Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Toto jesenné zachmúrené počasie má aj svoje výhody. Môžeš si užívať večer zabalený v deke, pozeranie seriálov či čítanie knihy so šálkou horúceho nápoja v ruke. Je úplne prirodzené, že vymeníme ľadové drinky, radlery a iné osviežujúce nápoje za tie, ktoré nás v sychravom počasí zahrejú.

Či už máš chuť na alkoholické alebo nealkoholické povzbudenie, jeseň prináša mnoho zaujímavých nápojov, ktoré môžeš ochutnať.

Brigitte Tohm, Unsplash

Nealko

Chai latte

Ak máš rád chuť čierneho čaju v spojení s našľahaným mliekom doplneným o voňavé koreniny, akými sú škorica, zázvor a muškátový oriešok, tak toto je drink, ktorý by si mal vyskúšať. Chai latte je pre mnohých zosobnením studených jesenných dní.

Masala chai

Podobný nápoj, akým je chai latte, je aj masala chai, no oproti chai latté je trochu viac korenistý a má výraznejšiu chuť. Pochádza z Indie, kde ho pijú celodenne, vďaka jeho povzbudzujúcim účinkom podobným káve. Tento nápoj je spojením čierneho čaju, korenín a mlieka.

Matcha latte

Jeden z veľmi obľúbených povzbudzujúcich nápojov. Matcha je totiž veľmi najemno namletý zelený čaj, z ktorého vznikne jemný prášok. Ten sa využíva na prípravu rôznych nápojov. Ak potrebuješ povzbudiť, no káva nie je to pravé orechové, tak odporúčame siahnuť po matcha.

Jason Leung, Unsplash
Jablkový horúci nápoj

Jednoduchý nápoj inšpirovaný vareným vínom, ktorý si ľahko pripravíš aj doma. Stačí si kúpiť jablčnú šťavu či džús, to je na tebe. Nechaj ju povariť v hrnci so škoricou, kardamómom a zopár klinčekmi, a chutný teplý nápoj máš na svete. Podľa chuti môžeš pridať aj pomaranč či citrónovú kôru.

Horúca čokoláda

Klasický nápoj, ktorý veľmi dobre všetci poznáme, no nesmie tu chýbať. V niektorých podnikoch máš možnosť širokého výberu, od sladkej bielej vanilkovej až po horkú s príchuťou chilli. Nájdeš už aj veľa možností, ako si pripraviť takúto horúcu čokoládu doma.

Rinck Content Studio, Unsplash

Alko

Varené víno

Jeho sezóna sa najviac preciťuje síce až cez december a v časoch vianočných trhov, no počas studeného novembrového večera určite aj ty radšej vymeníš pohár vína za hrnček toho vareného.

Punč

Ďalším typickým drinkom, ktorý vládne vianočným trhom. Môžeš si ho však pripraviť aj doma a budeš mať aspoň istotu, že rozhodne nie je namiešaný v zvláštnych pomeroch.

Gaby Dyson, Unsplash
Horúci cider

Ak si milovník ciderov, tak by ti mala chutiť aj jeho teplá verzia. Môžeš si ho pripraviť podobne ako varené víno, no dávaj pozor, aby ti z neho nevyprchal všetok alkohol. Cider treba rovnako ako varené víno iba zohrievať.

Tatranský čaj

Vec, ktorá mňa osobne vždy postavila na nohy, ak som mala pocit, že na mňa niečo lezie. Stačí zaliať tatranský čaj horúcou vodou, akoby si robíš bežný čaj. Môžeš si ho dochutiť alebo vypiť tak, ako je. Horúca zmes byliniek ťa poriadne zahreje.

John-Mark Smith, Unsplash

Máš aj ty svoj obľúbený horúci drink? Podeľ sa s nami o tip v komentároch 🙂


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť