Nedeľa 2.10.2022
sk
Levoslav
cz
Olívie, Oliver
, Olivia

Koniec roka je časom, kedy sa zvykne vyhodnocovať uplynulý rok. Ľudia, ale aj firmy, sa pozerajú dozadu a snažia sa nájsť najsvetlejšie okamihy. Výnimkou nie je ani stránka GIPHY, ktorá predstavuje najrozšírenejšiu platformu na zdieľanie animovaných gifov. Dáta poskytnuté GIPHY ukazujú, že v roku 2017 každý deň asi 300 miliónov užívateľov zdieľalo 2 MILIARDY gifov. To sú čísla za JEDEN DEŇ. Portál tiež zostavil rebríček 25 gifiek, ktoré získali najviac zhliadnutí. Medzi najpopulárnejšími gifmi nechýbajú slávne osobnosti, reakčné gify či memes. Alebo kombinácia všetkého dokopy!

25. Tlieskajúca Nicole Kidman, 32 miliónov zhliadnutí

Tieto zábery pochádzajú z odovzdávania Oscarov. Potlesk svetoznámej herečky skôr budí dojem, akoby tlieskal tučniak alebo si jej kožu navliekol mimozemšťan, nie celkom oboznámený s ľudskou anatómiou.

https://giphy.com

24. Zoskok Lady Gaga počas jej vystúpenia na Super Bowle, 47 miliónov zhliadnutí

Tento zoskok bol natočený pred samotným zápasom a jeho premietanie malo vyvolať dojem, že sa speváčka na pódium dostala zoskokom. Nepodarilo sa to až tak celkom a okamih sa stal terčom vtipov.

https://giphy.com

23. Maxine Waters, 73 miliónov zhliadnutí

Maxine Waters je kalifornská politička za Demokratov. Počas rokovania ohľadom rozpočtu namierila na hlavného prezidentského poradcu pre financie otázku. Keďže sa mu nie celkom chcelo konkrétne odpovedať, reagoval dávkou vyhýbavých obkecov. Opakovaním hlášky „reclaiming my time“ sa chlapíka snažila upozorniť, nech sa vráti k téme.

https://giphy.com

22. Donald Trump a zatmenie Slnka, 76 miliónov zhliadnutí

Je všeobecne známe, že na zatmenie Slnka sa nesmieme pozerať priamo voľným okom. Donald Trump žije vo svete alternatívnych faktov a takéto varovanie sa k nemu nedostalo. Jeho neohrozenému prístupu vďačíme za tento ťažko zabudnuteľný okamih.

https://giphy.com

21. Žmurkuntie Madelaine Petsch, 106 miliónov zhliadnutí

Veľkolepé žmurknutie pôvabnej herečky Madelaine Petsch si získalo srdcia verejnosti. Našlo mnohé uplatnenia: či už ako spôsob flirtovania alebo značenie vtipov, či „skrytých“ významov.

https://giphy.com

20. Radosť Rafaela Nadala, 109 miliónov zhliadnutí

Triumfálne gesto zachytáva extatický pocit víťazstva, ktorý dosiahol Rafael Nadal. Tenisový fenomén sa vrátil na kurty a získal svoj tretí titul z turnaja US Open.

https://giphy.com

19. Kopanec Taylor Swift, 110 miliónov zhliadnutí

Gif je vystrihnutý z reklamy AT&T. Blondínka v ňom bojuje s hercom Andym Sambergom. V jednom momente ho kopancom z otočky pošle cez stenu. Tento akt je proste niečo, čo si zaslúži určite mnoho ľudí z našich každodenných životov. Dôvod popularity gifu je teda dosť zrejmý.

https://giphy.com

18. Tanec zo Stranger Things, 114 miliónov zhliadnutí

Početná komunita fanúšikov, ktorá sa vytvorila okolo Stranger Things si obľúbila toto gifko. Na zábere, pochádzajúcom z jedného z najsledovanejších seriálov súčasnosti sa nachádza dvojica Natalia Dyer a Joe Keery.

https://giphy.com

17. Roll Safe meme, 114 miliónov zhliadnutí

Tento obraz je známy asi každému, kto strávil v roku 2017 aspoň nejaký čas na internete. Roll safe sa stalo jedným z najrozšírenejších memes roka a pozornosť sme mu venovali aj vo výbere najlepších memes 2017. Roll Safe skutočne netreba veľmi predstavovať a obľúbenosť gifu len odrážala obľúbenosť meme.

https://giphy.com

16. Carl Rodd z Twin Peaks, 119 miliónov zhliadnutí

Na gifku vidíme zničeného muža na lavičke v parku. Záber pochádza z obnoveného seriálu Twin Peaks. Gif sa rozšíril najmä po smutnom úmrtí obľúbeného herca Harryho Deana Stantona, ktorý túto postavu znázorňuje.

https://giphy.com

15. Robert Redford, 121 miliónov zhliadnutí

Čo je lepším spôsobom vyjadrenia súhlasu, než mužný úsmev a prikývnutie Roberta Redforda? Gif pochádza z westernu Jeremiah Johnson, ktorý sa do kín dostal v roku 1972. Keď potrebuješ niekomu na internete dať najavo, že uvažujete rovnako a predstavuje pre teba spriaznenú dušu, tento gif je tu pre teba!

https://giphy.com

14. Usmievavý dron, 126 miliónov zhliadnutí

Vysmiaty dron sa na internete objavil na prvého apríla a okamžite sa stal hitom. Zostrojil ho priamo zamestnanec GIPHY Studios, Domitille Collardey.

https://giphy.com

13. Nešťastné dieťa, 132 miliónov zhliadnutí

Každý z nás ma niekoľkokrát do týždňa rovnakú náladu, ako toto dieťa. Či už ide o dotieravých známych, náročného šéfa alebo otravných susedov. Človek má svoje limity a niekedy má toho fakt dosť. S týmto dieťaťom je skutočne jednoduché sa identifikovať a tomu gifko vďačí za svoju popularitu. Gif má pôvod v programe Little Women LA.

https://giphy.com

12. Neslušný banán, 132 miliónov zhliadnutí

Švédsky umelec Jonas Mosesson vytvoril celú sériu roztomilých gifiek, na ktorých hviezdia rôzne potraviny. Z nejakých príčin sa najväčšej obľube teší práve tento nemravný banán.

https://giphy.com

11. Haters Gonna Hate, 134 miliónov zhliadnutí

Keď Američania v roku 1953 natáčali náučný film „Let’s Be Good Citizens at School“ určite nerátali s tým, že v roku 2017 sa z neho stane meme. Napriek tomu sa tak stalo a ide o skvelú ukážku toho, ako sa aj v starých archívoch dajú nájsť zdroje moderného internetového humoru.

https://giphy.com

10. Spokojný tanček Wonder Woman, 135 miliónov zhliadnutí

Izraelská herečka Gal Gadot je hviezdou filmu Wonder Woman a rovnako aj tohoto gifu. Nákazlivo optimistický taneček sexi herečky je niečo, čo príliš jednoducho upúta pozornosť. Na Gadotku sa dobre pozerá a tento pohľad vyvoláva rovnakú radosť, akú je vidieť v jej tvári.

https://giphy.com

9. Bryan Cranston a jeho F**K, 138 miliónov zhliadnutí

Poriadne precítené podanie slovíčka F**K predviedol Bryan Cranston vo filme Prečo práve on? (Why him?). Nemožno sa čudovať tomu, že sa gifko stalo populárnym reakčným obrázkom. Podľa informácií GIPHY sa gif uchytil hlavne v politických diskusiách na Reddite.

8. „Nie!“ potkan, 154 miliónov zhliadnutí

Ide o ďalší kúsok z dielne GIPHY Studios. Tento cool potkan ti jednoznačne a priamo ukáže, že niečo, čo robíš je nesprávne, zlé alebo by si sa za to mal hanbiť.

https://giphy.com

7. Spokojní fanúšikovia G. S. Warriors, 165 miliónov zhliadnutí

Počas nervydrásajúcej playoff basketbalovej ligy NBA kamery zachytili niečo, čo každého nabije pozitívnou energiou. Dvojica dám v strednom veku intenzívne drukovala tímu G. S. Warriors. Táto bomba veselosti si 165 miliónov zhliadnutí získala úplne oprávnene.

https://giphy.com

6. GOOD MORNING, 175 miliónov zhliadnutí

Milý gif má na svedomí Natalie James z GIPHY Studio. Temperamentná šálka s úsmevom na tvári a veselé farby majú za cieľ človeka pozitívne naladiť do nového dňa. Zároveň tiež naznačiť, že so šálkou kávy sa deň začína omnoho ľahšie.

https://giphy.com

5. Úprimná radosť na zápase amerického futbalu, 180 miliónov zhliadnutí

Ďalší zo športových gifiek. Tentoraz ide o americký futbal, šport, ktorý je u nás nie veľmi známy a málokto mu rozumie. Úprimná radosť Juniora Gallettea je ale niečo, čo je zrozumiteľné každému. Oslavný taneček je perfektné vyjadrenie nadšenia z úspechu.

https://giphy.com

4. Fall Out Boy Lama, 197 miliónov zhliadnutí

Americká rocková skupina Fall Out Boy sa rozhodla do videoklipu ku singlu The Last Of The Real Ones nasadiť dve tancujúce osoby v kostýmoch lamy. Sureálny klip, ktorý svojim vizuálom pripomína hity osemdesiatych rokov, žne úspechy. Niet sa čomu čudovať, pohyby lám sú skutočne podmanivé!

https://giphy.com

3. Mávajúci mopslík, 215 miliónov zhliadnutí

Aj mávajúci mopslík pochádza z natáčania videoklipu. Hoci sa priamo v hudobnom klipe neobjaví, je súčasťou záznamu zo zákulisia tvorby videa k piesni Kissing Strangers. Tú má na svedomí dance-rocková skupina DNCE. Je ťažké psíkovi nezamávať späť!

https://giphy.com

2. Žmurkajúci chlapík, 226 miliónov zhliadnutí

Za týmto gifom stojí zvláštny príbeh. Stránka o videohrách Giant Bomb už v roku 2013 uverejnila video, v ktorom podcaster Drew Scanlon prekvapene a neveriacky zažmurká. Ide o reakciu na slová nejakej druhej osoby. Gifko vystrihnuté z videa sa objavilo na webe v roku 2015, ale až vo februári tohoto roka sa stalo virálnym. Niet sa čomu čudovať, pri čítaní príspevkov na internete človek veľakrát narazí na príspevky, pri ktorých sa zatvári presne tak, ako Drew.

https://giphy.com

1. Škriatok so srdiečkom, 340 miliónov zhliadnutí

Prvé miesto je zrejme veľkým prekvapením. Nie je tu nič erotické, nič komické. Žiadne meme, žiaden Trump. Gif, ktorý získal viac zhliadnutí, než všetky ostatné, je malý roztomilý škriatok. Pletený panáčik z klbka upletie usmievavé srdiečko, ktoré následne uletí. Nič viac, nič menej. Škriatka priviedla k životu americká umelkyňa Anna Hrachovec. Potreba hľadať lásku a optimizmus aj v gifkách možno vyplynulo z toho, že rok 2017 bol v mnohých ohľadoch pre veľa ľudí skutočne náročný.

https://giphy.com

Zdroj: medium.com


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť