Vojenské triky, ktoré ti pomôžu v núdzových situáciách

Ani taká ženská vložka nemusí mať len jedno použitie…

Zdroj: Pixabay

Vraví sa, že v armáde sa človek naučí všetko. Vlastne ani nemá na výber. Zozbierali sme pre vás niektoré triky a zaujímavé informácie a sme zvedaví, či vás svojou jednoduchosťou a niekedy až neuveriteľnosťou aspoň niektoré zaujmú.

1. Izolačná páska

Poznáte ten pocit, keď prídete z niekoľkohodinovej túry a vyzujete si turistické topánky? Niekedy to nie je naozaj nič príjemné a to najmä vtedy, ak na svojich nohách objavíte nečakaných a bolestivých votrelcov – pľuzgiere a otlaky. Existuje však trik, ktorý v tejto situácii dokáže dobre pomôcť.

Predtým, než pôjdete na túru, alebo v dni, keď viete, že budete na nohách celý deň, oblepte si niektoré časti chodidiel izolačnou páskou. To by malo pomôcť vyhnúť sa pľuzgierom či iným drobným poškodeniam kože na nohách.

2. Cikanie v sprche

Nebudeme teraz rozoberať, či cikáte do sprchy alebo nie, no ak by ste to náhodou robili, tak to nemusí byť až také na škodu. Podľa mnohých lekárov totižto moč pomáha liečiť plesňové ochorenie nôh, tzv. atletickú nohu.

Public Domain Pictures (https://www.publicdomainpictures.net/en/view-image.php?image=2778&picture=shower-head)

3. V čase núdze pomôže aj ženská vložka

Viete, prečo so sebou žena nosí veľkú kabelku? Pretože potrebuje mať všetko so sebou. Nie je to len priestor pre peňaženku, kľúče, kozmetiku, mobil, ale aj pre hygienické potreby. Už asi šípite, že tým nemám na mysli vreckovky. Ak by niekto krvácal, stačí v prípade núdze vytiahnuť vložku.

Vložka totižto dokáže dokonale absorbovať veľké množstvo krvi. Priložíte ju na ranu a tým zastavíte krvácanie. Niektorí tiež tvrdia, že hygienické vložky sú skvelým pomocníkom do topánok ako náhrada za obyčajné vložky, pretože dokážu absorbovať pot a aj zahriať.

4. Zbohom, rozviazané šnúrky

Niektoré ťažšie a mohutnejšie topánky, predovšetkým tie turistické, nevydržia dlho zaviazané. Ak chcete, aby sa vám už nerozväzovali šnúrky, stačí, keď na nich urobíte uzol. Mal by však byť bližšie ku koncu šnúrky, aby tak zabránil rozviazaniu „mašličky“.

Pixabay (https://pixabay.com/sk/photos/tie-top%C3%A1nky-%C5%A1nurovacie-top%C3%A1nky-3082/)

5. Nápomocný cukor

Vedeli ste, že keď posypete ranu cukrom, môže to pomôcť zastaviť šírenie baktérií? Vysoký obsah cukru totižto spôsobí, že baktérie neprežijú. Berte to však, samozrejme, len ako dobrý tip na prvú pomoc, pred skutočným lekárskym ošetrením.

6. Nielen na behanie

Tu vám asi neprezradíme nič nové. Bežecké legíny nie sú len oblečenie na behanie či iný šport, vďaka ktorému môžeme zamachrovať, že cvičíme. Môžeme si ich obliecť takmer pod všetky nohavice, bez toho, aby boli viditeľné a udržia nás v teple, keď je vonku pod nulou.

Jenny Hill / Unsplash (https://unsplash.com/photos/Io2Zgb3_kdk)

7. Žiarivé ako diamant

Máte doma nejaké topánky, ktoré radi nosíte? Ak chcete, aby boli perfektne lesklé, naneste na ne leštidlo na topánky a nechajte ho pôsobiť aspoň 15 minút. Potom cez naleštené miesta prejdite plameňom zo zapaľovača a sledujte, ako sa začnú lesknúť. Posledný krok si vyžaduje už len očistenie topánok handričkou.

8. Zastrčenie košele

Tieto situácie by ste mohli poznať, obzvlášť, ak ste tričkový typ a treba zo skrine vytiahnuť nejakú slušnú košeľu na babkinu oslavu. Lenže počas tých pár mesiacoch (a v niektorých prípadoch aj rokoch) sa môže stať, že schudnete a v košeli sa cítite, ako keby vám ju požičal starší súrodenec.

Ani to však nemusí byť až taký problém a táto situácia sa dá vyriešiť aj na poslednú chvíľu. Stačí, keď sa pozriete na tento obrázok, ktorý vám ukáže, ako zložením niektorých častí docielite na pohľad padnúcu košeľu. Škoda, že neexistuje nejaký trik, ako košeľu zväčšiť, však?

Shamim Nakhaei / Unsplash (https://unsplash.com/photos/UzQQjq7W7C0)

9. Zapálenie ohňa

Ak idete kempovať, nemusíte investovať do drahých podpaľovačov či iných technických pomocníkov. Stačí, keď si doma pripravíte vatové guličky a potriete ich vazelínou. Potom ich už iba použijete ako klasický podpaľovač z obchodu.

10. Ak vás niekto sleduje

Stalo sa vám niekedy, že ste mali počas šoférovania pocit, že vás niekto sleduje? Znie to skôr ako riadne sci-fi, no tieto situácie sa naozaj stávajú. Vtedy existuje len jedno riešenie. Skúste 4-krát po sebe odbočiť do rovnakého smeru, napr. vpravo. Ak v spätnom zrkadle uvidíte stále to isté auto, mali by ste si to namieriť na najbližšiu policajnú stanicu.

Jaromír Kavan / Unsplash (https://unsplash.com/photos/XuDPnpox8tc)


Reagujte!
Grr Grr
16
Grr
Fuuj Fuuj
65
Fuuj
Fňuk Fňuk
8
Fňuk
Jeej Jeej
16
Jeej
Uups Uups
6
Uups
Haha Haha
39
Haha
Woow Woow
162
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slovenský vodič električky aj tento rok oslávil svoje narodeniny vo veľkom štýle. My sme boli pri tom

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME