6. Nepostačujúci spánok
Nedostatok spánku môže viesť k podráždenosti, únave a zhoršeniu nálady. Je dôležité venovať dostatok času zdravému spánku.
7. Stresové myslenie
Nadmerné obavy, negatívne myšlienky a neproduktívne stresové myslenie môžu spôsobiť úzkosť a depresiu. Skús zapracovať na rozpoznávaní svojich myšlienok, najmä tých negatívnych, a premeň ich na konštruktívne a pozitívne.
8. Nedostatočné spoločenské vzťahy
Izolácia a nedostatok spoločenských interakcií môžu viesť k pocitu samoty a smútku. Staraj sa o svoje vzťahy, stretávaj sa s priateľmi a rodinou a skús, či to celkovo nezlepší kvalitu tvojho života a náladu.
9. Neporiadok a chaos
Medzi zlozvyky, ktoré podvedome ovplyvňujú náš život, patrí aj tendencia mať okolo seba neporiadok. Preplnený dom zbytočnosťami, neporiadok na pracovnom stole, ale aj v obývačke a chaotický životný priestor môžu spôsobiť stres a pocit záťaže. Udržuj svoj životný priestor usporiadaný a organizovaný.
10. Negatívne porovnávanie
Porovnávanie sa s ostatnými, či už na sociálnych sieťach, alebo v reálnom živote, môže viesť k nízkemu sebavedomiu a zhoršeniu nálady. Ak chceš, aby bol tvoj život krajší a aby si mal lepšiu náladu, skús sa zbaviť neustáleho bojovania s ostatnými a sústreď sa na svoje vlastné ciele a úspechy.
Je dôležité si zlozvyky, ktoré podvedome ovplyvňujú našu náladu, uvedomiť a pracovať na ich zlepšení, pretože majú priamy vplyv na náš psychický stav. Drobné zmeny v každodennom živote môžu viesť k zlepšeniu psychického zdravia, podvedomia, a teda celkovej kvality života.