Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 19.7.2024
sk
Dušana
, Šarlota
cz
Čeněk

Úprimnosť sa v dnešnej dobe nenosí. Často volíme menšie zlo a vyhovárame sa na všetko možné, lebo sa nám len niečo nechce alebo nechceme raniť city toho druhého.

Pravda je však taká, že nevieme byť úprimní a jednať na rovinu, sme zbabelí a najčastejší dôvod je, že si držíme toho druhého ako poistku. Keď nič, tak aspoň niečo. Aké výhovorky často používame a ako to v skutočnosti je?

Mám toho strašne veľa, fakt sa nič nedeje

To my všetci. Len si nevieme zorganizovať deň. Priority má každý, to je jasné. Ak by si bol/a pre mňa prioritou, nájdem si čas. Vieš koľko v priemere trvá napísať jednu správu? Asi 5 sekúnd. Kto chce, hľadá spôsoby a kto nechce, hľadá dôvody. Preto aj ten najzaneprázdnenejší človek má denne pár sekúnd, či minút, aby sa ozval osobe, na ktorej mu záleží. Bohužiaľ, nie si to ty.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/keeping-up-with-the-kardashians-kuwtk-l2JI4AEGK6BxiBtTy)

Nevšimla/ nevšimol som si správu

Jednu facku by som si určite všimol hneď, ale hlavné je to, že mám nonstop telefón v ruke a správa sa mi zobrazuje na hornej lište, ktorú po potiahnutí pošlem do teplých krajín a presne tam sa nachádza aj môj charakter. Deň, dva, tri a nič. Ešte stále si myslíš, že ti to stojí za strápňovanie sa? Skús zavolať, určite budem mať vypnuté zvuky a potom ma pohltí kolotoč najbizarnejších povinností a zase, len „zabudnem“.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/gif-game-jared-leto-sue-silvester-11nthj7FPS2o3S)

Dám ti ešte vedieť, čo a ako

Nechce sa mi a nepočítaj so mnou. Nemám dnes na teba náladu, ale nepoviem ti to hneď, lebo ma budeš ešte hodinu presviedčať. Takto je to bezpečnejšie. Nemám nič dôležité na práci, ale mám toho fakt veľa. Aj keď sa dohodneme na nejakom rande, pravdepodobne to zruším. Príliš tlačíš na pílu, jedno stretnutie za mesiac je predsa až až. Viem si predstaviť aj krajší večer ako s tebou. Napríklad pozeranie seriálu a pohár zmrzliny.

https://memehub.sk/post/79331

Som unavená/ý, idem si už ľahnúť

A zelená bodka svieti do hlbokej noci. Otravuješ moje bytie tvojimi telefonátmi, či správami. Ešte píšem s ďalšími piatimi ľuďmi a na teba, žiaľ, nevyšlo dnes šťastie. Som „online“ len preto, že sa neodhlasujem z počítača predsa. Poprípade, keďže zákon schválnosti vždy perfektne funguje, stretneme sa niekde v bare. Vieš čo, čistá náhoda. Tu kamarát chcel niečo, tak sme vybehli a moja kamarátka sa rozišla s frajerom, tak sme to prišli zapiť a tu padali traktory z neba, ale nič hrozné sa predsa nestalo.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/Originals-bye-yikes-3o7TKLruGSCO4PESxW)

Nie som pripravená/ý na vzťah

Ale som, len nie na vzťah s tebou. Ak by som ťa totiž chcel/a tak ako ty mňa, neváhal/a by som ani sekundu. Pretože keď máš niekoho rád a páči sa ti, vyzerá to inak. Si síce fajn, ale len ako kamarát či kamarátka. Neprebehla tá povestná iskra a azda nebudem zraňovať tvoju hrdosť tým, že ti poviem, že si nesympatický kretén, nafúkaná sliepka alebo iné nežnejšie pomenovanie.

https://memehub.sk/post/58599

Musím ťa už zobrať na kávu

Už by sme mohli ísť na to rande, už by sme sa mohli ísť niekam najesť, už ti to vynahradím a prekvapím ťa a už by sme bla bla bla. Básnik, bájkar, ktorý ťa nechce, ale ani ťa nepustí. Žiadny konkrétny deň a čas. Len prázdne slová. Sľuby sa sľubujú, sľuby sa sľubovali, ale pozor, nie som predsa žiadny klamár. Veď ja predsa chcem a načrtol som to, len sa to akosi ešte nezrealizovalo, veď máme kopu času. Žena, nebuď nedočkavá. Prv si nájdem niekoho iného, ožením sa, urobím si deti a potom sa ti ozvem.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/dog-blah-srb6bXZHbgDsc)

Ešte som nerozdýchal/a rozchod

A ty si len náplasť na boľavé srdce. Veď čo treba robiť po rozchode? Predsa si užívať a spoznávať nových ľudí. Samozrejme, netreba zabudnúť na to, že mám strach znova ísť do vzťahu, nedôverujem už ľuďom tak ako kedysi a som sklamaný/á. Čo chcem od teba? Vieš, aké krásne je vidieť rozčúlenú/ného ex, keď už niekoho mám? Na nezaplatenie. Žiarlivosť vždy zafunguje a takáto „pomsta“ je veru sladká pre väčšinu ľudí a ty, náhradný partner, si na to ako stvorený. A ešte preto, aby si tu bol/a pre prípad núdze a ak príde niekto lepší, odkopnem ťa.

Titulná fotka: wikimedia.org


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.