Veci, ktoré Američanom prídu úplne normálne, ale svet nad nimi iba krúti hlavou

Na toto by si sa mal pripraviť, ak sa chystáš za veľkú mláku.

Zdroj: frank mckenna / Unsplash

Destinácie na cestovanie sú rôzne, no nejeden dobrodruh si už povedal, že skúsi šťastie a vyberie sa až za veľkú mláku – do slávnej Ameriky.

Tá Amerika ale nie je len Hollywood a veľké párty, je to úplne iný kontinent plný iných ľudí, názorov a zvykov. Tu je zopár z nich, nad ktorými občas ostáva zvyšku sveta stáť rozum.

Klimatizácia vypeckovaná na maximum

Nechápte to zle, keď je vonku „200°C“, klíma sa stáva skutočným požehnaním a v lete v New Yorku by bez nej prežil asi málokto… ale je naozaj nutné prechádzať z pekelných horúčav do mrazivých „- 10°C“?! Nedá sa nájsť nejaká pekná stredná cesta medzi roztopením sa a nutnosťou zabaliť sa do deky, len aby bolo možné prežiť v obchode či v kancelárii?

Shutterstock

Nezahrnutá daň na cenovkách v obchodoch

Takmer každý turista neznalý pomerov zažije malý kultúrny šok, keď si od neho pri pokladni vypýtajú sumu vyššiu, než mal tovar uvedený na cenovke. S predavačmi sa nehádajte, povedali by vám aj tak iba jednu vec – v Amerike sa dane do sumy na cenovke nepriratúvajú.

Dôvod na to však existuje. Keďže takmer každý štát má dane inej výšky, bolo by pre výrobcov veľmi komplikované cenovky prispôsobovať. Takže na nákupy už len s kalkulačkou.

Obrovské medzery v záchodových dverách

Nenachádzame slov… ani význam. Dvere na amerických toaletách totiž majú jednu maličkú chybičku krásy – vidíš celý svet a svet zase vidí teba. Do medzery medzi dverami a zárubňou by sa bez problémov prestrčila ruka dospelého Američana (a tá je naozaj veľká). Nuž, súkromie sa aj tak v dnešnej dobe preceňuje.

Shutterstock

Yardy, unce, libry, Fahrenheity… ČO?!

Amerika nám neustále dokazuje svoju výnimočnosť. Okrem iného aj tým, že takmer nikto nevie, o čom hovoria, keď udávajú merné jednotky. Nuž, metrický systém, ktorý používa väčšina sveta, je asi moc „mainstream“.

Posadnutosť ľadom

V lete je pohár vody či iného nápoja s ľadom určite super a osviežujúci. No reštaurácie podávajú poháre plné ľadu aj v polovici januára. Naozaj je potrebné cítiť sa ešte uzimenejšie? To v tej zemi nemá nikto citlivé zuby?

Shutterstock

Čašníci pýtajúci sa 100-krát, či je všetko OK

Naozaj netreba chodiť každých 30 sekúnd a pýtať sa, či nič nechýba. Keby niečo, ozvem sa. Zámer je dobrý, no človek by sa rád aj v pokoji najedol. Na Slovensku sme väčšinou zvyknutí na čašníkov, pred ktorými by sa dalo aj udusiť, no oni by nehodili ani pohľadom, preto sú tí americkí – hoci milí – naozaj otravní.

Všetko vyprážajú

Máš pocit, že jedlo v normálnom stave je nudné? V zemi neobmedzených možností máš aj neobmedzenú možnosť zakúpiť si vypražené naozaj všetko. Oreo, marshmallows, uhorky alebo aj takú zmrzlinu… čokoľvek ti napadne, ver, že Američania to už vypražili.

Shutterstock

Potraviny v lekárňach…. či lekárne v potravinách?

Asi iba tu sa dá nakráčať do lekárne, kúpiť aspirín a k tomu rovno aj balík pív a cigarety. Pretože predávať príčiny chorôb a zároveň liek na ne je úžasné a ironické zároveň.

Vlajky. VŠADE samé vlajky

Ak by si náhodou zabudol, v akej krajine sa po tej nekonečnej ceste nachádzaš, tak Američania ti to veľmi radi pripomenú. Na každom jednom dome, dverách, okne, aute, tričku, rohožke, smetiaku… skrátka asi na všetkom nájdeš hrdo sa vynímať slávnu americkú vlajku. Patriotizmus je v Amerike fakt silná vec.

Shutterstock

Ľudia, chodiaci po uliciach v pyžamách

Tu treba obdivovať americký totálny nezáujem o to, čo si kto myslí. Máš 200 kíl a chceš ísť do obchodu vo svojom Hello Kitty pyžamku? Choď. V tejto slobodnej zemi je to každému tak akurát jedno.

Reagujte!
Grr Grr
21
Grr
Fuuj Fuuj
46
Fuuj
Fňuk Fňuk
9
Fňuk
Jeej Jeej
34
Jeej
Uups Uups
22
Uups
Haha Haha
397
Haha
Woow Woow
57
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Splnený detský sen: Firma vyrába hračky podľa kresieb svojich malých zákazníkov (2. časť)

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME