Tipy a triky, ktoré ti pomôžu zjednodušiť si život

Niekedy nestačí upratať len izbu.

Zdroj: Thought Catalog, Unsplash

Nebudeme ti tu tlačiť do hlavy, že by si mal vstávať o 5 ráno. To sa teda nikomu nechce. Každý z nás však občas nadobudne pocit, že je v jeho živote strašný chaos. Niekto tak žije celý život a vyhovuje mu to. Ak patríš do tej skupiny, ktorej to až tak nevyhovuje, a chceš na tom niečo zmeniť, tak sa môžeš inšpirovať našimi radami. Mnohé z nich máme odskúšané na vlastnej koži.

To do list

Určite pre teba niečo ako „to do list“ nie je nič nové. Avšak je naozaj dobré si ho robiť. Po prvé: nezabudneš, čo máš urobiť, po druhé: máš potom zo seba lepší pocit, keď si môžeš danú vec zo zoznamu vyškrtnúť.

Okrem toho, keď si zoznam s vecami, ktoré máš spraviť, umiestníš niekam, kde ho budeš mať na očiach, bude ťa to nútiť konkrétne veci spraviť. Nemusíš si ho písať na papier, momentálne existuje aj viacero aplikácií do telefónu, ktoré ti s tým pomôžu.

To Do List Dog GIF - Find & Share on GIPHY

Nezabúdaj na kalendár

Podobne ako do „to do listu“ si zapisuj rôzne veci, ktoré ťa čakajú, aj do kalendára. Môžu to byť doktori, rôzne udalosti, ale aj meniny a narodeniny tvojich blízkych. Môžeš si jednoducho nastaviť upozornenia na konkrétne udalosti, prípadne stačí mať kalendár pred očami a nestane sa, že by si na niečo zabudol.

Minimalizmus

Minimalizmus je už samostatný spôsob životného štýlu, no môžeš sa ním inšpirovať. Je o tom, že máš doma zväčša len veci, ktoré naozaj potrebuješ a majú úžitok.

Viaceré východné myšlienky hovoria o tom, že čím viac majetku človek má, tým menej je vnútorne šťastný. Síce sa vždy potešíš z nejakej novej veci, no tento účinok je len krátkodobý a o chvíľu si túto „závislosť“ potrebuješ znova doplniť novou vecou.

Bench Accounting, Unsplash

Kapsulový šatník

Súčasťou minimalistického životného štýlu a zároveň aj ohľaduplnosti voči našej matke Zemi je kapsulový šatník. A veľmi dobrá vec pre všetky ženy, ktoré denne stoja pred šatníkom s tým, že nevedia, čo si majú obliecť. Kapsulový šatník by mal pozostávať zo 40 kúskov, ktoré ti vystačia na jedno ročné obdobie.

Jeho princípom je to, že máš v šatníku kúsky, ktoré sú vzájomne veľmi dobre kombinovateľné a dá sa z nich vyskladať viacero outfitov. Nemal by v ňom byť kúsok, ktorý sa dá nosiť len samostatne a nie je inak kombinovateľný. Dôležitou súčasťou tiež je, aby bolo oblečenie z kvalitných materiálov a vydržalo čo najdlhšie.

Sledovanie výdavkov

Mnohým z nás sa deje to, že im príde výplata, no o týždeň už ju zrazu nemajú. A ani poriadne nevieš, kde si to všetko minul. Výpisy z účtov nie sú vždy úplne smerodajné, keďže platíš aj v hotovosti. Môžeš si však viesť administratívu svojich výdavkov. Vie to byť síce otravné, no keď si to všetko spíšeš a zrazu vidíš, že tých pár malých platieb za deň ťa stálo nejakých 50 eur, tak ťa to prinúti zamyslieť sa.

Christian Dubovan, Unsplash

Trvalé príkazy

Ak máš na krku platenie viacerých účtov za telefón, bývanie, Netflix a podobne, tak si na to všetko nastav trvalé príkazy. Dá sa to veľmi ľahko aj bez toho, aby si musel ísť do banky. Nebudeš musieť myslieť na to, čo máš kedy zaplatiť, a takto sa ti to z účtu stiahne samé.

Pár tipov na záver

• Nezabúdaj, že nemusíš ísť nutne každý piatok večer von. Alebo iný deň. Niekedy chceme tak veľmi všetko stihnúť, že potom nám neostáva čas na povinnosti, ktoré nás idú zavaliť. Treba so svojím časom narábať systematicky.

Založ si sporiaci účet. Je dobré každý mesiac si odkladať, hlavne kým nemáš nejaké veľké výdavky. Keď sa ti vyskytnú nečakané výdavky, nebudeš si musieť trhať od nervov vlasy.

• Vždy rob veci, ktoré považuješ za najťažšie a najzložitejšie ako prvé. Pôjde ti to oveľa ľahšie a tie jednoduchšie už budeš robiť ľavou zadnou.

Sugar Blood GIF - Find & Share on GIPHY

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
0
Haha
Woow Woow
9
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Každého z nás už aspoň raz trápil tento nezvyčajný syndróm

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME