To NAJ z roku 2017: Najväčšie virálne témy, ktoré ovládli slovenský internet!

Nech bol tento rok akýkoľvek, jedno je isté – vždy sme sa mali na čom baviť!

Toto sú správy, ktoré na slovenskom internete získali najviac pozornosti. Vzbudili vášnivé emócie a priniesli so sebou kopu memes. Vyzerá to tak, že Slovákov najviac brali témy, ktoré pre nich pripravili politici. Niet sa čomu čudovať, politika je už od nepamäti jedna z najobľúbenejších tém pre vzájomné hašterenie a tiež skvelou studnicou humoru. Nech stretneš hocikoho blízkeho, politika je niečo, na čom sa skôr či neskôr pohádaš aj s najbližšou osobou. Čo je ešte zaujímavejšie, na slovenskom internete výrazne rezonovali témy, týkajúce sa prostredia biznisu a podnikania. Zdá sa, že marketingové prešľapy a nedomyslené plány veľkých spoločností sú to, z čoho si Slováci skutočne radi uťahujú.

Kapitán Danko

Kapitán Danko sa stal azda najväčším meme fenoménom roka 2017 na Slovensku. Za jeho trapošenie s vojenskou hodnosťou si do neho pokojne mohlo rypnúť asi každé médium. Nešlo však len o obyčajnú srandičku z internetu. Kauza sa riešila aj na pôde Národnej rady. Najakčnejšie reagoval Igor Matovič, ktorý Danka vyzval k vráteniu hodnosti. Kapitán oponoval tým, že hodnosť je priamo úmerná jeho veku a vzdelaniu (lol) a kapitánske výložky počas tlačovky teatrálne pomuchloval. Toto vystúpenie sa navždy zapísalo do dejín slovenskej stand-up comedy.

http://www.zomriofficial.sk/
https://www.facebook.com/pg/andrej.danko.prezident
https://www.facebook.com/Dailymale.sk
https://www.facebook.com/pg/andrej.danko.prezident
https://www.facebook.com/pg/andrej.danko.prezident
https://www.facebook.com/pg/andrej.danko.prezident

Ficove cesty po Slovensku

Na začiatku júla spolu s ministerkou poľnohospodárstva, Gabrielou Matečnou a skupinkou svojich poskokov navštívil poľnohospodárske družstvo v Drahovciach. Premiér sa snažil tváriť, že mu veľmi záleží na obyčajných ľuďoch a že ho nesmierne zaujíma, ako sa im darí v práci. Bolo tomu ťažké veriť. Z celej Ficovej návštevy nakoniec najviac pozornosti získal tento nevydarený záber, ktorý sa stal skvelým podkladom pre nespočetné množstvo memes:

https://memehub.sk
https://memehub.sk
https://memehub.sk/

Stačilo len pár dní na to, aby to Fico od občanov opäť raz poriadne schytal. Hrdinom tohto príbehu je pán, ktorého žiaľ nie je vidno. Počas korčuľovania po Bystrickej magistrále premiérovi venoval slová „Bodaj by si si papuľu roztrieskal, ty Žochár jeden vy***aný!„. Tieto slová skutočne zneli, že sú od srdca.

Fico si ale niečo nechal aj k záveru roka! Tentokrát sa rozhodol priblížiť obyčajným ľuďom ako robotník v továrni. Posledný novembrový týždeň zavítal do Priemyselného parku Lozorno, kde odpracoval nočnú šichtu. Mnohí neverili, že vidia Roberta Fica robiť niečo naozaj užitočné.

http://www.zomriofficial.sk/
http://www.zomriofficial.sk/
https://www.facebook.com/jesuisfrancisci

Lidl a jeho marketingové prešľapy

Hoci patrí tento reťazec medzi tie obľúbenejšie značky na Slovensku, aj jemu sa občas podarí vyparatiť hlúpe kúsky. Tento rok sa objavili dva príbehy, ktoré zaujali ľudí. Prvým bolo odstránenie krížov z kostolov. Nežiadúce kríže sa nachádzali na zábere z ostrova Santorini, ktorý bol súčasťou obalov výrobkov z gréckeho týždňa. Rovnaké obaly sa používajú vo viacerých štátov, čiže škandál sa netýkal len Slovenska. Búrlivo reagovali hlavne Česi a Belgičania. Lidl kritizovali mnohí politici a zároveň sa stal terčom posmeškov širokých más obyvateľstva. Obchod sa hájil tým, že zachováva „náboženskú neutralitu“, s ktorou vraj boli kríže v rozpore. Ľudia takúto výhovorku nebrali a dali to Lidlu poriadne vyžrať!

https://memehub.sk/
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1453033001439206&set=p.1453033001439206&type=3
https://www.facebook.com/698331456928330/
https://twitter.com/

Ďalší fail z dielne Lidla prišiel v októbri. Vtedy sa reťazec rozhodol v rámci reklamnej kampane pre skutočne nevídanú vec. Prvým 100-tisíc zákazníkom, ktorí nakúpia nad 20€, sľúbil darovať plechovku tatranského vzduchu. Čím je tento darček výnimočný? Tým, že je absolútne zbytočný. „Vtipný suvenír“ je naozaj len plechovka, ktorá nič hmatateľné neobsahuje. Takýto kúsok slúži akurát len na produkciu ďalšieho odpadu. Dosť hlúpy krok od spoločnosti, ktorá sa väčšinu času snaží tváriť ako ekologicky uvedomelá.

https://memehub.sk

Maslová kríza

Táto pohroma nadobudla celoeurópsky charakter! Trpeli ľudia nielen v Česku a na Slovensku, ale aj v ďalších štátoch. Aby toho nebolo dosť, ďalšia rana prišla v priebehu októbra. Mala podobu prudkého zdražovania vajec! Dve zo základných potravín slovenských domácností výrazne zdraželi a ľudia ostali v nezávideniahodnej situácii. Mnohí sa zamýšľali nad tým, ktorý orgán sa najviac oplatí predať. Ďalší sa rozhodli na situáciu pozrieť s humorom a výsledkom sú tieto memes:

https://www.facebook.com/muzivcesku
https://memehub.sk/
https://memehub.sk/
https://memehub.sk/
https://memehub.sk/
https://www.facebook.com/698331456928330/

Terminal Vlak Bus Shopping

Banská Bystrica sa konečne dočkala – v súčasnosti sa môže pýšiť najmodernejšou autobusovou stanicou na Slovensku! V jej útrobách sa nachádza asi 40 rôznych obchodov, reštaurácií a iných služieb. Tamojšie lavičky dokonca umožňujú nabiť mobil! Čo ale Slovákov najviac chytilo je absurdný názov budovy – Terminal Vlak Bus Shopping. Je skutočne ťažké predstaviť si, akou mentálnou akrobaciou došiel autor k takémuto pomenovaniu. Je to smiešne, je to hlúpe a je to zlé. 50% slovenčina, 50% angličtina, 100% marketingová samovražda.

http://www.zomriofficial.sk/
https://memehub.sk/
https://memehub.sk/
https://www.facebook.com/slovnehnacky

Facebook Prieskumník

Mnohé technologické firmy sú ako malé deti – nikdy nie sú spokojné s tým, čo majú. Svoje produkty sa snažia inovovať len preto, aby inovovali. Lebo to znie pekne. Snaha prichádzať s novinkami za každú cenu sa ale niekedy zvykne vypomstiť – takýmto prípadom je nechválne známy Prieskumník, ktorý zaviedol Facebook. Zmeny šokovali všetkých používateľov a mnohé stránky utrpeli veľké škody. Najviac to schytali malé stránky, na ktoré v Prieskumníku akosi „nezvýšilo miesto“. Niektoré stránky stratili dokonca 20% interakcií! Prieskumník vraj mal byť len dočasným testom, je tu ale už príliš dlho. Nuž čo, aj na niečom takomto sa dá výborne zasmiať!

https://memehub.sk/
http://www.zomriofficial.sk/
http://www.zomriofficial.sk/
http://www.zomriofficial.sk/
https://memehub.sk/

❗️MIMORIADNE PÁTRANIE – PRIESKUMNÍK❗️Dňa 19. októbra 2017 zasiahol slovenské internety nebezpečný Prieskumník, ktorý…

Posted by Polícia Slovenskej republiky on Donnerstag, 19. Oktober 2017

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
76
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Novoročné predsavzatia, ktoré úspešne "plníme" každý jeden rok!

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME