Tipy a triky ako oklamať svoje okolie, že si skutočný dospelák

Pár dobrých rád, aby bola mama konečne pyšná

Zdroj: JocelyneHautz / pixabay.com

Vek od 20 do 30 rokov je dosť zložitým obdobím. Podľa všetkých zákonov a zvykov si už oficiálne dospelý. Mal by si chodiť do práce, platiť si účty, ovládať kulinárske umenie, domáce práce, zakladať rodinu, mať precestovaného kus sveta, mať svoj život pevne v rukách a skrátka vedieť, čo robíš.

Ak si tento prípad, gratulujeme! No realita býva zvyčajne iná. Nám nedokonalým sa totiž akurát tak darí pripáliť špagety, strácať kartu na autobus, zabúdať nakúpiť aspoň základné jedlo a vyhýbať sa objednaniu k zubárovi už asi pol roka.

To však nikto nemusí vedieť. Tu je preto niekoľko tipov a trikov, ktoré ťa v očiach tvojho okolia vykreslia ako dokonalého a usporiadaného dospeláka (aj keď ním asi tak úplne nie si).

Buď schopný pripraviť si na jedenie niečo zdravé

Nevieš alebo sa ti nechce variť? Chápeme. No nikto ti na to nič nepovie, keď si v nedeľu spravíš poriadne nóbl smoothies rovno na celý týždeň!

Natrep tam všetko, čo doma nájdeš – čučoriedky, banány, pomaranče, grécky jogurt, ľanové semená… a ako bonus to nalej do hipstersky pôsobiacich zaváraninových pohárov. Ľudia tým budú takí fascinovaní, že si ani neuvedomia, že každý deň ješ na obed predvarenú ryžu s kečupom.

VideoPlasty / commons.wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Man_Thinking_Cartoon_Vector.svg)

Koniec infantilnému oblečeniu

Áno, tie tričká s veselými nápismi či seriálovými postavami sú dojemná súčasť každého šatníka, no pokiaľ chceš, aby ťa niekde brali naozaj vážne, bolo by dobré na seba hodiť niečo vyspelejšie. Netreba teraz bežať minúť všetky úspory v prvom Gucci butiku – niekoľko kvalitných a jednoduchých kúskov, ktoré sa dajú dobre kombinovať, sú základom dospeláckeho šatníka.

Met this wonderful lady at comicon selling cookies. from funny

Pochop aspoň základy financií

To, že si zrazu sám zarábaš na život, je super vzrušujúce, no zároveň trochu strašidelné. Nie je to ale len o normálnom míňaní peňazí. Pokiaľ sa nechceš nechať kvalitne oklamať, základné znalosti finančnej gramotnosti treba mať.

Nemusíš byť rovno Vlk z Wall Street ale pochop, aké účty, karty či sporenia existujú. Vieme, znie to nudne, ale tieto témy sa objavujú aj v rozhovoroch s priateľmi a kolegami, tak nech na nich nepozeráš ako teľa.

Vyskúšaj dobrovoľníctvo

Bude to naozaj super pôsobivé, keď začneš svoj voľný čas investovať do niečoho, čo pomôže iným. Nielenže budeš mať zo seba super pocit a okolie ťa bude uznávať, ale navyše spravíš dobré skutky. Plus sa ti možno podarí k podobným aktivitám inšpirovať aj svoje okolie!

Hunger Games Extra Credit GIF - Find & Share on GIPHY

Donúť sa chodiť na preventívne prehliadky

Časom, keď mama volala doktorom a všetko vybavovala, definitívne odzvonilo. Bohužiaľ. Takže pokiaľ nechceš v štyridsiatke prísť o väčšinu zubov a náhodou zistiť, že asi máš nejakú tú chorobu či dve, choď sa objednať k lekárom! Daj si skrátka záväzok, že sa raz do roka premôžeš a pochodíš všetky preventívky.

Kúp si pár (nie vždy úplne potrebných) bytových doplnkov

Tie filmové plagáty na stenách intráku síce mohli byť super spúšťač rozhovorov, no v dospeláckom byte nemajú čo hľadať. Miesto toho investuj radšej do peknej deky, ktorá zakryje neupravenú posteľ či vyšúchané kreslo. Alebo svetielka, ktoré romantickou atmosférou úplne odpútajú pozornosť od toho fľaku na stene, ktorý ani po rokoch netušíš, odkiaľ je.

Navyše, vecičky typu rohožka pred vaňu, miska na odkladanie kľúčov, fotorámiky či dekoračné vonné tyčinky boli predsa vynájdené presne na to, aby tvoju návštevu oklamali o tvojej usporiadanosti.

https://unsplash.com/photos/ti4kGLkGgmU

Umy si po sebe ten riad a kúpeľňu

Toto asi nepočuješ rád, ale je to holý fakt. Môžeš mať najsuper oblek a vyberané víno, no keď k tebe niekto príde na návštevu a po vyjdení z kúpeľne radšej vyjde aj z celého bytu a života, niekde je problém. A úprimne, ten plný drez týždňového riadu tomu asi tiež zrovna nepomôže. Skrátka sa premôž a umy to!

https://pixabay.com/sk/vectors/ste-ukazov%C3%A1k-polohovacie-prst-151415/

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
8
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Zaujímavosti z cudzích jazykov, ktoré ťa v škole nenaučia


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME