Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 31.1.2023
sk
Emil
cz
Marika

Už sme si tak nejako zvykli, že čo sa týka filmov a seriálov na streamovacích službách, musíme sa uspokojiť s českou lokalizáciou. Slovenské titulky či slovenský dabing tak musíme oželieť (s výnimkou služby Apple TV+, kde nájdeme niekoľko titulov so slovenskou lokalizáciou). To sa však teraz začína meniť. Ako píše aj portál Živé.sk, streamovacia služba HBO GO sa rozhodla pridať slovenský dabing a titulky k viacerým ponúkaným filmom a seriálom.

Shutterstock

Harry Potter či Černobyľ v slovenčine

Tento krok by mohol pozitívne vplývať na potenciálnych predplatiteľov zo Slovenska, ktorí pri sledovaní svojich obľúbených filmov či seriálov dávajú prednosť svojmu jazyku. Zároveň sa tým HBO GO začína výrazne odlišovať od väčšiny konkurencie, kde stále nájdeme len češtinu. Po novom si tak na HBO GO môžeš v slovenčine zapnúť disneyovku Ľadové kráľovstvo či fantasy ságu Harry Potter.

Slovenskú lokalizáciu dostal aj úspešný seriál Big Little Lies, teda Veľké malé klamstvá, cenami ovenčená miniséria Černobyľ, prvá séria fantasy seriálu His Dark Materials (Temné hmoty) a coming-of-age dramatický seriál Euphoria (Eufória). Pri všetkých týchto tituloch si môžeš vybrať medzi slovenským dabingom a titulkami.

Warner Bros.

Výhoda oproti konkurencii

Je tu silný predpoklad, že titulov v slovenčine bude pribúdať. Návštevníci si do slovenského jazyka môžu prepnúť aj celý web. Niektoré tituly, ktoré ešte slovenskú lokalizáciu nemajú, už majú slovenské názvy (Hra o tróny, Príbeh služobníčky, Mala si to vedieť). To by mohlo naznačovať, že HBO GO s pridávaním slovenského dabingu a titulkov ešte neskončilo.

Lokalizáciou filmov a seriálov do slovenčiny tak HBO GO môže získať pomerne silný tromf a prilákať k sebe viac divákov. Netreba tiež zabúdať, že tento rok na jeseň by mala doraziť aj ďalšia služba HBO Max, ktorá bude obsahovať oveľa viac obsahu, vrátane všetkých kinohitov, ktoré má štúdio Warner Bros. v pláne tento rok uviesť.

Walt Disney Studios Motion Pictures

Ako huby po daždi ale pribúdajú aj ďalšie streamovacie platformy. Funguje už služba Disney+, ktorá by mala byť na Slovensku dostupná tiež tento rok a chystá sa aj služba Discovery+. Okrem toho má divák na výber z overených služieb ako Netflix, Apple TV+ či Amazon Prime.


Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť