Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 19.6.2024
sk
Alfréd
cz
Leoš, Leo

Ak si jeden z tých dobrodružných typov, ktoré radi trávia víkendy niekde inde ako pred telkou, tak si tu správne. Nemusíš ísť ďaleko za zaujímavými miestami, na Slovensku ich máme tiež dosť veľa.

Pritom ťa to nebude ani veľa stáť a v mnohých prípadoch si môžeš užiť cestu vlakom. Nezáleží na tom, či zoberieš frajerku na nevšedné rande alebo kamarátov na spontánny výlet. Tieto miesta si užije každý.

Po stopách Čiernych dier

Ak ešte nevieš, čo sú Čierne diery, tak ti ich v rýchlosti predstavíme. Čierne diery sú združenie, ktoré mapuje zabudnuté pamiatky Slovenska. Toto združenie už vytvorilo aj niekoľko máp a dokonca aj knihu, ktorá ťa môžu inšpirovať, kam sa vydať na výlet.

Niektorí ľudia radi obdivujú známy Chmarošský viadukt, ktorý vyzerá ako z Harryho Pottera. Viacero článkov nájdeš aj na webe Čiernych dier. Tip na výlet si tu nájde naozaj každý a nezáleží na tom, z akého je kraja.

View this post on Instagram

Chmarošský viaduk Neďaleko obce Telgárt, pod Kráľovou hoľou, v malebnom prostredí Horehronia leží pozoruhodná technická stavba – Chmarošský viadukt. Jedná sa o tehlový železničný most postavený v 30.rokoch minulého storočia, tvorený deviatimi oblúkmi. So svojou dĺžkou 113,6m a výškou 18 metrov pretína Gregorovu dolinu. Most je skutočnou dominantou okolia a je pekne vidieť od cesty z Telgártu smerom na Vernár. Kamenný viadukt Chmaroška je považovaný za jednu z najkrajších a najfotogenickejších technických stavieb na Slovensku. #viadukt #chmarosskyviadukt #chramovahora #telgart #horehronie #horehronie #ciernediery #čiernediery #pamiatka #slovakia #praveslovenske #thisisslovakia #nature #viaduct #objavteslovensko #beautifuldestinations #beautifulslovakia #nadherneslovensko#trip #tripday #blazon #vernar #telgartskyviadukt #likeforlikes #dominant #beautiful

A post shared by Dominika Dominika (@dominika_akinimod) on

Banská Štiavnica

Nebudeme ťa posielať do Tatier a na Chodník v korunách stromov. Banská Štiavnica sa môže tiež niekomu zdať ako miesto, ktoré je už otrepané a každý ho pozná, no nesmie tu chýbať.

V tomto malom banskom meste si môžeš užiť kultúru, kaviarenské leňošenie, ale aj krásnu prírodu. Určite ti odporúčame pozrieť si rôzne tajchy, ktorých je v okolí Banskej Štiavnice neúrekom. A naozaj, majú svoje čaro v každom ročnom období.

Zraková pyramída v Súľove

Samotné Súľovské skaly sú skvelým miestom, kam sa môžeš vybrať na túru do prírody. Nachádza sa tu tiež zraková pyramída, ktorá je umeleckým dielom Juraja Gábora. Pôvodne bola umiestnená v galérii, kde sa v nej premietali obrázky prírody.

Prečo však nepremietať prírodu samotnú? Preto sa zraková pyramída presunula do prostredia Súľovských skál neďaleko Žiliny. Môžeš si tu vychutnať výhľad, ukryť sa pred dažďom a nájdu sa aj takí, ktorí tu prespali.

Lesná sauna na Spiši

Ide tiež o jeden z projektov Čiernych dier. Lesnú saunu by bola veľká škoda nespomenúť. Sauna s netypickým zovňajškom sa nachádza na úpätí hôr Spišského Hrhova. Čo je na nej skvelé – môžeš si ju vychutnať zadarmo, avšak musíš si rezervovať termín v tomto formulári.

Je ideálnym miestom, kde môžeš vypnúť, keďže tu nie je elektrina. Môžeš si užívať teplo z piecky, ovlažiť sa vodou z potoka a načúvať okolitému lesu.

Dunajské mlyny na Žitnom ostrove

V prípade, že sa nachádzaš v Bratislave alebo v jej okolí, toto je jedným z ideálnych miest pre teba. Dunajské mlyny na Žitnom ostrove majú akési čaro a máš pocit, akoby si cestoval v čase.

V tomto prostredí si môžeš užiť úplný pokoj a akoby niekto povedal – doslova splynúť s prírodou. V lete si môžeš dokonca Malý Dunaj splaviť a obzrieť si mlyny z iného uhla. Vodné mlyny môžeš obdivovať v Jelke, Tomášikove alebo v Dunajskom Klátove.

Smolenice

Neďaleko Trnavy sa v úpätí Malých Karpát nachádza obec Smolenice, ktorá ti ponúka mnoho zážitkov. Nájdeš tu Smolenický zámok, ktorý ťa opantá svojou krásou. V tejto lokalite sa tiež nachádza jaskyňa Driny, ktorú sa rozhodne oplatí navštíviť.

Môžeš si dať aj túru cez náučný chodník Smolenický kras, kde môžeš po ceste obdivovať archeologickú lokalitu Molpír, zrúcaniny hradu Ostrý Kameň či Čertov žľab.

Hrad Červený Kameň

Slovensko sa pýši mnohými hradmi a zámkami, ktoré sa oplatí vidieť. Červený Kameň je rozhodne jedným z nich. Na tomto hrade sa často usporadúvajú rôzne podujatia. Okrem toho, pri hrade zvyknú predvádzať svoj kumšt aj sokoliari.

Hrad je zaujímavý aj z hľadiska histórie, preto by si si nemal nechať ujsť aj časť múzea spolu s perfektnou prehliadkou hradu. Rozhodne pôjdeš domov obohatený o zaujímavé informácie.

View this post on Instagram

Keď máš šťastie aka dancing in the rain. Ak sa ti nedarí, uteším ťa že mne sa darí ešte menej ? To, že som sa celý september nedostala na Moravu už možno vieš. Náhradný plán tiež moc nevychádzal – z Devína sme utekali za dažďa, Schlosshof sme ani radšej neriskli. Reku dajme Červený kameň, šak to je het kúsok. Sokoliari mali samo pauzu, keďže tam tiež pršalo tak ideme aspoň na prehliadku hradu. Tá bola vypredaná a na kúpu ďalšieho vstupu sa malo čakať v šóre vyše hodinu. Otáčame to, cestou cez Modru sme našli vinobranie, aspoň tam zájdime. Na vežičku kostola sa dalo vyjsť, čakáme si teda v rade na najbližší termín. Dojde sprievodca a začne zbierať lístky. Tie nemáme, veď ani nebolo písané, že ich treba. Zisťujeme, že na dnešný deň sú už vypredané. ??‍♀️ Tak sme sa aspoň prešli po vinobraní a musím povedať, to modranské je ? super atmoška, fajný program, mega ochutnávka vína. Konečne sa začína dariť! V tom pán Manžel zahlási, nie je mu dobre, bolí ho hrdlo. A ja iba rezignovane prijímam fakt, že z návštevy podujatí na Bielej noci zas nič nebude. ? #nahrade #cervenykamen #castle? #modra #jesen #bratislavacity #slovenskojekrasne #slovenskonafotke #milujemslovensko #spoznavamslovensko #goodideaslovakia #slovakia #slovakgirl #visitslovakia #slovakiaday #visitbratislava #bratislava #slovakiatravel #puresvk #cestolidi #cestovani #mutiholvagy #kouseksnu #traveleurope #europetravels #europeantrip #majapresets #iamtb #wheretogoslovakia

A post shared by Nerd * Life * Travel (@timea_fiedler) on

Máš aj ty tipy na zaujímavé miesta na Slovensku? Podeľ sa s nami o ne v komentároch 🙂


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.