Tipy a triky, ako sa pri cestovaní do zahraničia pobaliť iba do príručnej batožiny

Do malého batohu sa dá pobaliť aj na tri týždne.

Zdroj: Ivana Cajina, Unsplash

S letenkami za pár šupov narástla popularita cestovania nielen do európskych krajín. Mnohokrát by ťa dokupovanie batožiny stálo viac ako samotná letenka a niekedy musíš zvládnuť výzvu balenia sa do príručnej batožiny.

Pre ženy sa to zdá mnohokrát nemožné, no zväčša je pravda, že ani zďaleka nepotrebuješ toľko vecí, ako si myslíš. Ak túžiš cestovať, no radíš sa medzi „lowcost“ turistov, máme pre teba niekoľko tipov, ktoré ti môžu pomôcť.

Pri balení treba popremýšľať

Som jeden z tých ľudí, ktorý je schopný baliť sa do malého ruksaku s veľkosťou malého kufra aj dve hodiny. Tú prvú hodinu premýšľam, čo všetko potrebujem a hlavne kombinujem. Beriem si také kúsky oblečenia, ktoré sú ľahko skombinovateľné navzájom.

Je pravda, že mám totálny talent na neodhadnutie počasia, no aspoň si viem veci nakombinovať tak, že sa z nich dá vymyslieť veľa kombinácií.

Ak máš sveter, ktorý je obrovský a hodí sa akurát tak k dvom veciam, neberieš ho. V tomto ti môže pomôcť už to, že je tvoj šatník tzv. kapsulový, alebo sa aspoň snaží mať taký charakter. Ide o to, že nakupuješ zväčša základné kúsky, ktoré sú použiteľné vo viacerých kombináciách.

Holly Mandarich, Unsplash

Vyberaj si ľahké veci

Vždy pri balení premýšľam aj nad tým, či veci nie sú zbytočne ťažké. Ak si chcem zobrať conversky tenisky, tak si ich dám radšej na seba pri cestovaní, akoby som ich mala vláčiť na chrbte v ruksaku. Ono sa to nezdá, no keď sa to všetko sčíta a musíš chodiť s batohom po meste, vie to byť namáhavé.

Roluj, roluj, roluj

Ako najlepšie zmestiť do batohu veci, ktoré máš rozložené na pol postele? Roluj. Každý má svoj trik, no mne sa osvedčilo rolovanie. Keď veci roluješ, tak sa ti, za prvé, dokáže brutálne zmenšiť ich objem a za druhé, sú zväčša čo najmenej pokrčené. Existuje potom aj trik s ponožkami, kde si do každého páru ponožiek nachystáš jeden outfit. Ako na to, sa môžeš pozrieť vo videu.

Veľké a ťažšie veci si daj na seba

Samozrejme, ak necestuješ, keď sú vonku horúčavy. V lietadle však potrebuješ zväčša mikinu, vzhľadom na klímu, ktorá je chladná. Preto je ideálne zobrať si vždy mikinu do lietadla a ušetríš tak veľa miesta v batohu. Zvyčajne si dávam na seba aj dlhé nohavice a zatiaľ to boli vždy jediné dlhé nohavice, ktoré som so sebou mala, keďže som cestovala to teplých, prímorských krajín.

Pár tipov na záver

• Tekutá drogéria sa dá nahradiť tuhou

• Využi práčku alebo práčovňu v mieste, kam sa vyberáš a môžeš si tak so sebou vziať menej vecí

• Kúp si uteráky z mikrovlákna, ktoré nezaberú veľa miesta

• Ak nemáš nepremokavý batoh a nemáš naň ani žiadny pršiplášť, tak si do vnútra batohu umiestni igelitku, ktorá ti veci ochráni, ak by ťa chytil dážď

• Nejdeš na módnu prehliadku – z niektorých vecí ti stačí po jednom kuse

Kace Rodriguez, Unsplash

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
1
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Českí policajti prešetrovali opitého muža. Predstavil sa im ako Paris Hilton

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME