Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

Devätnásťročného Brita Danyala Husseina uznali v utorok za vinného z vraždy dvoch sestier, keď oslavovali narodeniny v londýnskom parku. K zločinu ho hnala klamná predstava, že vraždy mu pomôžu vyhrať jackpot v lotérii. Informovala o tom tlačová agentúra AP s tým, že výšku trestu určí súd 22. septembra.

Porota londýnskeho centrálneho trestného súdu zvažovala prípad osem hodín, až nakoniec uznala Husseina za vinného z dobodania dvoch sestier na smrť – jeho obeťami sa v júni 2020 vo Fryentskom parku stali Bibaa Henryová (46) a Nicole Smallmanová (27).

Bol posadnutý démonmi a čarami

Prokuratúra uviedla, že Hussein, ktorý obete nepoznal, sa zaprisahal, že zavraždí šesť žien každých šesť mesiacov, lebo veril tomu, že takto vyhrá superjackpot v lotérii Mega Millions. Prokuratúra dodala, že podozrivý bol posadnutý démonmi a čarami a krvou podpísal zmluvu s imaginárnou postavou známou ako Kráľ Lucifuge. Polícia ho vypátrala pomocou DNA, keď sa podozrivý počas útoku na sestry porezal.

Shutterstock

Matka obetí kritizovala políciu

Matka obetí Mina Smallmanová, arcidiakonka anglikánskej cirkvi na dôchodku, kritizovala spôsob, akým polícia reagovala na oznámenie nezvestnosti jej dcér večer 6. júna 2020. Podľa jej slov sa policajti nepustili do práce s potrebnou naliehavosťou, najmä keď prehliadli bydlisko jednej jej dcéry a zhodnotili ju ako „černošku žijúcu v mestskom (teda verejnom) byte„.

Rodina spustila vlastné pátranie a telá sestier našiel v kríkoch 36 hodín po vraždách priateľ Nicole Smallmanovej. Príbuzní našli neďaleko zbraň použitú pri vraždách.

Shutterstock

Britský policajný dozorný orgán vyšetruje spôsob, akým polícia pristupovala k správe o nezvestných osobách. Dvoch policajtov tiež obvinili z neprofesionálneho konania za údajné zdieľanie fotografií z miesta činu v službe WhatsApp. Matka však v utorok pred súdom vyhlásila, že „dnes ich môže iba pochváliť“.

Veľmi nebezpečný jedinec

Polícia odhalila, že Husseina po odsúdení vo veku 15 rokov poslali na deradikalizačný program, pretože jeho škola sa obávala, že má sklony k násilnému extrémizmu. Podľa detektíva, hlavného inšpektora Simona Hardinga, je Hussein „veľmi, veľmi nebezpečný jedinec“, ktorý „by pokračoval vo vraždení žien, keby v lotérii nevyhral“.

Shutterstock

Zdroj: TASR / úprava redakcie


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.