Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 2.12.2022
sk
Bibiána
, Viviána
cz
Blanka

Online zoznamky sú super vec, ktorá na kompletku prekopala základy moderného randenia. Človek sa môže socializovať, preberať zástupy potenciálnych partnerov a nevytiahnuť pri tom päty z domu. Dobrý koncept, nie? Okrem nesporného počtu benefitov má však táto forma spoznávania nových ľudí aj svoje negatíva a tie mnohých odrádzajú.

Tinder sa rozhodol s nimi bojovať. Ako špička vo svojej oblasti si najpopulárnejšia online zoznamka na svete dobre uvedomuje zodpovednosť, ktorú voči užívateľom má a každým ďalším updatom sa im snaží pobyt na platforme spríjemniť ešte viac. Najdôležitejšia je bezpečnosť. To je totiž problém, ktorého sa väčšina z nás pri hľadaní lásky na internete obáva.

Človek si totiž nikdy nemôže byť istý, či je ten na druhej strane skutočne ten, za koho sa vydáva. Čo ak je to päťdesiatročný úchyl s fetišom na nohy? Masový vrah hľadajúci svoju ďalšiu obeť? Alebo, v tomto prípade asi najlepšia z možností, zúfalá obézna ženská, čo sa fotkou stiahnutou z internetu snaží zvýšiť svoje šance u budúcich záujemcov?!

© Shutterstock

Dokiaľ ich nestretneš, nevieš. A vtedy už môže byť neskoro. Tinder sa rozhodol problematiku riešiť tvárovou verifikáciou, ktorú na svojom webe predstavil v nedávnom článku. Tím ľudí a technológia na rozpoznávanie čŕt tváre preverí selfíčka, ktoré človek na aplikáciu zavesí. Na základe nich potom vyhodnotí, či je daný človek skutočný.

Koniec podvodným profilom

Takto overený profil následne dostane modrú fajočku. Niečo obdobné už roky funguje na facebooku a instagrame, tam sa to však týka len známych osobností či spoločností. Na Tinderi je to iné, profil si môže (dokonca by priam že mal) overiť ktokoľvek. Ak tak chceš urobiť ty, stačí, aby si otvoril appku, prešiel na svoj profil a následne klikol na fajočku, ktorá je v tomto momente ešte šedá.

Potom ťukni na ikonu s nápisom Verify your profile a overovanie sa začne. Tinder ti určí niekoľko póz, ktoré máš napodobniť, odfotiť sa v nich a následne ich nahrať na posúdenie. Ak sedia, krátky čas nato sa už budeš môcť tešiť z vlastnej modrej fajočky. Verifikácia profilu sa momentálne ešte len testuje, je však dostupná pre systémy Android aj iOS. 

© Shutterstock

Zdroj: help.tinder.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Michaela Molnárová
Som také ukecané malé pivo, ktoré miluje zvieratká a za trojuholník vegánskej pizze by ťa pokojne aj prešlo traktorom. Neriskuj. Na EMEFKA tvorím už nejaký ten piatok, preto v mojom portfóliu nájdeš naozaj všeličo. Mojou špecialitkou sú vzťahové záležitosti, mužsko-ženské peripetie a ľudské príbehy, ale pred nejakým tým internetovým virálom tiež nebudem utekať
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť