TikTokeri veria, že vesmír má svoje „cheat kódy“, ktorými si ho môžeš nakloniť vo svoj prospech

Ide o učenie ruského šarlatána, ktorý si za podvody odsedel niekoľko rokov.

Zdroj: Shutterstock

Každý človek by chcel mať lepší život. Platí to aj o tínedžeroch z TikToku. Niektorí z nich si však namiesto usilovnej práce a trpezlivého sebarozvoja zvolili cestu doslovného „cheatovania“ a snažia sa chod vesmíru ovplyvniť číselnými kódmi, ktoré údajne majú magickú moc.

V angličtine známe ako „Grabovoi cheat codes“, tieto čísla vychádzajú z pseudovedeckého učenia ruského spiritualistu Grigorija Grabovoja. Podľa neho existujú určité sedem-, osem- a deväťmiestne číselné kombinácie, ktorých opakovanie môže človeku priniesť bohatstvo alebo ho vyliečiť aj z tej najzávažnejšej choroby.

@spiritualtarotguide

Goodluck!! also sorry i haven’t been active #cheatcodes #universe #universecheatcode #manifestation #manifest #dreams #shifting #spiritual #555 #888

♬ Cloud 9 – Beach Bunny

V praxi to znamená, že ak si budeš počas dňa neustále mrmlať „318 798“, tak zbohatneš. Je to určite jednoduchšie ako tvrdo pracovať alebo sa usilovne vzdelávať, otázny je výsledok. Mládež z TikToku považuje tvrdenia muža, ktorý podľa vlastných slov dokáže oživiť mŕtvych, liečiť akékoľvek choroby alebo opravovať stroje na diaľku, za opodstatnené.

Znie to ako hlúposť? Znie. Je to hlúposť? Nepochybne.

Grabovoj, narodený v roku 1963 vo vtedajšom Sovietskom Kazachstane, svoju teóriu zhrnul v niekoľkých knihách, ktoré mu vyšli. Počas svojej bohatej kariéry šarlatána si za podvody a organizovanie pyramídovej schémy odsedel niekoľko rokov v ruskom väzení.

profimedia

90. roky v Rusku priali špekulantom a šarlatánom

Pád Sovietskeho impéria priniesol nepredstaviteľnú slobodu, keď sa zrazu všetko zdalo byť možným, zároveň ale znamenal chaos, nestabilitu a stratu istôt. Mnoho ľudí hľadalo vyššie idey, ktoré by mohli nasledovať po tom, čo to so „socialistickým rajom“ nevyšlo.

Vo východnej Európe je viera v ezoteriku a ľudové liečiteľstvo oveľa rozšírenejšia ako u nás. Podľa odhadu z roku 2013 Rusi každoročne utratia 30 miliárd dolárov (cca 25 miliárd eur) na služby samozvaných veštcov, spirituálnych liečiteľov a ďalších expertov na paranormálne javy. Nemôžeme sa čudovať tomu, že ľudia ako Grabovoj využili potenciál zarobiť si slušný balík.

@kaiiylaa

🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ #fyp #foryou #foryoupage #manifestation #universecheatcode #rayban #godzillavskong

♬ ReYup (feat. Spodee) – Travis Porter

Skôr je prekvapivé, že Grabovoj našiel odozvu v zahraničí. Internet funguje záhadne a sociálne siete vyplavili na povrch práve tento pseudovedecký blud. Na Youtube kanáli „Učenie o večnosti“ môžeme nájsť videá o Grabovojovej teórii v angličtine aj v ruštine, medzi nimi napríklad aj číselný kód určený pre boj s koronavírusom.

Kedysi sa ľudia spoliehali na to, že ak každý človek bude mať slobodný prístup k výmene informácií a k vedeckým poznatkom, tmárom a šarlatánom odzvoní umieračik. Niekedy sa zdá, že sa stal skôr pravý opak a internet umožnil, aby sa hlúposti šírili nevídaným tempom.

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
9
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Nádherná pieseň o krásach Slovenska je obrovským hitom. Ľudí dojala k slzám


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME