Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Nemenovaný 15-ročný mladík z Indie nechal svoju lásku ku komiksom zájsť až do absurdnej krajnosti. Ako informuje portál LADbible, chlapec sa túžil stať skutočným superhrdinom a bol pre to ochotný urobiť čokoľvek.

V snahe podobať sa superhrdinke Mercury z komiksovej série X-Men si do tela neváhal vstreknúť ortuť. Bol presvedčený, že práve tým získa nadľudské schopnosti. Často sa vraj tiež vystavoval pavúkom a nechával sa od nich uhryznúť, aby získal schopnosti ako Spider-Man, ďalší známy komiksový hrdina.

Shutterstock

Spôsobil si poriadne komplikácie

Chlapcovi sa však na tele začali objavovať bolestivé vredy, ktoré sa nedali zahojiť. Komiksový fanatik ale aj tak odmietal liečenie. Napokon ho však bolesť po dvoch mesiacoch prinútila vyhľadať lekára. Odborník si najprv myslel, že mladík je drogovo závislý, avšak ten mu hneď prezradil, čo je vo veci. Priznal sa, že si minimálne trikrát vstrekol do ruky ortuť z teplomerov.

Lekári nad podobným správaním len krútili hlavou, avšak toxikologické testy jeho slová potvrdili. Šťastím bolo, že chlapec minul hlavné tepny, ortuť sa tak dostala len pod kožu. Ak by zasiahol priamu tepnu, mohlo to mať oveľa tragickejšie následky.

Shutterstock

Chlapcove vredy ale bolo nutné chirurgicky vyrezať spolu s okolitými kusmi kože. Mladík sa však po operácii zotavil a ani neskôr nevykazoval žiadne známky otravy. Lekári chlapca poslali aj na psychiatrické vyšetrenie. Ukázalo sa ale, že netrpí žiadnou psychickou poruchou a aj jeho IQ sa pohybuje v normálnej výške.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť