To NAJ z roku 2018: Najväčšie virálne témy, ktoré ovládli slovenský internet!

O zábavu bolo vždy postarané.

Ani sme nenazdali a rok 2018 je už takmer na konci. Každý deň sme boli zaplavení takým množstvom správ zo sveta aj z domova, že sme ani nestíhali vnímať, ako ten čas letí. Niektoré témy rezonovali viac ako iné, jedno ale majú všetky spoločné – vždy si bolo z čoho uťahovať.

Tak, ako aj minulý rok, aj tentoraz obrovskú pozornosť pútali politické témy. Politická scéna na Slovensku bola v roku 2018 skutočne divoká a pripravila pre nás mnohé udalosti, ktoré sa nám donedávna zdali ako nepredstaviteľné. Emócie budil šport, za čo môže hlavne zimná olympiáda a majstrovstvá sveta vo futbale.

Komu nestačila politika, mohol sa hádať o tom, ako majú vyzerať štátne symboly na hokejových dresoch a či černoška môže byť Slovenkou. Populárnou témou každodenných rozhovorov sa stala aj dopravná situácia a dobrodružstvá, ktoré so sebou prináša pohyb po uliciach slovenských miest.

Ulice ovládli protesty

Môžeme povedať, že rok 2018 sa celý niesol v duchu protestov. Slováci, ktorí sa túžili zúčastniť demonštrácie mali k dispozícii pestrý výber akcií, počas ktorých mohli vyjadriť, čo ich hnevá alebo naopak, teší. Najväčším podujatím sa stala séria protivládnych demonštrácií, ktoré vyvolali odhalenia zavraždeného novinára Jána Kuciaka.

Najmasovejšie demonštrácie od Nežnej revolúcie prebiehali od marca do decembra po celej krajine a dokonca aj v zahraničí. V internetovom prostredí najvýraznejšiu stopu zanechali vtipné a kreatívne postery, ktoré so sebou účastníci prinášali na protesty. Občianska angažovanosť ešte nikdy nebola taká sranda!

https://www.instagram.com/p/BgHXy_IA4aX/?tagged=allforjan
©SITA
©SITA
https://www.instagram.com/p/BgISZ24Au3o/?tagged=allforjan
https://www.instagram.com/p/BgIoi0PA9rE/?tagged=allforjan
https://www.instagram.com/p/BgJW-w4FLzl/?tagged=allforjan

Demisia dvoch Robertov

Masové protesty viedli k niečomu, čo sme v minulosti mnohí považovali za niečo z ríše fantázie – demisiu dvoch najsilnejších mužov Smeru. Presne v duchu telešopingových akcií zo svojho postu odišli dvaja Robertovia za cenu jedného.

Hoci ľudia v uliciach sa v mnohých názoroch rozchádzali (čo je pri obrovskej účasti prirodzené), medzi všeobecne akceptovanú požiadavku patril odchod premiéra a ministra vnútra, s ktorých menami sa spájali mnohé kauzy. Ich marcové demisie a proces tvorby novej vlády poskytli potravu pre internetových humoristov, čo, samozrejme, viedlo ku vzniku mnohých memes.

dočKALI sme sa.

Gepostet von Pun's not dead. am Montag, 12. März 2018

So Sakovou na linke. V piči tak či tak.

Gepostet von Zomri am Montag, 12. März 2018

https://www.zomri.online/2018/03/13/kalisi/
https://www.zomri.online/2018/03/18/zadne-dvierka-pripravene/
https://www.zomri.online/2018/03/18/zadne-dvierka-pripravene/
https://www.facebook.com/beznenavisti/photos/a.598024733599568/1590797787655586/?type=3&theater

HOKEJ!

Aj v roku 2018 Slovensko žilo hokejom. Hoci slovenská reprezentácia nedosiahla žiadne veľké úspechy ani na olympiáde, a ani na svetovom šampionáte, nikdy nechýbala poriadna akcia a o zábavu bolo vždy postarané. Skutoční fanúšikovia sú s našimi chlapcami v dobrom a zlom a symbolom pravého športového ducha sa stal Slovák v mori Švédov, oslavujúci gól na majstrovstvách sveta.

Odvaha LEVEL 9999

Gepostet von EMEFKA am Samstag, 12. Mai 2018

Tento rok sa naši hokejisti majstrami nestali, ale aj napriek tomu sa môžeme radovať z jedného nášho majstra. Je ním Ján Hudok z RTVS, ktorý v pozápasovom interview s trénerom Gregom Ramsayom predviedol svoje med ingliš skilz. Id woz bik vin!

toto bude teraz pár dní vyhrávať internety. Redaktor RTVS ide robiť rozhovor s kanadským trénerom slovenských hokejistov, aj keď po anglicky nevie ani ako zkusit šúšn. A ešte si aj v priamom prenose a bez mihnutia oka vymyslí odpovede.(Inak, mne to nevadí. Nie je predsa dôležité, čo povedal tréner, ale že redaktor si vymyslel to, čo ľudia chcú počuť :D)

Gepostet von Samuel Marec am Mittwoch, 14. Februar 2018

https://www.facebook.com/emefka.sk
https://www.facebook.com/emefka.sk

Zabudnúť nesmieme ani na nové logo slovenského hokeja. Redizajn vyvolal vášnivé emócie – niektorí sa mu smiali a prirovnávali ho k obalu z 80. rokov, iných zasa naštval. Mnohí (medzi nimi napríklad aj Anton Hrnko) toto logo považujú vyslovene za urážku štátneho symbolu.

©TASR

Slovensko pod vodou

Silné búrky a množstvo dažďa nie je počas leta ničím výnimočným, niekedy sa ale živly vybláznia o troška viac. V júni Slovensko zasiahli prudké lejaky, ktoré na mnohých miestach krajiny spôsobili výrazné obmedzenia dopravy aj materiálne škody. Bolo to naše hlavné mesto, ktoré sa v horúcich letných mesiacoch premenilo na romantické Benátky popretkávané vodnými kanálmi.

View this post on Instagram

#bratislava #povoden

A post shared by Lukáš Baudyš (@lukas_baudys) on

https://www.facebook.com/emefka.sk
https://www.facebook.com/emefka.sk

Vedenie Bratislavy sa poučilo a okamžite začalo s masívnymi úpravami mesta s cieľom zabrániť opakovaniu takejto situácie. To bol vtip. O dva mesiace sa stalo presne isté. Na úplnom konci augusta Bratislavu zasiahli ďalšie záplavy, ktorým sa podarilo vytopiť aj zrenovovaný podchod na Trnavskom mýte, sprístupnený len pár dní predtým.

https://www.facebook.com/
https://www.facebook.com/pocasievstupave/
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2047104318647672&set=pcb.2047104431980994&type=3&theater

Kampaň Absolutky

Nikto nečakal, že sa zrazu na Slovensku objaví reklama, o ktorej budú hovoriť všetci. Prešibancom z Triad Advertising sa to ale predsa podarilo s kampaňou pre Absolut Vodku. Stačila na to mladá dievčina Natalie Dongová z Novej Dubnice, ktorej otec je z Konga, pekný slovenský kroj a klubová scenéria.

O žiadnej inej reklame sa na Slovensku v roku 2018 toľko nehovorilo. Kampani sa podarilo vyvolať búrlivú diskusiu a spoločnosť sa rozdelila na dva tábory – na jednej strane bola reklama vítaná ako niečo nové, svieže a odvážne, na strane druhej ju vnímali ako sprisahanie, ktoré má zlikvidovať slovenský národ.

Je síce otázne, či jedna reklama jednej značky vodky má moc spôsobiť „genocídu bielych“, no rozzúrení slovenskí online diskutéri sa nad takýmito vecami nezamýšľajú a kampaň stále vnímajú ako existenčnú hrozbu.

Horiace vlaky, zdivočený autobus a ďalšie úkazy v oblasti dopravy

Dopravné nehody a poruchy strojov sa stávajú aj v lepších rodinách, ale to, čo naše malé Slovensko zažívalo v roku 2018, vyzeralo ako zlý vtip. Takmer každý týždeň sme sa z médií dozvedali o nových prípadoch vlakov, ktoré sa ocitali v plameňoch. Ako hovorí známy slovenský frazeologizmus „vlaku zadarmo na technický stav nepozeraj!“

noviny.sk; tvnoviny.sk; aktuality.sk; nazahori.sk; cas.sk

REx 1877 Podlužan Bratislava->Nové Zámky. Požiar rušňa pred Šaľou. (Juraj)

Gepostet von Zomri am Dienstag, 18. September 2018

http://www.tvnoviny.sk/domace/1935460_cestujuci-z-horiaceho-vlaku-pri-sali-do-dalsej-stanice-sme-isli-25-kilometra-po-vlastnych

Zdá sa, že horiace vlaky patria ku slovenskému folklóru tak, ako halušky a valaška. Čím je ale situácia horšia, tým kvalitnejší humor so sebou prináša.

Zamyslenie na ráno (idea Richard)

Gepostet von Zomri am Dienstag, 18. September 2018

Vlaky u doktora (Frenky)

Gepostet von Zomri am Mittwoch, 19. September 2018

Aby sme železničnej spoločnosti nekrivdili, treba spomenúť jednu dôležitú vec. Vlaky nielen horeli, ale sa aj rozpadávali počas jazdy.

https://www.facebook.com/emefka.sk/photos/a.306333829577931/970874929790481/?type=3&theater

Zahanbiť sa nenechala ani mestská hromadná doprava. Je známych niekoľko prípadov horiacich autobusov a trolejbusov v uliciach slovenských miest. Vyzerá to tak, akoby bol na Slovensku každý prostriedok hromadnej dopravy odsúdený raz skončiť v plameňoch ako stredoveké ženy obvinené z čarodejníctva.

Jeden bratislavský autobus sa rozhodol proti takémuto osudu bojovať a pokúsil sa uniknúť do voľnej prírody. Jeho útek bez šoféra za volantom ale trval len veľmi krátko a vozidlo sa zastavilo po náraze do stromu.

Nehoda autobusu číslo 83 v Dúbravke

Dnes sa niekoľkým obyvateľom Dúbravky naskytol tragikomický pohľad na autobus rútiaci sa po chodníku a vodiča, ktorý sa ho snažil dobehnúť. Nikto sa pri incidente nezranil. (Článok: goo.gl/s16TyU)

Gepostet von SME Auto am Freitag, 4. Mai 2018

Chceš si podobným spôsobom zaspomínať na virálne udalosti z roku 2017? Tu nájdeš ich minuloročné zhrnutie.

Titulná fotka: RTVS, TASR, mxmark36 / instagram.com

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
0
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
0
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
14
Haha
Woow Woow
0
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
16 najtrápnejších situácií, do ktorých sa ľudia tento rok dostali

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME