Tieto veci by si sa rozhodne nemal hanbiť robiť osamote

„Nemám tam s kým ísť“ v tvojom živote viac existovať nebude.

Absolútne nezáleží na tom, či máš partnera alebo partnerku, alebo si sám. Existuje niekoľko vecí, ktoré by sme sa nemali hanbiť robiť osamote. Mnoho ľudí má problém prejsť tú pomyselnú hranicu a kvôli tomu nevidí niekoľko dobrých koncertov, zaujímavých podujatí a miest.

Preto naber odvahu, vystúp zo svojej bubliny komfortnej zóny a vyber sa niekam sám. Uvidíš, že to vôbec nie je také hrozné, ako si si predstavoval. Pre introvertov to môže byť spočiatku trochu náročnejšie, ale existuje ich niekoľko, čo si to skúsili na vlastnej koži a v zdraví to prežili.

Kino

Kto povedal, že ľudia musia chodiť do kina náležite s niekým. Aj tak tam pozeráš film a jediný čas, keď s niekým komunikuješ, je ten pred filmom a po filme. Zaobídeš sa aj bez toho. Načo hľadať ľudí, ktorí s tebou pôjdu na ten film. Keď sa nik nenájde, tak choď jednoducho sám.

Erik Witsoe, Unsplash

Kúpalisko

Sem väčšina chodí radšej v skupine kvôli tomu, aby ste si vzájomne strážili veci. Mnoho vodných plôch a kúpalísk už má skrinky, kde si môžeš svoje osobné veci uložiť. Prípadne si zober len nejaké drobné, mobil nechaj doma a nebudeš sa mať o čo strachovať.

pexels (https://www.pexels.com/photo/topless-woman-in-pool-facing-trees-during-night-time-9422/)

Plaváreň, posilka

Nedáva zmysel, aby si hovoril, že chceš chodiť na plaváreň, ale nemáš s kým. A čo budeš pri tom plávaní s tým človekom robiť? Diskutovať o počasí? Zbytočné. Rovnako ani do posilňovne nejdeš diskutovať, ale cvičiť, tak načo ti je partner. Veľmi zlá výhovorka, prečo by si mal konečne začať.

mentatdgt, Pexels

Párty, koncert

Veľké množstvo ľudí nedokáže ísť na párty samo a už vôbec nechápe ľudí, ktorí tam chodia sami. Ak ideš na párty iba kvôli tomu, aby si sa zdrogoval alebo opil, tak chápem, že potrebuješ ľudí, ktorí ťa v tom budú podporovať. Ak však ideš za hudbou, tak nie je o čom.

Určite tam nájdeš ľudí a hlavne na koncerte – idete tam predsa s rovnakým záujmom. Dievčatá majú zväčša to šťastie, že sa im vždy niekto prihovorí, ale pokojne to môže fungovať aj opačne.

Thiago Miranda, Pexels

Festival

Niekto si netrúfne ísť na festival sám, ale povedzme si na rovinu, nakoniec si tam vždy sám. Tvoja partia sa rozpadne, akonáhle sa vám líšia hudobné preferencie a vidíte sa za celý víkend tak trikrát, ráno a v noci pri stane. Stan ti pomôže postaviť hocikto a parťákov nájdeš na každom kroku. Na festivale spoznávaš nových ľudí, aj keď nechceš.

Brett Sayles, Pexels

Dovolenka, výlet

Cestovať sám? Veľmi málo ľudí má na to gule, no každý, kto tak robí, to odporúča všetkými desiatimi. Čas strávený sám so sebou nikdy nie je stratený čas. Neviaž sa na to, že nemáš s kým, lebo takto budeš sedieť doma na gauči do konca života. Na staré kolená si budeš potom búchať hlavu o stenu.

Brett Sayles, Pexels

Akékoľvek iné podujatie

Workshop, diskusia, galéria, kávička, prechádzka v lese… čokoľvek môžeš robiť sám. Síce sa to na začiatku zdá byť zvláštne, no ako to raz vyskúšaš, budeš si tento čas veľmi vážiť. Uvedomíš si, koľko vecí si tak stratil, lebo si nemal s kým ísť. Na mnohých takýchto miestach dokonca spoznáš nových ľudí, s ktorými máš spoločné záujmy, čo ťa nakoniec možno ešte privedie ku parťákovi.

Gabriela Palai, Pexels

Titulná fotka: David Calderón, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
9
Jeej
Uups Uups
4
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
7
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Ak si dospelý, ktorý potrebuje dospelejšieho dospelého, tak sa nájdeš v týchto komiksoch

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME