Utorok 7.12.2021
sk
Ambróz
cz
Ambrož
, Benjamin

Po úspešnej 2. sezóne projektu Slovenská a Česká stredoškolská ešportová liga sú spustené registrácie do novej sezóny, ktorá začína už 21. októbra 2021. Žiaci môžu reprezentovať svoju školu online z pohodlia domova v hrách CS:GO, League of Legends, Brawl Stars a vyhrať ceny v celkovej hodnote viac ako 5 500 EUR

V predchádzajúcej sezóne bolo zapojených viac ako 2 000 hráčov zo 150 slovenských a českých stredných škôl. 

ygames

Turnaj u študentov rozvíja rôzne zručnosti

Hlavným cieľom herného turnaja SČSEL je podporiť u študentov rozvoj komunikatívnych a kognitívnych schopností, ktoré podľa najnovších vedeckých štúdií výborne rozvíjajú práve počítačové hry. Pohár je zameraný primárne na tímové súťaže, kde je nevyhnutná rýchla a vecná komunikácia, bezchybná spolupráca a správna voľba taktiky.

Takáto intenzívna tímová spolupráca so spoločným cieľom rozvíja schopnosť študentov komunikovať v tíme. Rovnako učí základom soft-skillových zručností ako manažment a práca v tíme, ktoré sú nevyhnutné pre úspech na dnešnom trhu práce. Niektoré zo súťažných hier nabádajú študentov k sústavnému štúdiu podkladových materiálov k danej hre, resp. k jej novej verzii.

ygames

Podklady k hrám sa väčšinou vyskytujú iba v anglickom jazyku, a tak okrem budovania vzťahu k čítaniu a samoštúdiu sa tieto hry podieľajú aj na rozvoji anglického jazyka, ktorého znalosť je dnes samozrejmosťou. Herný turnaj tak zábavným a hravým spôsobom u študentov rozvíja aj zručnosti, ktoré im značne zjednodušia situáciu na trhu práce, ale aj v bežnom živote. 

Projekt podporil aj Radovan Sloboda, podpredseda Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport. „Šport je dlhodobou súčasťou môjho profesionálneho aj politického života. Ešporty vnímam ako budúce súťažné odvetvie a som rád, že aj na Slovensku si ešporty budujú svoje zázemie. Nemôžeme zatvárať oči pred novými trendmi, preto tieto aktivity budem podporovať.“

Záverečné finále

Najlepšie tímy/hráči postúpia do záverečného finále, ktoré je naživo vysielané v úplne prvej hernej televízii na Slovensku Chuck TV. Študenti tým získajú jedinečnú príležitosť reprezentovať svoje školy medzi divákmi elektronických športov. 

Tímy CS:GO turnaju zo Slovenska a Čiech zabojujú o hlavnú cenu – herné kreslá od partnera projektu X-Diablo Chairs. Hráči, ktorí sa umiestnia na druhom mieste, získajú poukážky v celkovej výške 250,00 € od Play Go Smart (progaming shop). Hlavnou cenou pre najlepší tím v turnajoch League of Legends sú vodné chladenia do počítača od partnera projektu FRACTAL DESIGN

Registrácia na turnaj

Registrovať sa na turnaj za pomoci ISIC karty alebo potvrdení o návšteve školy je možné do 21. októbra 2021 v týchto hrách:

• CS:GO – SK: bit.ly/SSEL21CS ; CZ: bit.ly/CSEL21CS
League of Legends – SK: bit.ly/SSEL21LoL ; CZ: bit.ly/CSEL21LoL
• BrawlStars – SK: bit.ly/SSEL21bs ; CZ: bit.ly/CSEL21bs
• APEX Legends – SK/CZ: bit.ly/SCSEL21Apex

ygames

Podrobnejšie informácie o projekte nájdete na stránke www.yzone.sk, na sociálnych sieťach FacebookInstagram.

Tento obsah vznikol v spolupráci s Yvents s.r.o


Ako hodnotíš tento článok?

Pridaj svoj komentár

Komentáre 0

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné vyplniť
  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max 15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné vyplniť
   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max 5mb
    *dané pole je potrebné vyplniť