To NAJ z roku 2019: Najlepšie memes tohto roka (časť I.)

Pozrime sa na najlepšie meme formáty, ktoré nám priniesol uplynulý rok!

Zdroj: EMEFKA

Nachádzame sa na konci roka 2019, a preto nadišiel ten správny čas na veľkú rekapituláciu memes. Vybrali sme len tie skutočne najznámejšie formáty a aj napriek tomu sme museli článok rozdeliť na dve časti.

Nemôžeme sa na nič sťažovaťmemes bolo veľa, boli zábavné a rozmanité. Prišli formáty, ktoré vydržali pár dní, niektoré to s nami zasa ťahali takmer celý rok. Mali sme memes, na ktorých sa bavil celý svet, ale aj kopec čisto slovenských formátov. Toto je prvá desiatka najlepších memes roka 2019:

Sasuke choke edits

Anime legenda Naruto je častým námetom na memes a seriálu vďačíme za niekoľko dobrých formátov. Asi najznámejším z nich je Sasuke choke edits, ktorý sa rozšíril na začiatku roka 2019. Ikonická scéna, v ktorej mladého nindžu škrtí jeho starší brat Itachi, nám všetkým dala kopec priestoru pre vtipné úpravy.

EMEFKA

Čo ak by sme používali 100% mozgu?

Scénka použitá v meme pochádza z akčného filmu Lucy, ktorý pracuje so starým a veľakrát vyvráteným vedeckým mýtom. Podľa neho človek využíva len malé percento svojho mozgu, a zvyšok mozgovej hmoty je tam len tak na ozdobu.

Lebo evolúcia rada pchá do živočíchov zbytočné orgány. Čo ak by sme používali 100% mozgu? je tá správna otázka, keď sa chceme dostať ku geniálnym aj menej geniálnym výplodom ľudskej mysle.

View this post on Instagram

Yeah! Its big brain time

A post shared by moizmeme (@monkeykong420) on

LET ME IN!

Populárny komik Eric Andre nie je fanúšikom memes neznámy. V roku 2019 nás sprevádzal v podobe meme, na ktorom sa snažil prekonať plot. Keďže každý z nás občas natrafí na neprekonateľné prekážky, tento formát sa tešil veľkej obľube.

Unsettled Tom

Tom&Jerry sú bezodnou studňou memes a spočítať všetky formáty, ktoré vznikli vďaka tomuto animáku, je takmer nadľudská úloha. Na Unsettled Tom je zaujímavé to, že nie je odvodený priamo zo seriálu, ale jeho základom je fanúšikovská kresba. Z Tomovho pohľadu je jasné, že videl niečo veľmi škaredé a toto meme sa fakt s ničím nemazná.

View this post on Instagram

#tom #memes

A post shared by Tom Cat (@cartoon_memes_only) on

View this post on Instagram

#trending#savage#meme#dark#af#tom#jerry#followforfollowback

A post shared by Dark Roger (@darkrogersmith) on

Krtkova torta

V marci zažil česko-slovenský internet niečo, k čomu by sme len ťažko hľadali analógiu. Krtkovu tortu. Jeden jediný komiks úplne pobláznil naše dva národy a z obľúbenej maškrty sa stal objekt uctievania. Ľudia si v potravinách robili selfíčka pred regálmi s krtkovou tortou, ktorá bola na internete zároveň považovaná za najhorúcejšie meme.

EMEFKA

Thanos

Rok 2019 by sme si bez „Šialeného Titána“ nedokázali predstaviť. Marvelovský záporák sa okrem úlohy na filmovom plátne stal významnou postavičkou meme scény. Hoci filmový Thanos skončil ako kôpka prachu, vo svete memes si zabezpečil nesmrteľnosť vďaka mnohým hláškam z Infinity War a Endgame, či fanúšikovskej teórii, ktorá poslednému filmu predchádzala.

I can’t wait for End Game memes

Gepostet von Bardock Obama am Montag, 18. März 2019

Tuxedo Winnie the Pooh

Máš problém s tým, že ťa nazývajú neokrôchancom? Považujú ťa za sedláka bez manierov? Macko Pú v smokingu je ten ideálny partner, ktorý ti vysvetlí, ako by si sa mal správať, ak chceš patriť k vyššej spoločnosti. Nahodený medvedík dokazuje, že aj ten najmenej uchu lahodiaci výraz sa dá nahradiť elegantne znejúcou alternatívou.

View this post on Instagram

#tuxedowinniethepooh

A post shared by Your daily memes (@just_rashadds) on

Fotografia čiernej diery

Prvá fotografia čiernej diery posunula hranice vedy a rovnako obohatila svet memes. Hoci sú čierne diery nesmierne komplikovaným fenoménom, už dávno pred vznikom tohto meme sa používali v mnohých prirovnaniach (čierna diera na peniaze…). Nie je preto prekvapením, že fotografia čiernej diery patrí medzi najrozšírenejšie memes roka 2019.

Ah shit, here we go again.

Ikonické GTA: San Andreas ani 15 rokov po svojej premiére nestráca dych. Ľudia na hru nezabúdajú a neustále si ju pripomínajú rôznymi memes a vtipmi. Za najúspešnejší formát zo všetkých sa dá považovať „Ah shit, here we go again“, ktorý prerazil v apríli. Meme dokonale vystihuje pocit, ktorý nás stretáva pri večne sa opakujúcich problémoch.

Ah Schiße

Gepostet von Anime, Memes & Shitposts MK II. The Empire Where The Memes Never Set am Samstag, 20. April 2019

Boys‘ locker room

Rozdiely medzi mužmi a ženami patria k stáliciam humoru už od počiatku. Meme Boys‘ locker room sa s vecami nemazná a tento starý motív tlačí do úplných extrémov. Rozdiely medzi chlapčenskou a dievčenskou šatňou sú skutočne obrovské a toto meme ťa vráti do čias telesnej na škole.

Gepostet von Rýdze a umyté rakúsko-uhorské meme am Montag, 13. Mai 2019

2. časť populárnych memes roka 2019 už čoskoro…

Reagujte!
Grr Grr
1
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
1
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
3
Uups
Haha Haha
78
Haha
Woow Woow
2
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Tipy na darčeky pre tých, ktorí večne dávajú blízkym pod stromček sklamanie

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME