Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Raz sneží, raz prší, a celý deň to od rána vonku vyzerá, akoby boli štyri hodiny večer. Akési šero, ktoré sa ti vpíja pod kožu. Zimné mesiace dokážu byť pre našu psychiku poriadnou výzvou. Aj tí, ktorí sú zo zimy úplne natešení, nie sú úplne natešení aj z tej tmy a sychravého počasia. Máme preto pre teba niekoľko tipov, ako si zdvihnúť náladu v tomto nepríjemnom počasí, ktoré ti útočí na city.

Pusti si funky hudbu

Daj si svoje „guilty pleasures“ na plné pecky a užívaj si hudbu, ako keď si bol malé dieťa. Vtedy si dokázal tancovať ako úplný šialenec, falošne si pri tom spievať, ale mal si radosť. Čo takto pripomenúť si túto bezstarostnú radosť aj v neskoršom veku? Pusti si Christinu Aquileru, Avril Lavigne alebo jednoducho čokoľvek, k čomu by si sa možno teraz nepriznal, že si to kedysi počúval.

bruce mars, Pexels

Rozhýb sa

Jasné, že jediný pohyb, ktorý by si teraz najradšej robil, je priamy skok do teplej postele. Ale! Pohyb ti prekrví nielen končatiny, ale aj mozog a ten sa rozhodne, že ťa zaň odmení hormónmi, konkrétne endorfínmi. Vďaka nim sa budeš po pohybe cítiť lepšie.

Určite mnohí ľudia, čo cvičia, alebo sa nejak inak hýbu, veľmi dobre poznajú ten stav, keď im po cvičení šibe. Rob pohyb, ktorý ťa baví. Nenúť sa do behania, keď ho zo srdca nenávidíš.

The Office Party Hard GIF - Find & Share on GIPHY

Uži si teplý drink

Ak nie si jedným z nadšencov zimy, tak na nej nájdi pozitíva. Síce si nemôžeš užívať studené drinky, no teraz si môžeš užívať tie teplé, na ktoré by si v zime ani nepomyslel. Či už siahneš po alkoholickom alebo to bude nealko, je to na tebe. Môžeš sa inšpirovať aj našimi tipmi.

Alexandru G. STAVRICĂ, Unsplash

Choď rozdať radosť

Všade je niekto, kto potrebuje pomôcť. Môžeš ísť robiť na jeden deň dobrovoľníka, prípadne môžeš pomôcť niekomu aj z tepla domova. Je veľa organizácií, ktorým môžeš prispieť.

Nemusíš pomôcť len peňažne, napríklad si môžeš vytriediť staré oblečenie a vziať ho do najbližšej nocľahárne pre ľudí bez domova. Pre teba to môže byť naozaj málo, no vráti sa ti to v podobe trojnásobnej radosti. Môžeš ísť prípadne vyvenčiť psíkov do útulku, štvornohí kamoši ti zlepšia náladu okamžite.

Hot Dog Dogs GIF - Find & Share on GIPHY

Nájdi si nový koníček

Hej, vieme, že už sa jednému venuješ a je ním sledovanie seriálov, ale skús byť trochu tvorivejší. Keďže je vonku škaredo a nebeháš toľko po vonku ako v lete, môžeš sa venovať veciam, na ktoré si možno doteraz nemal čas. Maľuj, píš, peč medovníky, jednoducho rob to, čo ťa napĺňa. A hlavne, neorientuj sa na výsledok.

Steve Johnson, Unsplash

Dopraj si kúpeľ

Ani Chandler z Priateľov nechápal, prečo Monika tak miluje kúpanie vo vani, kým to nevyskúšal. Je jedno, či si chalan alebo baba, pokojne si kúp šumivú bombu, soľ alebo voňavú penu. Zaslúžiš si hýčkanie a opateru, tak si to dožič. Ak náhodou nemáš vaňu, popros susedov… nie, srandujeme. Môžeš ju vymeniť napríklad za saunu alebo nejaký wellness či masáž. Padne ti to rovnako dobre.

Friends Serie GIF - Find & Share on GIPHY

Nechaj sa uniesť príbehmi z kníh

V tomto počasí ti môže byť jedno, ak stráviš pol dňa nad knihou. Samozrejme, ak si nemal ísť do práce. Kniha ťa obohatí nielen svojím príbehom, ale ani nebudeš vedieť ako a prospeje aj tvojmu psychickému zdraviu. Okrem toho sa môžeš vďaka knihám aj vzdelávať a učiť nové veci, záleží len na tom, akú si vyberieš.

pexels.com

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.