Veci, ktoré urobia tvoje rána znesiteľnejšími a príjemnejšími

Aj takto sa dokážeš príjemne naštartovať do nového dňa.

Zdroj: © Shutterstock

Ráno. Pre mnohých pomerne problematická časť dňa. Nechce sa ti vstať z postele, pretože si buď nevedel spať, alebo si len tak, z roztopaše, do tretej rána pozeral seriály. A budík o šiestej určite nepadol tvojej momentálnej duševnej a telesnej kondícii vhod.

A tak máš celé ráno naho*no a keď sa v takejto dobrej náladičke dovalíš do práce, prirodzene, atmosféra celého tvojho dňa sa bude niesť v podobnom duchu. A aj všetkých okolo teba…

Tu je pár tipov na veci, ktoré môžu tvoje problematické rána spríjemniť.

Prichystaj si veci deň predtým

Ak si nachystáš veci deň predtým, tak nezabiješ 15 minút nečinným a navyše úplne zbytočným postávaním pred skriňou. A ostane ti viac času na nasledovné aktivity. Premýšľať dopredu sa vyplatí a večer ti to bude trvať minimálne o polovicu kratšie.

Kvalitná káva/zelený čaj

Kofeín ťa „nakopne“ do nového dňa, nabudí a mnohí si bez voňavej šálky kávy už ani nevieme predstaviť svoju existenciu. Môže to byť motivátor slúžiaci k tomu, aby si z postele vôbec vstal. Čím kvalitnejšia, tým lepšie. Ak nie si práve fanúšik tohto nápoja, zelený čaj môže poslúžiť ako zdravšia alternatíva.

Shutterstock

Čerstvý vzduch

Ráno máš v izbe vydýchaný vzduch, no keď si vyvetráš, „pohladenie“ čerstvého vánku ťa prebudí a budeš sa cítiť v momente živšie. Keď nevetráš, nečuduj sa, že ťa stále bolí hlava a cítiš sa unavený. Čerstvý vzduch ti tiež zlepší náladu a pôsobí priaznivo aj na kreativitu.

Zjedz niečo aj pred spaním

Keď pôjdeš spať úplne vyhladovaný, môže ti to spôsobiť zopár nepríjemností. Napríklad, budeš sa každú chvíľu kvôli škvŕkajúcemu žalúdku zobúdzať a navyše, vstaneš bez energie. Najlepšie je si dať ešte večer niečo ľahké, ako napríklad cottage cheese alebo jogurt, a nenechať žalúdok úplne prázdny.

Výživné raňajky

Ak ráno neješ, tak sa nečuduj, že sa doobeda cítiš unavený a bez energie. Odkiaľ by si ju nabral. A navyše, tým, že si dáš chutné a výdatné raňajky, sa aj povzbudíš do nového dňa a budeš tým pádom vitálnejší. Ak si dáš aj nejakú „fajnovú“ maškrtu, hneď sa budeš cítiť šťastnejšie a sladkosť ti dodá energiu.

Shutterstock

Vytiahni žalúzie

Jasné, že keď je v tvojej izbe asi toľko svetla ako v Tutanchamónovej hrobke, nechce sa ti vstať z postele ani omylom a cítiš sa ponuro a bez nálady.

Hudba

Pozitívne piesne a melódie ti dokážu zlepšiť duševné rozpoloženie a je to aj vedecky dokázané. Ak si ráno pustíš nejaký optimistický song, budeš sa cítiť veselšie a uvoľníš prípadný stres a napätie.

Obľúbený seriál

Mnohí pri jedle radi pozeráme seriály a filmy. Ak si ráno k raňajkám a káve pustíš nejaký diel sitcomu, ktorý ťa dokáže pobaviť (napríklad Priatelia alebo Dva a pol chlapa), zasmeješ sa a celkovo ti to zdvihne náladu.

Shutterstock

Cvičenie

Ak nie si zrovna ranné vtáča, k činnostiam ako beh a fitko pred prácou ťa zrejme nikto a nič neprinúti. Ale taká desaťminútová ranná rozcvička je menej náročný variant. Pomôže ti rozhýbať telo a stuhnuté svalstvo. Navyše, pocítiš prílev energie a prebudíš mozog, a tým ho pripravíš na úlohy, ktoré ho počas dňa čakajú.

Voda s citrónom

Pomáha z tela vyplaviť toxíny, škodlivé látky a doplní vitamín A, B6, C, horčík a vápnik. Pomôže ti prebrať sa k životu a celkovo sa cítiť lepšie, keďže obsahuje i draslík, ktorý odbúrava stres a napätie. Podobný účinok má napríklad aj banán.

water plant fruit orange food produce fresh lemonade beverage drink lemon cocktail lime juice liqueur peppermint citrus lemons flowering plant land plant key lime lemon lime limeade lemon juice
https://pxhere.com/en/photo/984135

Ranná rozcvička v posteli

Ak sa cítiš ráno vyšťavený, bez pozitívnych emócií, toto by mohol byť pre teba ten správny štart do dňa. Zlepší náladu nielen tebe, ale aj tvojmu partnerovi, a odstráni štandardnú rannú nevrlosť.

Naplánuj si nejakú obľúbenú aktivitu

Keď ráno budeš vstávať s tým, že sa na niečo alebo na niekoho tešíš, hneď sa ti bude z postele dvíhať ľahšie a všetky ranné rutinné činnosti ti pôjdu rýchlejšie. Preto si naplánuj každý deň nejakú činnosť, ktorá ti robí radosť.

Nežnosti

Pohladenie, pusa, objatie od milovanej „persony“ – to všetko dokáže zlepšiť celý deň. A ak bývaš sám s domácim miláčikom, „poňuňkanie“ s ním ťa tiež správne „nakopne“.

Get Well Hug GIF - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
8
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
127
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
18
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 vtipných a absurdných komiksov, ktoré ťa prekvapia nečakanou pointou


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME