To NAJ z roku 2019: Najlepšie memes tohto roka (časť II.)

Budeme mať na čo spomínať.

Zdroj: EMEFKA koláž

Nachádzame sa na konci roka 2019, a preto nadišiel ten správny čas na veľkú rekapituláciu memes. Vybrali sme len tie skutočne najznámejšie formáty, a aj napriek tomu sme museli článok rozdeliť na dve časti. Prvú časť nájdeš tu.

Nemôžeme sa na nič sťažovaťmemes bolo veľa, boli zábavné a rozmanité. Prišli formáty, ktoré vydržali pár dní, niektoré to s nami zasa ťahali takmer dlhé mesiace. Mali sme memes, na ktorých sa bavil celý svet, ale aj kopec čisto slovenských formátov. Toto je druhá desiatka najlepších memes roka 2019:

Keanu Reeves

Dobrý chlapec Hollywoodu mal skutočne skvelý rok. Stvárnil hlavnú úlohu v John Wick 3, daboval postavu v novom Toy Story, všetkých šokoval svojou prítomnosťou v hre Cyberpunk 2077. Internet sa do kanadského herca (opäť) zamiloval a svoju náklonnosť vyjadril viacerými meme formátmi.

Me and the boys

Rhino, Vulture, Electro a Green Goblin. Štvorica superzločincov zo Spidermanovych príbehov sa v tomto meme formáte vyfarbila ako skupinka sympatických chalanov. Vyškerené postavičky zo starého animáku spoločne zažívali v meme rozličné dobrodružstvá – dobrodružstvá veselé aj smutné. Zážitky Me and the boys sú rozmanité ako sám život.

9/10 zubárov

V súťaži o najväčšie marketingové klišé existuje silná konkurencia. Trápne a nezmyselné slogany sa držia pri živote aj desiatky rokov. Stupídny slogan, s ktorým sa stretol určite každý, je aj známe „9/10 zubárov odporúča…“. Internet si túto frázičku poradne podal a prišiel s memes, ktoré sú rovnako blbé a absurdné ako ničnehovoriaca veta.

Cestovateľ v čase

Zmätený cestovateľ v čase, ktorý sa potreboval zorientovať, kde na časovej osi sa nachádza, sa postaral o famózne meme. Nevinné otázky, ktorými sa pokúšal zistiť presný dátum, nám o našej budúcnosti prezradili oveľa viac, ako zamýšľal. Bude naša budúcnosť svetlá, alebo nás čakajú desivé katastrofy?

View this post on Instagram

#timetravelermemes #time #floridaman #dankmemes

A post shared by well.shit. (@allthechickenranaway) on

The first guy…

Drew Scanlon, tvár, ktorá sa vďaka žmurkajúcemu gifu stala nesmrteľnou, je hviezdou ďalšieho meme. Minimalistický formát nám za použitia niekoľkých výrazov tváre dokáže porozprávať príbehy malých aj veľkých objavov ľudskej histórie.

Smudge the cat

Grumpy Cat, Maru, Lil Bub. Internet miluje svojich mačacích hrdinov. Najnovšou celebritnou mememačkou je Smudge, biely kocúr za stolom. Spolu s naštvanou ženou, ktorá na neho výhražne ukazuje prstom, sa stali metaforou pre akýkoľvek horúci konflikt. Smudge a jeho grimasa sa postarali o jedno z najlepších memes roka 2019.

Joker

Film Todda Philipsa prekonal všetky očakávania a patrí mu titul najlepšie zarábajúceho R-kového titulu všetkých čias. Jokera si zamilovali recenzenti aj diváci. Snímka so sebou priniesla, samozrejme, kopu memes a zmenila aj skutočný svet – lokalita, kde vznikla dobre známa schodová scéna, sa stala pútnickým miestom a Joker je symbolom protivládnych protestov v rôznych štátoch.

When was calcium invented

Možno nie najjednoznačnejší názov ukrýva meme, s ktorým sme sa všetci stretli. Ako vyzerali ľudia pred objavom vápnika? Ako fungovali autá pred vynájdením kolesa? Odpovede na otázky, ktoré si nikto nikdy nekládol, ti poskytne toto veľmi náučne meme. Svojim učiteľom dejepisu ho ale radšej neukazuj.

Couldn’t stub your toe from dankmemes

Big brain meme from dankmemes

Gravity is working from dankmemes

Baby Yoda

Aj záver roka sa niesol v znamení kvalitného meme materiálu. Dosť neočakávane ho priniesol seriál Mandalorian zo sveta Star Wars a jeho „baby Yoda“. Toto malé zelené dieťatko je veľmi roztomilé a robí všelijaké zlaté veci. Nemôžeme sa čudovať tomu, že asi každá jedna epizóda seriálu predstavila ďalší formát s Baby Yodom.

Gonna tell my kids…

Asi neexistuje rodič, ktorý by aspoň raz neodolal pokušeniu klamať svojej ratolesti a natlačiť jej do hlavy riadny kaleráb. Je to príliš veľká sranda nato, aby sa dalo povedať nie. Toto meme pracuje práve s týmto motívom a hravou formou upozorňuje na osobnosti a veci, ktoré sa na seba až príliš podobajú

Ak sa držíš hesla „memes nikdy nie je dosť“, nezabudni si pozrieť aj 1. časť memes tohto roka.

Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
7
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
1
Uups
Haha Haha
45
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Klasické vianočné darčeky, ktoré si našli pod stromčekom mnohí z nás


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME