Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 6.2.2023
sk
Dorota
cz
Vanda
, Wanda

Ak je reč o seriáloch, tak ti možno hneď napadne Game of Thrones, Priatelia alebo iný populárny seriál. Existuje ich nespočetné množstvo a niekedy je poriadne ťažké si spomedzi nich vybrať jeden, ktorý sa rozhodneš sledovať. Možno ti niektoré z nich pripadajú príliš infantilné a hovoríš si, že to nie je nič pre teba.

Podobne sú na tom aj seriály, ktoré sú označené ako tínedžerské, no rozhodne sa za ich sledovanie nemusí hanbiť niekto, kto už dávno medzi tínedžerov nepatrí. Pozri si naše odporúčania na seriály s označením „teen“, ktoré ťa budú baviť. 

You

You je seriál od Netflixu, ktorý ťa veľmi rýchlo vtiahne do deja. Hlavnou postavou je očarujúci Joe, ktorého hrá Penn Badgley, známy vďaka role v seriáli Gossip Girl. Seriál je označený ako psychologický triller, čo mu nemožno odoprieť.

Je miestami taký napínavý, že mu odpustíte občasnú absurdnosť, ktorá sa v ňom sem-tam vyskytne. No a aby sme vám nevyspoilovali celý seriál, prezradíme len toľko, že Joe má záľubu v stalkovaní slečien, ktoré sa mu zapáčia a tak nejak vždy dosiahne to, čo chce.

Sex Education

Ďalší zo seriálov, ktorý pochádza od Netflixu. Je z prostredia strednej školy a dej sa točí okolo niekoľkých postáv, ktoré majú problémy ako väčšina tínedžerov. Hlavnou postavou však je Otis, ktorého mama je sex terapeutka a vďaka tomu, že sa na neho od mamy niečo nalepilo, otvorí si, aj napriek nulovým praktickým skúsenostiam, sexuálnu poradňu.

V seriáli tak vznikajú vtipné situácie, ktoré si inde hľadal len márne. A ak si milovníkom britského prízvuku, je to ďalšie plus tohto seriálu.

The End of the F***ing World

S prízvukom je to podobne aj v tomto seriáli. Britský závan poznať aj na typickom čiernom humore, ktorý sa nesie celým seriálom. Tento seriál je založený dokonca na knihe, čo samo o sebe hovorí o jeho kvalite.

Dejom nás prevádzajú dve hlavné postavy – James, ktorý verí tomu, že je psychopat, stretne Alyssu, rebelku z jeho triedy. Spolu sa rozhodnú utiecť, no po chvíli zistia, že to nie je také úplne jednoduché, ako si predstavovali.

Euphoria

Jeden zo seriálov, ktorý výnimočne nepochádza z dielne Netflixu, ale HBO. Hlavnou hrdinkou je očarujúca speváčka Zendaya, ktorá sa zhostila roly dospievajúceho dievčaťa s psychickými problémami, čo ju dostalo do ešte väčších problémov. Problémov s drogami.

Seriál je sám o sebe dielom už len z pohľadu strihu, hudby a ostatných technických parametrov. V deji sa seriál venuje prostredníctvom príbehov rôznych postáv drogám, sexu, sociálnym sieťam a všetkému tomu, s čím sa mladí ľudia v dnešnom svete potýkajú.

Bonding

Seriál má označenie čiernej komédie, drámy a sexuálnej komédie. Už podľa názvu môžeš tušiť, o čom seriál zhruba bude. Hrdinka seriálu si privyrába popri štúdiu psychológie nevšednou aktivitou.

Vystupuje ako domina a na svojich klientoch praktizuje sexuálne BDSM praktiky. Pomáha jej pri tom jej kamarát, ktorý je gay a zároveň je veľmi tichý a utiahnutý. Spojením týchto dvoch postáv je seriál plný vtipných situácií, pri ktorých ani nebudeš vedieť ako a pozrieš si jednu sériu na posedenie.

13 dôvodov prečo

Tomuto seriálu dala predlohu kniha. Je to rozhodne dramatický seriál, ktorý ťa doslova prilepí k obrazovke. Odhaľuje rôzne prekvapivé tajomstvá, lži, ale aj pravdy zo strednej školy. A to všetko vďaka kazetám, na ktorých sú nahraté príbehy trinástich ľudí, ktorí sa zapísali do príbehu o samovražde Hanny Bakerovej.

Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť