Tínedžera posadnutého démonmi a čarami usvedčili z vraždy dvoch sestier

Polícia s rodinou nespolupracovala, mŕtve telá tak museli vypátrať sami.

Zdroj: Shutterstock

Devätnásťročného Brita Danyala Husseina uznali v utorok za vinného z vraždy dvoch sestier, keď oslavovali narodeniny v londýnskom parku. K zločinu ho hnala klamná predstava, že vraždy mu pomôžu vyhrať jackpot v lotérii. Informovala o tom tlačová agentúra AP s tým, že výšku trestu určí súd 22. septembra.

Porota londýnskeho centrálneho trestného súdu zvažovala prípad osem hodín, až nakoniec uznala Husseina za vinného z dobodania dvoch sestier na smrť – jeho obeťami sa v júni 2020 vo Fryentskom parku stali Bibaa Henryová (46) a Nicole Smallmanová (27).

Bol posadnutý démonmi a čarami

Prokuratúra uviedla, že Hussein, ktorý obete nepoznal, sa zaprisahal, že zavraždí šesť žien každých šesť mesiacov, lebo veril tomu, že takto vyhrá superjackpot v lotérii Mega Millions. Prokuratúra dodala, že podozrivý bol posadnutý démonmi a čarami a krvou podpísal zmluvu s imaginárnou postavou známou ako Kráľ Lucifuge. Polícia ho vypátrala pomocou DNA, keď sa podozrivý počas útoku na sestry porezal.

Shutterstock

Matka obetí kritizovala políciu

Matka obetí Mina Smallmanová, arcidiakonka anglikánskej cirkvi na dôchodku, kritizovala spôsob, akým polícia reagovala na oznámenie nezvestnosti jej dcér večer 6. júna 2020. Podľa jej slov sa policajti nepustili do práce s potrebnou naliehavosťou, najmä keď prehliadli bydlisko jednej jej dcéry a zhodnotili ju ako „černošku žijúcu v mestskom (teda verejnom) byte„.

Rodina spustila vlastné pátranie a telá sestier našiel v kríkoch 36 hodín po vraždách priateľ Nicole Smallmanovej. Príbuzní našli neďaleko zbraň použitú pri vraždách.

Shutterstock

Britský policajný dozorný orgán vyšetruje spôsob, akým polícia pristupovala k správe o nezvestných osobách. Dvoch policajtov tiež obvinili z neprofesionálneho konania za údajné zdieľanie fotografií z miesta činu v službe WhatsApp. Matka však v utorok pred súdom vyhlásila, že „dnes ich môže iba pochváliť“.

Veľmi nebezpečný jedinec

Polícia odhalila, že Husseina po odsúdení vo veku 15 rokov poslali na deradikalizačný program, pretože jeho škola sa obávala, že má sklony k násilnému extrémizmu. Podľa detektíva, hlavného inšpektora Simona Hardinga, je Hussein „veľmi, veľmi nebezpečný jedinec“, ktorý „by pokračoval vo vraždení žien, keby v lotérii nevyhral“.

Shutterstock

Zdroj: TASR / úprava redakcie

Reagujte!
Grr Grr
5
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Kto vymyslel Black Widow a kedy sme sa s ňou stretli prvýkrát? Jej história bola zaujímavá


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME