Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

O tom, že láska je slepá, sa dá dlho rozprávať. Oči sa nám otvárajú, až keď sa rozídeme, no aj vtedy niektorým veľmi dlho trvá, než si niektoré veci uvedomia.

Spolu s naším ilustrátorom sme dali dokopy 5 situácií, ktoré by sa nemali odohrávať v žiadnom normálnom vzťahu a ktoré značia, že vás váš partner emocionálne týra. Skúste si pri čítaní spomenúť, či ste už podobné hlášky náhodou nepočuli od svojej polovičky alebo ste neboli ich autorom dokonca vy.

1. Vinia vás z toho, že v živote nie sú schopní niečo dokázať

ArtCaveManiac / EMEFKA

Tieto osoby sú pravdepodobne mentálne choré. Veria tomu, že všetci okrem nich sú zodpovední za ich zlyhania. Ako bolo spomenuté vyššie, vaše pocity ich nezaujímajú. Budú opakovať tú istú vec stále dokola: „To kvôli tebe som si nesplnil svoje sny!“

2. Za všetko, čo sa im nepodarí, môžete vy

ArtCaveManiac / EMEFKA

Nemyslite si, že sú hlúpi a že nič nechápu. Práve naopak, vedia, že je to ich chyba, ale ich povaha im nedovolí si ju priznať. Snažia sa o to, aby ste si mysleli, že za všetko zlé, čo sa stane, môžete vy.

3. Klamú vám, pretože chcú, aby ste sa cítili zle

ArtCaveManiac / EMEFKA

Nielenže takí ľudia klamú len v nejakých veciach, no sú schopní klamať úplne v hocičom a v tejto pozícii ich vôbec nezaujímajú vaše pocity, a ani si neuvedomujú, čo spôsobujú.

4. Zhadzujú vašu dôstojnosť

ArtCaveManiac / EMEFKA

Pre takúto osobu veľa neznamenáte, môžete sa snažiť, ako chcete, vašu snahu jednoducho neocenia. Proste sa im nič nepáči a na všetko sa sťažujú. Nájdu si osobu, ktorá ich má rada a využívajú ju na uspokojovanie svojich malicherných potrieb.

5. Zakazujú vám komunikovať s inými ľuďmi

ArtCaveManiac / EMEFKA

Ak s takouto osobou chodíte a máte ju radi, tak je ozaj ťažké si pomôcť. Donúti vás myslieť si, že bez nej by ste nemohli žiť, nemôžete sa stýkať s inými ľuďmi, a aj napriek tomu si myslíte, že je všetko v pohode.

Nechajte si týchto 5 znakov prejsť hlavou a zamyslite sa, či aj vy nie ste uväznení v podobnom vzťahu.


Ako hodnotíš tento článok?

Michal Kozár
Na portále Emefka sa venujem kresleniu komiksových článkov a obrázkov. V kresbách sa snažím vtipným štýlom podať životné situácie, ľudské výrazy, príbehy, či emócie. Mojou hlavnou úlohou je zachytiť dej v čo najjednoduchšej, no zároveň vtipnej forme. Kreativitou dodávam člankom jedinečnosť a výraz.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť