Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

Spolu s koncom roka 2020 prichádza ten najlepší čas zrekapitulovať si tie najdôležitejšie memes odchádzajúceho roka. Bolo náročné vybrať tie najlepšie formáty z bohatej úrody, a preto prichádza druhá časť zhrnutia. Prvú časť najlepších memes nájdeš tu.

Napriek tomu, že kvôli vírusu sme boli ochudobnení o mnohé športové a kultúrne podujatia, stihlo sa toho udiať dosť na to, aby sociálne siete mali čím žiť. Mali sme memes, na ktorých sa bavil celý svet, ale aj zopár čisto slovenských formátov. Toto je druhá desiatka najlepších memes roka 2020:

Always has been

Dvojica astronautov sa počas výstupu do vesmíru otočí smerom na Zem a jeden z nich so šokom zistí, že naša planéta je v skutočnosti niečo úplne iné. Jeho kolega je o celom sprisahaní informovaný. „Vždy to tak bolo“ zaznie z jeho úst a niekedy na svojho druha dokonca vytiahne zbraň!

Leonardo DiCaprio Laughing

Nezastaviteľný Leonardo DiCaprio sa tento rok stal tvárou dvoch extrémne populárnych meme formátov. Okrem ukazovania na televízor sa internetom rozšíril záber z filmu Nespútaný Django (2012), na ktorom sa Leo šibalsky rehoce s pohárikom v ruke. Kvalitný formát sa dá využiť na milión spôsobov!

Vanya and Five drive by each other

Netflixovskému seriálu The Umbrella Academy vďačíme za meme formát Vanya and Five drive by each other. Vďaka svojej jednoduchosti ide o formát naozaj univerzálny – v jednom aute ide Vanya, ktorá s otvorenými ústami zíza na rovnako prekvapeného Fivea, ktorý sa pohybuje opačným smerom.

Based on a true story from memes

Is for me?

Ak by si sa ocitol v situácii, že celý tvoj majetok pozostáva z jedného kameňa nájdeného v lese, môžeš si byť istý, že niekto by ťa o ten kameň chcel pripraviť. Z tohto predpokladu vychádza formát Is for me?, ktorý sa venuje chamtivosti. Či už sú to frajerky kradnúce mikiny, alebo vlády vyciciavajúce ľudí daňami.

One time, next time

Slovenskí politici nesklamali a potešili nás niekoľkými výrokmi, ktoré okamžite zľudoveli. Azda najvýznamnejšou hláškou z tejto kategórie je „one time, next time“ z dielne premiéra Matoviča, ktorú predviedol počas svojej návštevy v Bruseli.

Smejúce sa vlky

Trojica rehotajúcich sa vlkov sa väčšinou využíva na znázornenie vzťahov na pracovisku či v rodine. Snáď neexistuje lepší spôsob vyjadrenia situácie, v ktorej dvaja kumpáni poriadne vytočia niekoho tretieho. Samozrejme, aj tento formát sa dočkal viacerých variácií a vlky menili svoju zostavu.

The Long-Awaited Sequel from dankmemes

Vibing cat

Trsajúcu mačku ocenili hlavne hudobní nadšenci. Biela mačička Minette sa preslávila vďaka videu, ktoré ju spojilo s tureckým bubeníkom Bilalom Göregenom. Kývanie hlavou prekvapivo dobre funguje takmer s akoukoľvek skladbou, a preto sme sa dočkali mnohých remixov.

Kollár v nemocnici

Predseda parlamentu Boris Kollár mal vážnu autonehodu, ktorá sa mu stala pri tom, ako robil zrejme niečo, čo robiť nemal. Počas svojho pobytu v nemocnici asi opäť robil niečo, čo robiť nemal, a pohneval si zdravotnícky personál. Okrem toho na hlavu dostal zaujímavú klietku.

Cover yourself in oil

Rok 2020 sa nevyhol návratu dávno mŕtvych memes. Cover yourself in oil znamenal oživenie formátu „troll science“, teda krátkych komiksov, v ktorých fyzika dostáva poriadne zabrať. Mnohé variácie vychádzajú z nápadu, že ak olej pláva na vode, tak sa stačí natrieť olejom na to, aby si sa v daždi vznášal.

Cyberpunk 2077

Dlho očakávaná hra k nám konečne dorazila a jej príchod vyvolal rozpačité reakcie. Na jednej strane hráčov čakal bohatý obsah, horšie to bolo s technickou stránkou. Bugy a problémy sa objavovali aj na PC, ale najhoršie to mali konzolisti – na Xboxe a PS4 sa Cyberpunk 2077 stal pre mnohých nehrateľným.

Ak ťa tento článok zaujal, jeho 1. časť nájdeš tu


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť