Tieto veci nám rodičia večne zakazovali a my sme ich za to nenávideli

Po čase sme však pochopili, prečo to robili.

Zdroj: RachelBostwick, pixabay

Rodičia nás musia chrániť a súčasťou tohto chránenia je aj zakazovanie rôznych vecí. Či už sú to sladkosti alebo nejaká počítačová hra. Občas nám tieto zákazy nedávali žiaden zmysel a boli sme na rodičov kvôli tomu poriadne nazlostení.

Ani tvoji rodičia určite nepatrili medzi tých úplne benevolentných, a tiež ti niečo zakazovali. Pravdepodobne niektorú z tých vecí nájdeš aj v našom zozname. 

Kofola alebo iné kolové nápoje

Ak nám ich aj dovolili, tak len veľmi málo. Malo to svoj zmysel – po takýchto nápojoch by sme mali totiž príliš veľa energie a asi by sme nikdy nezaspali. Čo sa týka energetických nápojov, pri nich sme mali od rodičov absolútnu stopku.

Sladkosti

Asi každý z nás si spomenie na skrýšu, ktorú mali naši rodičia na sladkosti. Alebo to ani tak nebola skrýša, iba poriadne vysoké miesto, kam sme sa len tak nedostali. Sladkosti museli byť za zásluhu a ak sme nedojedli obed, tak sme o sladkostiach mohli len snívať.

pexels (https://www.pexels.com/photo/m-and-m-on-clear-cut-glass-bowl-33239/)

Nezdravé jedlo

Sú ľudia, ktorí do svojej dospelosti nevyskúšali ani jeden zo známych fastfoodov, lebo ich tam rodičia nikdy nezobrali. A ak boli aj takí, ktorí tam svoje deti občas zobrali najesť, tak veľmi výnimočne. Vždy sa do nás, v záujme nášho zdravého životného štýlu, snažili napchať čo najviac zeleniny a ovocia.

Pozeranie telky po desiatej

Vtedy tam už šli nemravné filmy, na ktoré sme sa nemali čo pozerať. Prípadne sme mali zakázanú telku dovtedy, dokým sme si neurobili domáce úlohy. Alebo, keď sme urobili nejaký poriadny malér. Ak sme mali zakázané chodenie von, a aj telku, to už bolo poriadne kombo.

Angry Tv Show GIF by CBBC - Find & Share on GIPHY

Vláčenie sa s určitými ľuďmi po vonku

Boli kamaráti a kamarátky, ktorí sa našim rodičom nemuseli úplne páčiť. V prípade dievčaťa to mohli byť starší chlapci, ale aj dievčatá, ktoré na nás mali (podľa rodičov) zlý vplyv. Rodičia si jednoducho mohli dovoliť zakázať nám aj niečo také, ako chodenie po vonku s rôznymi ľuďmi.

Hranie počítačových hier

„Mamiiii, ešte päť minúúút,‘‘ presviedčali sme mamku popri hraní hier. Tých päť minút sa vždy o čosi viac predlžovalo, až kým z toho nebola hodinka navyše. Občas to u niektorých vyústilo do takého extrému, až nás mamky odpájali od elektriny. Absolútne ich nezaujímalo, že máme rozohranú nejakú hru, ktorá sa nedá uložiť.

RPF70, pixabay (https://pixabay.com/photos/fortnite-computer-game-game-gamer-4129124/)

Fajčenie

To je jasné ako facka. Nestačilo, že nám to zakazovali zákony, museli to pre istotu zdôrazniť aj naši rodičia. Niektorých z nás to akoby podnietilo k tomu, aby sme to vyskúšali.

Internet

Surfovanie po internete nebolo kedysi také prirodzené, ako je dnes. Pred hrozbami internetu sa nás rodičia snažili chrániť aj tak, že nám ho jednoducho zakazovali. Alebo sme mali určený presný čas, koľko sme na internete alebo za počítačom mohli denne stráviť.

Alkohol

Rovnako ako fajčenie, aj zákaz pitia alkoholu dával do zavŕšenia našej plnoletosti zmysel. Niektorí rodičia boli natoľko benevolentní, že dali svojmu dieťaťu ochutnať z piva alebo mu sami ponúkli nejaké to „poldecko“. V tom veku to však väčšine aj tak nechutilo, ba priam, hnusilo sa.

Macaulay Culkin Smoking GIF - Find & Share on GIPHY

Čo zakazovali tvoji rodičia tebe? 🙂

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
7
Uups
Haha Haha
4
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Hitom internetu sú optické ilúzie, vďaka ktorým sa zvieratká menia na svalnatých superhrdinov

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME