To NAJ z roku 2019: Najväčšie virálne témy, ktoré ovládli slovenský internet

O čom sme sa najviac hádali?

Zdroj: EMEFKA

Ani sme nenazdali a rok 2019 je už na konci. Každý deň sme boli zaplavení takým množstvom správ zo sveta aj z domova, že sme ani nestíhali vnímať, ako ten čas letí.

Človek tak narýchlo ani nevie, či video z Fekišoviec prerazilo tento rok alebo ten minulý. Preto vôbec nie je na škodu pozrieť sa dozadu a zhrnúť si, čo všetko máme za sebou. V roku 2019 sme sa naozaj nenudili a o našu zábavu sa postarali šport, politika, filmy alebo aj stupídne internetové výzvy.

Toto sú najdôležitejšie témy a ľudia, o ktorých sme sa v roku 2019 najviac hádali, diskutovali a robili memes.

Fekišovce

V úplnom začiatku roka sme všetci dostali poriadnu lekciu z geografie – dozvedeli sme sa, že existuje malá východoslovenská obec zvaná Fekišovce. A veru bola to lekcia vo veľkom štýle! Záznam zo zasadania obecného zastupiteľstva nám ukázal, ako vyzerá miestna politika asi v každej slovenskej dedinke.

Autoritárska starostka, zapisovateľ Ďoďu a všetci prítomní sa na chvíľu stali najobľúbenejšími sitkomovými postavami. Fekišovskú hystériu šikovne využili mnohé slovenské firmy.

Gepostet von Debylko am Mittwoch, 9. Januar 2019

World Record Egg

Štvrtého januára sa na Instagrame objavil účet World Record Egg. Okamžite pridal jednoduchú fotku obyčajného vajíčka, ktorú ale sprevádzal neobyčajný text, ktorý vyzýval ľudí, aby z fotky spravili najlajkovanejší príspevok na Instagrame. Už o desať dní sa tak aj stalo a vajíčko je najviac lajkovaným príspevkom nielen na IG, ale na všetkých sociálnych sieťach.

Účet je stále aktívny a v priebehu roka pridával rôzne príspevky prevažne s vajcovou tematikou. V časoch najväčšej slávy instagramového vajca sa objavilo veľa stránok, ktoré sa ho snažili napodobniť s rôznymi inými predmetmi, opakovaný vtip ale rýchlo stráca na smiešnosti.

Prezidentské voľby

V marci sme si volili novú hlavu štátu. Ako vždy, kampaň bola agresívna, špinavá a vo veľkom sa nasadzovali osobné útoky. Prezidentský úrad sa nakoniec dosť nečakane ušiel Zuzane Čaputovej, ktorej popularita prudko narástla v televíznych diskusiách, kde ľudí oslovila práve svojím kultivovaným a nekonfliktným vystupovaním.

Medzi najväčšie highlighty kampane patrí určite Mistríkovo odstúpenie, prejavy večne urazeného Štefana Harabina a, samozrejme, Šefčovičove zuby. Voliči sa pri urnách poriadne vybláznili a na svet prišlo zopár originálne upravených volebných lístkov.

EMEFKA

Finále Game of Thrones

Po dlhočiznom čakaní prišlo to, po čom túžili všetci fanúšikovia fantasy a veľkolepých seriálov – posledná séria Game of Thrones. Už len samotné čakanie a eufória, ktorú vyvolal príchod nových epizód, by stáli za kapitolu v knihe. Oplatilo sa ale toľko čakať?

Reakcie boli rozpačité. Diváci nechodili do práce alebo si nastavovali budíky neobyčajne skoro, len aby si mohli vychutnať novú epizódu. Posledné časti ale veľkú časť fanúšikov sklamali a niektoré dejové linky sa nedočkali zmysluplného rozuzlenia. Po epickom seriáli zostala trpká pachuť v ústach, ktorú aspoň čiastočne vykompenzoval náklad podarených memes.

Problem solved #TMBKsatire

Gepostet von TMBK Satire am Donnerstag, 16. Mai 2019

Hokejové MS

Máj sa neniesol len v duchu súboja o Železný trón, rovnako tvrdé boje sa viedli aj o titul hokejových majstrov sveta. Niečo, čo sa každý rok radí medzi najvýznamnejšie spoločenské udalosti slovenskej verejnosti, bolo tentoraz extra výnimočné vďaka dejisku, ktorým sa stali štadióny v Košiciach a Bratislave.

Organizátori a ani hráči nám určite nespravili hanbu – hoci vo finálnom umiestnení sme skončili na ôsmom mieste, naši chlapci ukázali, že sú rovnocennými súpermi najsilnejším tímom sveta. Akurát tie koncovky nám nevyšli. K slávnym momentom určite patrí víťazstvo nad Američanmi 4:1, či emotívny a extrémne vyrovnaný súboj s Kanadou, ktorý sme nakoniec prehrali.

Černobyľ

Najväčšia jadrová katastrofa v dejinách ľudstva inšpirovala tvorcov z HBO, aby vytvorili šesťdielnu minisériu. Černobyľ vyletel medzi absolútne najlepšie hodnotené seriály všetkých čias a svojou mrazivou atmosférou sa zapísal do našich sŕdc.

Seriál svetovú verejnosť očaril nielen dramatickým spracovaním šokujúcej udalosti, ale aj svojím, pre niekoho nezvyčajným zasadením. Východná Európa je totiž pre mnohých divákov neprebádané teritórium. Ako každému seriálovému hitu, aj Černobyľu vďačíme za skvelé meme formáty.

Greta

Len 16-ročná Greta Thunbergová zo Švédska sa stala najznámejšou tvárou boja proti klimatickým zmenám. Celosvetovo sa preslávila vďaka svojmu „klimatickému štrajku“, ktorým mocných tohto sveta vyzýva, aby niečo robili proti klimatickej zmene. Znie to ako vznešený cieľ a naozaj dôležitá téma.

Teraz je Grety už všade príliš veľa a jej emotívne prejavy mnohých ľudí skôr znechucujú, akoby ich mali primať zaujímať sa o ekológiu, recykláciu a ochranu životného prostredia. Malá ekoaktivistka patrí medzi témy, ktoré ľudí polarizujú a má rovnako veľa odporcov ako aj prívržencov.

Tetris Challenge

Ako každý rok, ani v roku 2019 nechýbali početné virálne výzvy. Za pozornosť určite stojí tá, ktorá si meno požičala od známej hry – Tetris challenge. Prišli s ňou policajti v zahraničí a jej pointa spočíva v tom, že sa povykladá obsah služobného auta a všetko sa to pekne odfotí.

Táto výzva sa narozdiel od mnohých debilných pubertálnych výstrelkov môže pochváliť tým, že má skutočne pozitívny prínos – minimálne v tom ohľade, že sa verejnosť dozvedá o tom, čo obnáša práca tých, ktorí s veľkým nasadením slúžia ako policajti, vojaci či záchranári.

TAK TOTO JE NAJLEPŠIA TETRIS CHALLENGE: POLICAJNÍ PSOVODI SO PSAMIPozdravujeme kynológov do Nových Zámkov, paráda! Dajte im lajk v rámci kraja na Polícia SR – Nitriansky kraj!

Gepostet von Polícia Slovenskej republiky am Sonntag, 13. Oktober 2019

Area 51 Raid

Útok na vojenskú základňu 51 nám dokazuje, že hranica medzi internetom a skutočným svetom je skutočne tenká. To, čo začalo ako zo srandy založená udalosť na Facebooku, sa zmenilo na masovú senzáciu. Organizátori vyzývali verejnosť, aby zaútočila na tajuplnú leteckú základňu a odhalila mimozemské tajomstvá, ktoré ukrýva.

Zaujímavé bolo sledovať reakcie na prípravy tohto happeningu – kým sme sa bavili na memes, niektoré seriózne médiá boli zmätené a mali problém pochopiť, že nejde o serióznu záležitosť. Dvadsiateho septembra prišiel deň D – do nevadskej púšte naozaj prišli mnohí zvedavci, nešlo ale o státisíce a nepokúšali sa preniknúť dnu.

View this post on Instagram

#area51

A post shared by Phil Legg (@304flip) on

Végh vs. Vémola

Začiatok novembra znamenal pre česko-slovenskú scénu bojových športov veľký sviatok. Attila Végh zo Slovenska a Carlos Vémola z Česka sa proti sebe postavili v súboji, ktorý médiá nazvali Zápasom storočia.

Duel, ktorý mal bleskurýchly priebeh, máme ešte všetci v čerstvej pamäti – Végh si Vémolu nepustil k telu a len pár sekúnd mu trvalo na to, aby svojho protivníka poslal k zemi. Slovenský bojovník si dôležité víťazstvo rozhodne zaslúžil a internet oslavoval spolu s ním.

Hmm…

Gepostet von EMEFKA am Samstag, 9. November 2019

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
1
Fuuj
Fňuk Fňuk
0
Fňuk
Jeej Jeej
3
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
43
Haha
Woow Woow
3
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Typy ľudí na Silvestra, ktorí privítajú rok 2020 úplne odlišnými spôsobmi


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME