TikTok čelí miliardovej žalobe za zhromažďovanie citlivých dát detských používateľov

Žaloba je podľa nich neopodstatnená.

Zdroj: Shutterstock

TikTok. Sociálna sieť populárna najmä medzi mladými, kde sa ľudia s nedostatočným kreatívnym potenciálom na naplnenie desaťminútového videa môžu hrať na celebrity, zobrala svet útokom. Kde je problém? Nuž, práve v tom, že väčšinu používateľskej základne tvoria maloleté deti. Ako totiž informuje portál BBC, práve vďaka nim čelí momentálne TikTok miliardovej žalobe.

„TikTok je mimoriadne populárna sociálna sieť, ktorá počas náročného uplynulého roka pomáhala deťom ostať v kontakte s priateľmi. Za pesničkami a tanečnými výzvami sa však skrýva niečo omnoho zlovestnejšie,“ vyjadruje sa pre BBC bývalá detská komisárka pre Anglicko Anne Longfieldová. Tá sa v mene miliónov detí z Európy aj Spojeného kráľovstva rozhodla konať a ByteDance, materskú spoločnosť TikToku, žalovať. 

Shutterstock

TikTok údajne žmýka z detí citlivé informácie, z ktorých následne profituje

Bývalej komisárke sa nepozdáva zhromažďovanie a následné ukladanie osobných údajov maloletých osôb. Berie si telefónne čísla, videá, presnú polohu či biometrické dáta, a to všetko bez dostatočného varovania. „TikTok je služba na zhromažďovanie dát, ktorá sa na sociálnu sieť len hrá, aby oklamala rodičov,“ hovorí Longfieldová.

Ak jej súdy dajú za pravdu, každé dotknuté dieťa by mohlo získať tisíce libier. TikTok sa však bráni a obvinenia razantne odmieta. „Ochrana bezpečia a súkromia našich používateľov je našou najvyššou prioritou a v prípade mladých používateľov to platí ešte dvojnásobne. Sme presvedčení, že obvinenia sú neopodstatnené a plánujeme voči nim poskytnúť rázne kroky,“ vyjadrila sa platforma na zdieľanie videí.

Shutterstock

Zdroj: bbc.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Takto vyzerajú vtáčí dvojníci známych postáv z marvelovských filmov


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME