prinášame 5 desivých prípadov, keď sa na prvý pohľad nevinné internetové vzťahy skončili brutálnymi vraždami.

1. Breck Bednar

Breck Bednar bol 14-ročný chlapec z anglického Caterhamu. Bol fanúšikom počítačov a online hier. Práve na internete sa dostal do kontaktu s 18-ročným Lewisom Daynesom.

Ten začal s Bednarom pravidelne komunikovať a podľa Breckových rodičov mal na chlapca veľmi negatívny vplyv. Breckovi známi dokonca ohľadom tohto online „kamarátstva“ informovali políciu, keďže sa obávali, že môže ísť o prípad sexuálneho predátora.

Profimedia

Polícia však v správach nenašla žiadny náznak sexuálneho obsahu. Išlo proste o dvoch chalanov, ktorí si písali o počítačových hrách. Daynes mal Bednara presvedčiť o tom, že je bohatým počítačovým inžinierom a chlapca zamestná vo svojej firme.

Breck Bednar sa ho rozhodol navštíviť 17. februára 2014. Ten víkend mal pôvodne stráviť so svojím otcom Lawrencom Bednarom. Ten dal chlapcovej matke vedieť, že Breck na stretnutie nedorazil. Čoskoro rodičia a súrodenci obdržali desivé správy, ktoré hovorili, že Bednar je mŕtvy a fotky jeho tela sú na internete.

Daynes Bednara po príchode zviazal, zalepil mu ústa páskou a niekoľkokrát ho bodol do oblasti krku. Fotky jeho tela uploadol na internet. K svojmu činu sa pred súdom priznal a bol odsúdený na doživotný trest za mrežami.

2. Nicole Madison Lovell

Nicole Madison Lovell bolo veselé 13-ročné dievča, ktoré rado využívalo internetové zoznamky a rôzne chatové stránky. Písala si s mnohými ľuďmi a na internete trávila veľké množstvo času. To, pravdaže, znepokojovalo jej rodičov a dokonca jej na istý čas zabavili mobilný telefón. Neskôr jej ho však vrátili.

Nicole najčastejšie používala populárnu aplikáciu Kik. Práve tam sa zoznámila aj s 18-ročným vysokoškolákom Davidom Eisenhauerom.

Písala si s ním hodiny a považovala ho za svojho priateľa. 27. januára 2016 sa uprostred noci tajne vytratila zo svojho domu, aby sa s Eisenhauerom stretla. Netušila však, že kráča v ústrety smrti. Podľa vyšetrovateľov Eisenhauer vraždu plánoval, a nie sám. Pomáhať mu pri tomto ohavnom čine mala jeho kamarátka Natalie Keepers. Tá mu následne pomohla zbaviť sa tela.

https://www.facebook.com/nbcchicago/photos/bc.Abo2rhAOu4_0IooIZExHIT6i5u-rhr_-CUqoiM8XcZYGMgsNCKQ-O5Y0D6yPCiAQToOCxQfvqvifZFHBHEI0uKMyyT76-pUdt5VwRRpiom3tJt-acKnqmwz0_J0wpEmQXg6OrTwI1AUxignly28lJCWyrxbvOVsECkAWux24NHGqYA/10156596570625725/?type=1&opaqueCursor=AbqmJn6z-0svf1j5VEGaBVMTC_Pe6ot47kty6qbtQ-BmKpyXnq6Z_j2RvIhmC57fbqWeTUCDasyPR9pgvrQkGnJC1wh7Jv0d6TTWTxmQKZaOvcznvv_48Ru7THsgRTgxbT7qF9UlDXgKg5Q6iUlmAKOFs2gF2UjiKLpUokbAMtXu1o9dFDum_Yt-0SaTxDS8B8IFSatOEXVhtbqtNmujcyvgBX-uvjixK7QPBhEbF5mW2wDmE-no62WC9kaXng_GQI8I0Ons8NqGqOQZTKFGEjC1rvgGj8tGRMfW-RmFmQeujkgbvJPAXeyqiY-oweEBkXVa8RR2rzYe-3U6659WYDoZHobiNEnxs8va9Josp4O_yI9mUWk0d0U2raXupu99JxuUaJ4KJ9qdLM8xK-xzhY11gtRa-DosTLzytZDyVq0P5t_lGxlrprCyTpzz7vQRTTJ5aWvva5JpcTo3EaMGQLjCJyWfvNmMNSY1yCiOXpbwS8ARS3ZAnOFC9QYepp3ldHylpWd3erwAjsMT79pb-5uLoSG_lmuZp4Av1Job2ykibQ&theater

Nicole podrezali hrdlo a jej telo odhodili v zalesnenej časti Severnej Karolíny. Polícia ho však vypátrala a následne sa dostala na stopu obom páchateľom. Eisenhauer svoju vinu popieral. Keepers sa priznala. Pred súdom tvrdila, že jej motívom bola túžba po vzrušení a participácii na niečom tajnom. Eisenhauer bol odsúdený na 50 rokov basy, Keepers dostala 40 rokov.

3. Sharon Winters

39-ročná Sharon Winters, matka štyroch detí, tiež vo veľkej miere využívala internet. Podľa svojho brata Stephena sa cítila veľmi osamelá a túžila po láske. Trápili ju depresie a internetové chatovanie dokázalo aspoň na chvíľu rozžiariť jej temné dni. Intenzívnejšie sa do vôd internetu ponorila v roku 2013, keď bola kvôli depresii vypísaná z práce.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/kancel%C3%A1ria-kl%C3%A1vesnice-pr%C3%A1ca-381228/)

Nadviazala vzťah s 33-ročným Kevinom Hawkeom. Ten jej mal posielať násilné a sexuálne správy, čo veľmi vydesilo Sharoninho brata. Naliehal na ňu, aby internetový vzťah ukončila, ale ona to neurobila. S niektorými mužmi sa dokonca osobne stretla. Medzi nimi bol aj Hawke. Ten ju 13. júla 2014 dobodal nožom. Sharon zasadil celkom 90 bodných rán.

Hawke si po vražde dal pivo a následne zavolal na políciu. Po príchode ho našli policajti totálne opitého. V Sharoninom dome následne našli aj samotnú Sharon. Hawke dostal doživotný trest.

4. Julissa Brisman

26-ročná Julissa Brisman sa stala obeťou študenta medicíny Philipa Markoffa. Ten si svoje obete nachádzal na internetovej stránke Craigslist. Polícia ho podozrievala z toho, že má na konte aj dve ozbrojené lúpeže. Jednou z jeho obetí bola aj eskortná pracovníčka Trisha Leffler, ktorú zviazal a okradol. Podobnú lúpež realizoval aj v prípade exotickej tanečnice Corinne Stoute.

Profimedia

Julissa Brisman na internet zavesila inzerát, v ktorom ponúkala masáže. Markoff jej odpísal, následne sa s ňou stretol 14. apríla 2009 a zrejme ju plánoval okradnúť (ako predchádzajúce obete). Brisman sa však bránila a Markoff na ňu niekoľkokrát vystrelil zo zbrane.

Svojim zraneniam, žiaľ, podľahla. Polícii sa vraha podarilo vypátrať aj vďaka kamerovým záznamom v hoteli, kde k vražde došlo. Pred súdom Markoff tvrdil, že je nevinný. Proces však neprebehol. Markoff totiž vo väzení spáchal samovraždu.

5. Jessica K. a Regina B.

Ženy Jessica K. (26 rokov) a Regina B. (39 rokov) sa v roku 2009 stali obeťami vraha Christiana G. (27 rokov). Ten bol v domovskom Nemecku označený za „prvého nemeckého internetového vraha“. Christian používal na internete prezývku Rosenboy a písal si s približne 300 ženami. Sám vyhlásil, že vyhľadával nezáväzné sexuálne kontakty. S mnohými ženami sa stretol, ale dve z nich zavraždil.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/telef%C3%B3n-technol%C3%B3gie-pin-mobile-869669/)

Tvrdil, že Jessicu zabil „omylom“, keďže sa dostali do hádky. Podľa vyšetrovateľov ju mal niekoľkokrát bodnúť nožom (on tvrdil, že ju uškrtil). Reginu Christian zabil preto, lebo si od neho po sexe vypýtala peniaze. Keď odmietol, nazvala ho „násilníkom“. Aj táto obeť mala na tele poranenia po hrubom kuchynskom noži.

Christian pred súdom tvrdil, že Reginu by nezabil, pokiaľ by ho nenazvala násilníkom. Súd ho odsúdil na doživotie.


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť