Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 3.3.2024
sk
Bohumil, Bohumila
cz
Kamil
Zdroj: ©Shutterstock

Tipy na vianočné príbehy, ktoré poslúžia ako adventný kalendár

Tieto knižné príbehy ťa naladia na blížiace sa Vianoce.

December je čas, keď všetci začíname žiť v očakávaní Vianoc. K tomu neodmysliteľne patria aj adventné kalendáre, pomocou ktorých môžeš odrátavať zostávajúce dni. V prípade, že patríš k milovníkom kníh, môžeš klasické sladkosti nahradiť aj knihami. Na pultoch kníhkupectiev môžeš nájsť niekoľko knižných publikácií, v ktorých sú kapitoly rozdelené tak, akoby boli predurčené stať sa novodobým adventným kalendárom.

Vďaka týmto knihám môžeš skĺbiť svoju obľúbenú činnosť – čítanie – s očakávaním najkrajších sviatkov v roku aj bez nadbytočného príjmu kalórií:

Eva Eich – Hotel tisícich očí: Adventný kalendár s únikovou hrou

Napínavý triler a 24 zložitých hádaniek, kde musíš zistiť, kadiaľ vedie správna cesta, a vyriešiť každú úlohu, kým nadíde Štedrý večer… To je knižná novinka Hotel tisícich očí: Adventný kalendár s únikovou hrou. Práve si vravíš, že si ešte nestretol únikovú hru spojenú s knihou? To nevadí, bude sa ti páčiť!

Opustený hotel v horách. Desať miliónov eur pre víťaza. A hra, v ktorej pôjde o život. Nová vianočná reality šou „Hotel na hrane“ sľubuje divákom poriadnu dávku vzrušenia: sedem súťažiacich bude 24 dní od rána do večera pod dozorom kamier. Bez možnosti spojiť sa s vonkajším svetom. Jedlo získajú len odmenou za vylúštenie hádaniek. Zakrátko však prvý súťažiaci leží mŕtvy pod vianočným stromčekom a hneď je jasné, čo je naozaj v hre.

Kto sa vzdá šance na desať miliónov a kto je ochotný riskovať život? Je vražda naozaj súčasťou hry, alebo do režisérskeho kresla zasadla neznáma osoba, ktorá so súťažiacimi naloží podľa vlastného plánu? Len ten, kto vylúšti všetky záhady, nakoniec unikne ponurému hotelu a odhalí tajomstvo vianočnej šou.

Eva Eich – Vianočný únos: Adventný kalendár s únikovou hrou

V prípade, že ťa zaujala vyššie spomenutá knižná úniková hra, máme pre teba skvelú správu. Podľa úspešnej koncepcie Evy Eich vyšla tento rok ešte jedna publikácia, a to Vianočný únos: Adventný kalendár s únikovou hrou. Vždy je predsa super mať v zálohe ešte „jeden kus“, keby ti to „otváranie okienok“ nešlo podľa plánu, že?

Mladý muž sa prebudí v tmavej pivnici. Je sám, nemá ani najmenšieho tušenia, ako sa dostal dovnútra alebo kto je za to všetko zodpovedný. Vie iba jedno: musí sa odtiaľ dostať, skôr ako bude neskoro! Na to však musí rozlúsknuť 24 záhadných hlavolamov

Tento adventný triler otestuje tvoje sivé mozgové bunky. Lebo iba ten, komu sa podarí vyriešiť hlavolam, zistí, kde má na ďalší deň pokračovať! Aký napínavý príbeh sa skrýva v pochmúrnom vianočnom väzení?

Maja Lunde – Snehová sestra

Kniha Snehová sestra, ktorú napísala Maja Lunde, je ako stvorená na predvianočný čas a prípravu na Vianoce. Snehová sestra je krehká ako snehová vločka, silná ako vianočné čaro, srdečná ako vrúcne priateľstvo, mystická ako plameň sviečky… Jednoducho, vyráža dych.

Štedrý večer sa blíži. Pre Juliana je to najkrajší deň v roku. Tento rok je však všetko iné. Julianova rodina prežíva hlboký smútok. Jeho sestra Juni ochorela a náhle odišla. Otec s matkou sú natoľko presiaknutí bolesťou, že na Vianoce nemajú ani pomyslenia. Zmenili sa na tiene niekdajších rodičov, stratili životnú radosť, fantáziu, družnosť a schopnosť počúvať.

Krátko pred Vianocami sa Julian zoznámi na plavárni s novou priateľkou Hedvigou. Červenovláska so zelenými očami je nesmierne zhovorčivá, priateľská a miluje Vianoce. Pozve Juliana na horúcu čokoládu do svojho vianočne vyzdobeného domu, kde každá izba dýcha nezabudnuteľnou žiarivou atmosférou umocnenou snehovými vločkami za oknom. Ale aj Hedviga skrýva ťaživé tajomstvo, ktoré musí Julian objaviť…

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Mohlo by ťa zaujímať:

Chceš zarábať, aj keď spíš? Nemusíš byť podnikateľ, stačí spraviť túto jednoduchú vec!

Emily Stone – Posledný dar

Zimné obdobie je ideálne aj na jemné, romantické príbehy. Takým je aj román Posledný dar od Emily Stone, ktorý poteší každú romantickú dušu.

Cassin starší brat Tom jej odmalička pripravoval na Vianoce zadanie plné indícií, ktoré musela vyriešiť, aby od neho dostala darček. Ich vzťah sa ešte viac upevnil, keď im v útlom detstve zomreli rodičia. Vždy na ňu dával pozor a chránil ju. Rovnako ako Tomov najlepší kamarát Sam. Čím boli Cassie a Sam starší, tým viac to medzi nimi iskrilo. Až kým všetko nezmenil jeden chladný večer počas vianočnej lyžovačky.

Odcudzili sa. A ešte väčšiu priepasť medzi nimi vytvorila nečakaná Tomova smrť. Objaví v sebe Cassie silu a dokáže dať druhú šancu človeku, ktorý jej tak veľmi ublížil? A pomôže jej a Samovi posledné Tomovo zadanie opäť si k sebe nájsť cestu?

Kolektív – Marvel: Adventný kalendár plný superhrdinov

Pre všetkých fanúšikov superhrdinov pripravilo vydavateľstvo Albatros Media parádnu publikáciu – Marvel: Adventný kalendár plný superhrdinov. V prípade, že patríš medzi verných nadšencov, nemala by ti táto kniha v domácej knižnici chýbať.

Spestri si vďaka nej čakanie na Vianoce 24 epickými dobrodružstvami od Marvelu! Pripoj sa k superhrdinom, ktorí spoločnými silami bojujú proti zlu a bránia svet pred nebezpečenstvom. Rozbaľ si napínavú knižku každý deň!

Michala Ries – 24 dní do Vianoc

Román 24 dní do Vianoc od slovenskej spisovateľky Michaly Ries je dokonalým adventným kalendárom pre všetky milovníčky romantiky, humoru, sarkazmu aj životných hodnôt. Počas čítania sa nevyhneš záchvatom smiechu, a zároveň sa veľakrát zamyslíš nad svojím životom. Čo sa nás týka, táto kniha má všetko, čo by pravý vianočný príbeh mal mať.

Nina má dobre platené miesto, skvelé kolegyne a čoskoro ju povýšia. Práca ju však vôbec nenapĺňa. Má perspektívny vzťah so spoľahlivým mužom, ktorý ju má úprimne rád. Ona ho však nemiluje. Čaká ju predĺžený víkend v Paríži, na ktorý sa ani trochu neteší. A na dosah ruky má dokonalý byt, do ktorého sa netúži nasťahovať. Nechtiac vypočutý rozhovor neznámej dvojice ju prinúti premýšľať nad vlastným životom. Vydesí ju, keď si uvedomí, že osoba, ktorou je dnes, sa na jej niekdajšie ja vlastne ani nepodobá, a rozhodne sa to zmeniť.

Do Vianoc zostáva dvadsaťštyri dní a Nina začne robiť všetko pre to, aby bola na Štedrý deň opäť sama sebou – vyťahuje zo skrine rodinných kostlivcov, plní si tajné túžby, priznáva boľavé pravdy, napráva staré chyby a uskutočňuje svoje sny. Aj tie pochabé. A keďže vianočný čas je plný zázrakov, do cesty sa jej pripletie príťažlivý cudzinec, ktorý jej rozbúcha srdce, vždy keď sa naňho pozrie. Mohol by byť tým najkrajším vianočným darčekom, aký kedy dostala… ak bude dosť odvážny, aby si ju skrotil.

Žitný ostrov, Slovensko, termálne vody

Mohlo by ťa zaujímať:

Aj na Slovensku sa môžeš cítiť ako v rozprávke. Tieto jedinečné miesta doprajú relax tvojmu telu i duši

Jostein Gaarder – Vianočné mystérium

Vianočné mystérium z pera Josteina Gaardera predstavuje neuveriteľný príbeh nórskeho dievčatka, ktoré sa v predvianočnom ruchu stratí mame v obchodnom dome.

Dievčatko Elisabet sa prekvapivo ocitá medzi tými, ktorí putujú späť v čase do roku „nula“, aby boli v Betleheme pri narodení Jezuliatka. Ako ubúdajú storočia, pútnikov pribúda a sú medzi nimi nielen pastieri a postavy z dejín vianočného príbehu, ale aj ovce a anjeli. Elisabet so sprievodom sa však nepohybuje iba v čase, putuje zároveň v priestore – z Nórska na juh a spoznáva nové krajiny a útržky z ich histórie.

Eliška Kramerová – Vianoce v Sniežkove

Pre prípad, že by ti tvoj malý súrodenec závidel tvoje každodenné chvíľky s knižným adventným kalendárom, vybrali sme niečo aj pre neho. Je ňou krásna detská rozprávková knižka Vianoce v Sniežkove. Ilustroval ju Adrian Macho, ktorý má na starosti aj veľrybu Gerdu alebo výročnú edíciu Harryho Pottera, takže máš istotu, že drobného čitateľa nezabaví iba text, ale aj ilustrácie.

V Malej studenej doline v Snežných horách sa schyľuje k Vianociam a miestne zvieratká sa tešia, ako ich spolu oslávia. To však ešte netušia, že im niekto potajomky skryje všetky vianočné ozdoby. Nie nadarmo sú však Vianoce časom zázrakov…

Podarilo sa ti vybrať si knihu, s ktorou budeš odrátavať zostávajúce dni?


Tagy:

Viktória Veresová
Som introvertná duša, ktorá si povinnosť rozprávať sa s cudzími ľuďmi v práci kompenzuje dokonalým pokojom na gauči v spoločnosti napínavých knižných príbehov, o ktorých aj píšem pre EMEFKA. Na prvý pohľad som síce možno "trochu nudná a odmeraná", ale v skutočnosti vraj tak "správne trafená" knihomoľka, ktorá sa bez kávy nepohne ani na krok, miluje trilery, dokumenty o sériových vrahoch, sarkazmus a podnetné rozhovory s ľuďmi, pri ktorých si nemusí dávať pozor na to, čo povie.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.