Pondelok 23.5.2022
sk
Želmíra
cz
Vladimír, Vladimíra

Nestáva sa často, že by sa do titulkov správ dostávali verejné záchody z opačného konca sveta. Tieto si však zaslúžia pozornosť. Nie je prekvapením, že toalety v priehľadnej búdke vznikli v Japonsku, v krajine, ktorá je svetovým priekopníkom v technológiách spojených s vylučovacími procesmi.

V tokijskej štvrti Shibuya sú namontované verejné WC, ktorých steny sú z priehľadného skla, píše Mothership. Avšak, keď niekto vstúpi dnu a zamkne sa, sklo sa odrazu stáva nepriehľadným. Zábery tohto fascinujúceho technologického divu zdieľal na Twitteri používateľ @yukio, vďaka ktorému sa o ňom dozvedel celý svet.

Každý by určite chcel poznať odpoveď na otázku, akým spôsobom vôbec táto vec funguje. Zrejme máme do činenia s technológiou smart glass, ktorá používa tekuté kryštály. Kryštály sú v skle umiestnené náhodne, vďaka čomu cez materiál nevidíme. Po spustení elektrického prúdu sa kryštály „dajú do pozoru“ a sklo sa stáva priehľadným.

Z toho celkom logicky vyplýva, že pre pohodlie a súkromie užívateľa je naozaj dôležité, aby technológia pracovala spoľahlivo a nedochádzalo k náhodnému spusteniu elektrického prúdu. V tom prípade by sa nešťastný človiečik namiesto toalety zrazu ocitol vo výklade

Zdroj: mothership.sg


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

strhi

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť