Piatok 7.10.2022
sk
Eliška
, Elisa
cz
Justýna
, Justina, Justin

Sociálna izolácia nás zasiahla všetkých a niektorí z nás nevideli svojich kamarátov už dlhé týždne. Väčšine začali ich kamaráti po krátkej chvíli poriadne chýbať, preto si medzi sebou aspoň volávajú, niektorí dokonca spolu popíjajú prostredníctvom videohovorov.

Okrem toho sa však vieš s kamarátmi zabaviť aj inými činnosťami. Pozri sa, ktorými online aktivitami sa môžeš zabaviť so svojimi kamarátmi.

Uhádni, čo tvoj kamoš kreslí

Možno si ešte pamätáš online zábavku z dávnych čias – iSketch. Táto je založená na rovnakom princípe. Na webe lets draw it sa môžeš zapojiť do tejto kresliacej zábavky sám alebo s kamarátmi. Princíp je jednoduchý. Dostaneš slovo a musíš ho nakresliť tak, aby ho tvoji kamoši uhádli. Takto sa striedate v kreslení aj hádaní a počítajú sa vám body za každé uhádnuté slovo.

letsdraw.it/sk

Uhádni, v akej krajine sa nachádzaš

Ďalšia zo zábaviek, ktorú vieš hrať sám, ale aj s kamarátmi. Na webe geoguessr si môžeš vytvoriť účet, za ktorý sa síce platí, ale získaš tým viaceré výhody. Môžeš sa však hrať aj vo free verzii.

Princíp je jednoduchý – hodí ťa to na nejakú lokalitu na mape a tvojou úlohou je uhádnuť, kde sa nachádzaš. Odhadovať svoju polohu môžeš iba na základe nápisov na budovách, dopravných značkách alebo okolitej prírody.

geoguessr.com (https://www.geoguessr.com/game/mPScohSt9N6MJvCM)

Karty proti ľudskosti online

Ak ešte nepoznáš Karty proti ľudskosti (Cards against humanity), tak by si to mal rozhodne zmeniť. Dajú sa však hrať iba s kamarátmi, ktorým absurdný a miestami zvrátený humor nevadí. Cieľom hry je, že si ťaháš karty, na ktorých sú napísané rôzne vety.

Vždy dokladáš do páru dve karty z dvoch rôznych kôpok tak, aby bol výsledok, teda výsledná veta, čo najvtipnejšia, najviac ofenzívna. Rozhodne ide o hru, pri ktorej sa dobre zabavíte a momentálne si ju môžete zahrať aj online.

Shutterstock.com

Filmový večer vo virtuálnej obývačke

Každý môže pozerať filmy osamote, no Netflix vytvoril možnosť, vďaka ktorej môžete mať filmový večer spoločne s kamarátmi. Každý vo svojej posteli či obývačke a zároveň spoločne. Stačí ti nainštalovať si plugin Netflix Party do prehliadača (Safari nefunguje, treba využiť Chrome) a môžeš pozerať filmy a seriály so svojimi kamarátmi. Dokonca si budete môcť aj písať v chate.

Shutterstock.com

Obľúbená kartová hra Uno

UNO je kartová hra, ktorú zrejme mnohí z vás poznajú. Jej pravidlá nie sú nejak komplikované a dokážete sa s ňou zabaviť pri pivku v podniku, ale aj doma počas dlhých večerov. No a teraz je táto hra dostupná v online verzii. Ak si jej milovník, pozvi kamošov na jednu partičku. Môžeš sa zahrať na tomto odkaze.

Shutterstock.com

Prevetrajte svoje vedomosti

Pomocou služby Kahoot! si môžete spolu so svojimi kamarátmi vytvoriť rôzne online kvízy, v ktorých si zmeriate svoje vedomosti. Môžete si vytvoriť kvíz o vašom obľúbenom seriáli alebo dokonca aj interný kvíz, na základe ktorého zistíte, koľko toho o sebe navzájom viete.

Shutterstock.com

Okrem iného ti odporúčame sledovať tvojich obľúbených intrepretov, divadlá alebo iné skupiny, ktoré sa v týchto dňoch starajú o zábavu. Napríklad bratislavský Kulturák klub robí online kvízy, ktoré by inak prebiehali naživo u nich. Online kultúru nájdeš zhrnutú aj v našom článku.


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť