Tipy, ako zabezpečiť svojmu domácemu miláčikovi šťastný a kvalitný život

Dopraj tvojmu štvornohému priateľovi dlhší a spokojnejší život!

Zdroj: Shutterstock

Mať domáce zvieratko je snom takmer každého dieťaťa, pričom táto túžba neraz nevyprchá ani v dospelosti. Možno aj ty stále píliš uši svojim rodičom či partnerovi, že by si si rád okorenil život nejakým štvornohým čudom. Prípadne patríš medzi bláznivejších ľudí a vo svojej obývačke by si rád videl hada, tarantulu, žabu či jaštericu. Domácim zvieratkám sa dnes žiadne medze nekladú. A ak máš to šťastie, že ti už nikto nehovorí: „Kým si pod mojou strechou,… (doplň podľa vlastnej skúsenosti), tak si môžeš dopriať akéhokoľvek tvora, po akom len túžiš.

My však nie sme zoologická poradňa ani klub prívržencov exotických zvierat, preto nečakaj, že ti v nasledujúcich riadkoch poradíme, ako vyrobiť čo najlepší domček pre chameleóna. Čo však máme radi, to sú psy. A povedzme si na rovinu, práve pes je najobľúbenejším domácim miláčikom. Ak si práve teraz kúsok od teba pokojne odfukuje tvoj štvornohý priateľ, nasledujúcim riadkom určite venuj pozornosť. Poradíme ti v nich, ako mu zabezpečiť čo najšťastnejší život. A je celkom možné, že o niektorých z týchto vecí si ešte nepočul!

1. Podporuj jeho zdravý vývin už od mladého veku

So psami je to ako s ľuďmi. Ak odmalička ako magnet priťahuješ všetko nezdravé jedlo z okruhu 200 metrov, je dosť pravdepodobné, že v tridsiatke budeš zdieľať polovicu rôznych liekov s tvojou 85-ročnou babkou. A naopak, keď žiješ zdravo, aj v dôchodkovom veku sa môžeš iným starcom smiať z vrchu Kriváňa. Povedať tým chceme len jedno:

Svojmu psíkovi dopraj v čase vývoja čo najlepšiu starostlivosť a o jeho šťastný a dlhotrvajúci život je postarané.

Shutterstock

S rastom psov veľmi úzko súvisí vývoj pohybového aparátu – kĺbov, kostí, šliach a svalov. Po narodení si organizmus dokáže sám vyrábať kolagén, ktorý vyživuje najdôležitejšie časti pohybového ústrojenstva. No jeho prirodzená produkcia rýchlo klesá a aby sa tvoj štvornohý priateľ dokázal naďalej zdravo rozvíjať, musí ho doplniť z vonkajšieho zdroja. S tým si nemusíš nijako lámať hlavu, stačí mu dopriať kolagén pre psy – prémiový bioaktívny kolagén určený špeciálne pre zvieratá. Ten pridáš do krmiva a môžeš mať istotu, že pohybový aparát tvojho psa sa bude bezchybne vyvíjať a v budúcnosti mu nebude spôsobovať problémy.

2. Dopraj mu veľa pohybu

Aj keď pes je už dávno zdomácneným zvieraťom, to neznamená, že môže celý deň ležať na sedačke či v búde.

V každom jednom psíkovi drieme kúsok vlka, ktorý potrebuje pravidelnú aktivitu.

Ak mu ju nedopraješ, chvíľku sa ti to možno bude snažiť naznačiť škriabaním na dvere, pobehovaním po byte či rozbíjaním vecí. No ak ani na tieto signály nebudeš dlhodobo reagovať, tvoj pes rezignuje a povie si: „Okej, budem rovnako lenivý ako môj majiteľ!“ A tak začne postupne priberať, až sa dostane do štádia, že vlastne ani nebude chcieť opustiť svoj pelech.

Shutterstock

Naopak, ak so svojím štvornohým miláčikom chodíš často do prírody a brávaš ho na výlety, môžeš pozorovať, aký je šťastný. Je rád, že mu dovolíš tráviť čo najviac času s tebou, a jeho telo bude v perfektnej kondícii.

Pri pravidelných aktivitách so psom dbaj na to, aby si mu doprial správnu výživu.

Najmä väčšie a ťažšie plemená psov (labrador, vlčiak, zlatý retríver…) sú totižto náchylné na problémy s kĺbmi. Áno, čítaš dobre. Skákanie po skalách či behanie po lúkach vytvára na pohybový aparát psa veľkú záťaž. Ak kĺby nie sú dostatočne vyživované, rýchlo sa opotrebúvajú a začínajú bolieť. Psík tak postupne stráca svoje pohybové schopnosti. Ako mu pomôcť? Dopraj mu najlepšiu kĺbovú výživu pre psov Incapet Collagen – kolagénový výživový doplnok, ktorý mu jednoducho primiešaš do jeho obľúbeného jedla. Pohybový aparát bude vďaka tomu v tip-top stave, psíka nič nebude bolieť a bude si užívať ničím nerušený, šťastný život.

3. Nepodceňuj veterinárnu starostlivosť

Ak chceš predĺžiť život svojho štvornohého priateľa, dopraj mu kvalitnú veterinárnu starostlivosť. Niežeby veterinári dokázali kúzliť, no minimálne ti dokážu dať cenné rady, čo tvoje konkrétne plemeno psa potrebuje. Inú starostlivosť potrebuje čivava a inú zas vlčiak. Ako príklad sme vybrali typické problémy, ktorými trpia niektoré z najznámejších psích plemien:

• Husky – autoimunitné ochorenia
• Buldog – problémy s dýchaním
• Mopslík – citlivosť na očné ochorenia
• Vlčiak – dysplázia bedrových kĺbov
• Labrador – náchylnosť na obezitu
• Boxer – rakovinové nádory
• Doberman – problémy so srdcom

Je dobré nájsť si jedného veterinára, ktorý sa o tvojho psíka bude starať od mladého veku. Bude tak mať prehľad o všetkých očkovaniach, odčerveniach a iných záležitostiach, ktoré sa týkajú pravidelnej starostlivosti.

Shutterstock

Dobrý veterinár dokáže včas diagnostikovať problémy a odstrániť ich skôr, ako naplno vypuknú a prejavia sa na väčších zdravotných následkoch. Neraz sa stáva, že pomerne jednoduchá operácia dokáže psíkovi zachrániť život a zabezpečiť ďalšie šťastné roky života. Po prečítaní predchádzajúcich bodov nášho zoznamu máš už určite v poličke odložený Incapet Collagen, ktorý je skvelý aj na liečenie pooperačných stavov. Prispeje k rýchlemu hojeniu rán a regenerácii kože, vďaka čomu bude tvoj štvornohý priateľ rýchlo ready na ďalšie nové zážitky.

4. Správna výživa je základ úspechu

Určite ani ty nedokážeš odolať tým prosiacim psím očiam, ktoré čakajú na to, kedy im do misky spadne kúsok šunky, syra či nejaký ten zvyšok obeda.

Psy doslova milujú ľudské jedlo. No to neznamená, že je pre nich dobré.

Realita je skôr taká, že ľudské jedlo dokáže psovi uškodiť. Obsahuje totiž veľa soli či cukrov, no chýbajú mu dôležité vitamíny a minerály, ktoré psy potrebujú pre svoj správny vývoj.

Shutterstock

Ty potom nadávaš, keď si nadránom na perine nájdeš (ne)milý pozdrav priamo zo psieho žalúdka. Alebo keď ťa tvoj miláčik poteší láskavým oblízaním tváre sprevádzaným veľmi lákavou vôňou. Pravda je však taká, že za všetkými týmito problémami stojí nesprávna životospráva. Áno, občas svojmu psovi môžeš dopriať niečo z ľudskej kuchyne, no nezabúdaj, že základom jeho stravy by mali byť kvalitné psie granuly či konzervy.

Bezzubý pes toho veľa nezje, preto dbaj aj na starostlivosť o jeho ústnu dutinu. Nie, zuby mu umývať nemusíš. Bohato postačí dostatok kolagénu v strave, ktorý sa postará o správny vývin zubov a ďasien.

Ako Incapet Collagen pomôže predĺžiť život psa?

Inovatívny kolagénový doplnok výživy pre zvieratá Incapet Collagen je 100 % čistý prírodný produkt, ktorý je prirodzený pre telo zvieraťa. Organizmus tvojho psa ho tak dokáže účinne zužitkovať a stráviť. Kolagén je jednou zo základných bielkovín v tele, okrem chrupaviek, kĺbov a ďalších častí pohybového aparátu tvorí aj zuby, ďasná, kožu či srsť.

Incapet Collagen tak prispieva k správnemu fungovaniu celého psieho tela a slúži ako prevencia pred rôznymi zdravotnými problémami. Vhodný je pre všetky plemená psov a nielen pre staré, ale aj mladé a dospelé jedince. Výhodou je, že psom chutí. Stačí ho vo vhodnom množstve nasypať do krmiva. Incapet Collagen dokázal pomôcť aj zverencom v Slobode zvierat, ktoré teraz vďaka nemu žijú šťastný život.

Inca Collagen (https://www.incacollagen.sk/produkt/incapet-collagen/?utm_source=emefka&utm_medium=inca_collagen&utm_campaign=clanok_incapet_collagen)

Balenie Incapet Collagenu obsahuje 30 dávok po 3 g čistého prášku 100 % bio-aktívneho rybieho kolagénu. Incapet Collagen sa vyrába za studena, jedinečnou metódou, ktorá sa nazýva hydrolýza a vďaka tomu si zachováva štruktúru trojitej špirály a v podobe malých peptidov je schopný udržať si bio-aktívnu vlastnosť. Obsahuje prémiový kolagén typu I, II, III.

Malá perlička na záver – kým mnohé produkty pre ľudí sa testujú na zvieratách, Incapet Collagen pre zvieratá bol testovaný na ľuďoch! Spoločnosť Inca Collagen má totižto bohaté skúsenosti s výrobou „ľudských“ kolagénov a tie sa rozhodli modifikovať aj pre zvieratá. Môžeš si tak byť istý, že pre tvojho psíka bude tento produkt maximálne bezpečný.

Tak neváhaj a dopraj svojmu štvornohému priateľovi dlhší a šťastnejší život!

Tento obsah vznikol v spolupráci s Inca Collagen s.r.o.

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
5
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
19
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
2
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Slangové a nárečové slová zo Slovenska, ktoré používame, no nie každý im rozumie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME