Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 24.6.2024
sk
Ján
cz
Jan

TikTokerka radí ženám, ako odbiť muža, ktorý si chce na prvom rande rozdeliť účet

Jej rada si vyslúžila zmiešané reakcie.


Kto má platiť na prvom rande? To je otázka, ktorá zákonite rozprúdi vášnivú debatu. Hoci sa ženy čoraz väčšmi bijú za vlastnú emancipovanosť, ich názor na túto problematiku zvykne byť jednotný – či už ide o kino, večeru, alebo hoc aj tandemový zoskok, aktivity na prvej schôdzke má zatiahnuť muž.

Tento názor zastáva aj losangeleská TikTokerka a speváčka Pearl Botts, ktorá v nedávnom videu poradila ženám, ako reagovať, keď sa od nich na prvom rande očakáva 50-percentný finančný príspevok. Jej video doposiaľ nazbieralo viac ako 10 miliónov videní a ako to pri tejto téme býva zvykom, vyslúžilo si kopec zmiešaných reakcií.

Hrané prekvapenie

Podľa Pearl treba zapojiť svoje herecké schopnosti a predstierať prekvapenie. „Božemôj, tak toto je dobrý trapas. Takže počkať, ty to chceš celé držať len v kamarátskej rovine? Som zmätená. Ja som bola celý čas v tom, že ide o rande. Bože, jasné, v pohode. Tu je moja karta,“ ilustruje situáciu z pomyselného rande, na ktorom ju muž vyzve, aby si účet rozdelili rovným dielom.

Mnohé ženy jej dali za pravdu. „V živote som nebola na rande, kde by odo mňa niekto chcel, aby som platila. Ženy, vyberajte si správne,“ stálo v jednom z komentárov. „Ja by som sa mu ospravedlnila za to, že mi nedotieklo, že je vo finančnej tiesni,“ napísala zase ďalšia používateľka. Našli sa však aj také, ktorým celé toto divadlo pripadalo nanajvýš smiešne.

„Na prvom rande sú si ľudia prakticky cudzí. Prečo by mal jeden platiť za toho druhého?“ nechápavo poznamenala iná používateľka. Kauza sa nezaobišla ani bez mužského vyjadrenia: Viete, koľko žien chodí na rande s mužmi len preto, aby sa zadarmo najedli? Presne preto by sa malo ísť na prvom rande 50/50. Nech sa najprv spoznáte.“ Ku ktorému táboru sa prikláňaš ty?

pár, rande, reštaurácia, účet, platenie
Shutterstock

Tagy:

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.