Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 24.7.2024
sk
Vladimír
cz
Kristýna, Tina
, Kristina, Kristen

V uplynulom roku svet čelil nejednej veľkej hrozbe, medzi ktorými sa najviac vynímal, samozrejme, koronavírus. Napriek všetkému sme veci ako-tak dokázali prekonať a udržať ľudskú civilizáciu do konca mizerného roka 2020.

Ako každý rok, aj 2020 mal svoje svetlé aj temnejšie chvíle. Hrdinov aj záporákov. S odstupom času možno budeme niektoré veci vnímať inak. Toto sú osoby, udalosti a témy, ktoré sa na internete najviac riešili a stali sa stredobodom mnohých diskusií, konfliktov aj vtipov:

Parlamentné voľby

Azda najdôležitejšou udalosťou ovplyvňujúcou dianie na Slovensku boli parlamentné voľby. Tie sa konali 29. februára a priniesli kopec neočakávaných zvratov, veľkých víťazov aj sklamaných porazených. Za najväčšieho víťaza sa dá jednoznačne nazvať hnutie Oľano, ktoré získalo štvrtinu všetkých hlasov a formovalo vládu.

Medzi porazených môžeme zaradiť sebavedomú dvojkoalíciu PS/Spolu, ktorej vstup do parlamentu unikol len o pár stoviek hlasov. Riadny výprask dostali predtým vládne strany SNS a Most, ktoré sa rovnako nedostali do Národnej rady. Necelý rok po voľbách vyzerá politická mapa na Slovensku úplne inak, za čo môže napríklad aj vznik strany Hlas.

Ale…ale…rekreačné poukazy, stíhačky….trináste dôchodky…ja akože vôbec hej…

Posted by EMEFKA on Saturday, February 29, 2020

Niekde bude dlouhá noc ???

Posted by EMEFKA on Saturday, February 29, 2020

Konverzácie mocných

Slovenská verejnosť sa mohla zabávať na viacerých súkromných konverzáciách známych osôb, ktoré sa počas roka objavili na verejnosti. Najväčším hitom bola zrejme Kočnerova Threema, kde sa okrem intríg a korupcie preberali aj intímnosti (didky a pipík).

Rovnako pikantné boli správy, ktoré si medzi sebou vymenili Andrej Danko a Alena Zsuzsová (bozkávam vás všade). Samozrejme, nedá sa nespomenúť Borisa Kollára a jeho oplzlé konverzácie s kadekým. Kollárovi absolútne chýba akýkoľvek náznak sebareflexie, vďaka ktorému by zistil, že človek v jeho postavení by sa mal správať zodpovednejšie.

Poslal Patrik

Posted by Kripláže on Thursday, May 21, 2020

Izolácia

Boj s pandémiou, viac či menej, ovplyvnil život každého z nás. Či už ide o prácu z doma, stratu práce, hádku s dedkom, ktorý na vírus neverí, alebo zrušenie obľúbených kultúrnych podujatí, všetci sme čelili novým výzvam. Hlavne masívne lockdowny sú niečo, čo väčšina sveta nezažila už sto rokov.

Najlepšími priateľmi Slovákov sa v takejto situácii stali roznášky jedál, pracovné hovory cez internet a hobby, ktoré sa dajú pestovať bez potreby chodiť von. Dôležitú rolu zohral čierny humor a konská dávka nadhľadu, bez čoho by sme si len ťažko dokázali zachovať príčetnosť. Žáner apokalyptického humoru fakt prekvital.

Americké voľby

Z hľadiska globálnej politiky sa zvedavé oči sveta upierali k Spojeným štátom americkým. Tretieho novembra Američania rozhodli o tom, že 46. prezidentom USA sa stane Joe Biden. Voľba to bola skutočne náročná – voliči si vyberali medzi starým, slizkým dedom v modrej farbe a starým, slizkým dedom v červenej farbe.

Pred, počas a aj po voľbách bola atmosféra v spoločnosti skutočne dusná. Poriadny cirkus sa spustil hlavne po tom, ako republikáni napadli výsledok volieb a Donald Trump šíril konšpiračné teórie o ich zmanipulovaní. Vyšetrovanie nič také nepotvrdilo a 14. decembra zbor voliteľov označil Bidena za víťaza.

Posted by Kripláže on Saturday, November 7, 2020

VÍŤAZ, KTORÝ PREHRAL

Posted by EMEFKA on Saturday, November 7, 2020

Playstation 5

Technologický progres nezamrzol ani počas pandémie a jednou z najočakávanejších noviniek na poli elektroniky sa stala piata Playstation. Konzola od Sony zatienila rivala v podobe Xboxu a obrovskú mediálnu pozornosť získala už len odhalením svojho dizajnu, pripomínajúceho čistič vzduchu či kávovar.

Nikto nevie, ako dlho budeme doma zavretí, a krátko po premiére sa PS5 beznádejne vypredala. Aj na Slovensku sme mali možnosť sledovať, ako špekulanti konzoly nakúpili vo väčšom počte a následne ich prostredníctvom online bazárov predávali ďalej. Samozrejme, s poriadnou prirážkou, niekedy presahujúcou 50 % bežnej ceny.

Upratovanie štátu

Nástup novej vládnej garnitúry priniesol jedno skutočné pozitívum – začalo sa naozaj veľké upratovanie. V rukách polície skončilo veľa vplyvných osôb, u ktorých sa našiel nejeden dôvod, prečo by sa o ne spravodlivosť mala zaujímať.

Činili sa radoví policajti aj NAKA, vďaka čomu boli zadržaní: viacerí starostovia, za hrsť policajných šéfov, podnikateľ Jaroslav Haščák, sudkyňa Monika Jankovská, zopár skorumpovaných sudcov, špeciálny prokurátor Kováčik, malí aj veľkí drogoví díleri, kopa postavičiek, zneužívajúcich svoje právomoci, a mnohí ďalší…

Umbrella academy (slovak edition)

Posted by EMEFKA on Thursday, September 3, 2020

Predchádzajúce tohtoročné zhrnutia nájdeš tu


Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.