Nedeľa 7.8.2022
sk
Štefánia
cz
Lada

To NAJ z roku 2021: Najlepšie memes tohto roka (časť I.)

Vďaka týmto memes si budeme pamätať všetko dobré aj zlé, čo sa v priebehu roka udialo.


Prešlo to všetko tak rýchlo, alebo sa to vlieklo ako slimák? Počas prebiehajúcej pandémie a pravidelných lockdownov sa ľahko stráca pojem o čase a človeku sa až ťažko verí, že už/ešte len je tu koniec roka 2021. V neistej dobe sa môžeme spoľahnúť na jednu istotu – aj v tých najhorších časoch bude internet plný memes, ktoré nám vždy zlepšia náladu.

Rok 2021 nebol výnimkou a dvanásť mesiacov sme nemali núdzu o nové formáty, bizarné udalosti a ďalšie zaujímavé témy, ktoré vytvorili živnú pôdu pre internetový humor. Ako vždy, aj tentoraz sa v mori globálnych memes objavilo aj zopár čisto slovenských, ktoré ocení len domáce publikum.

Či či či

Neúspešný prezidentský kandidát a samozvaný úspešný prezidentský kandidát Štefan Harabin sa vďaka svojmu svojskému prejavu stal ikonou mnohých zábavných videí. Svoj repertoár zaujímavým spôsobom rozšíril v relácii Startitup Diskusný klub, kde na konci trinástej minúty s vysokou kadenciou začal sypať zo seba slovíčko či. Postaral sa tak o naozaj jedinečný divácky zážitok.

Lamar roasts Franklin

GTA V je stále živé, čo dokazuje nielen novými rozšíreniami osem rokov po vydaní, ale aj veľmi aktívnou meme komunitou. Na začiatku roka 2021 YouTube zaplavilo množstvo remixov cutscény, v ktorej Franklinovi, jednej z hrateľných postáv, poriadne nakladá kamarát Lamar. Lamara v týchto videách vystriedali všetky možné postavy od Jokera až po Williama Shakespeara.

Amogus

Ďalším veľkým herným meme roka 2021 sa stal Amogus. Na začiatku roka medzi najpopulárnejšie hry patril titul Among Us, ktorému sa v istom čase nedalo uniknúť a bol jednoducho všade. Táto záplava so sebou priniesla ironické memes zvané Amogus, ktoré sebe vlastným spôsobom poukazovali na to, že Among Us a jeho postavičky vo farebných skafandroch sú všadeprítomné.

Zaseknutá loď Ever Given

Všetci tí, ktorí by uvítali globálny ekonomický kolaps, v marci s veľkým nadšením sledovali Suezský prieplav. Suez je jedným z najdôležitejších bodov námornej dopravy, cez ktorý prejde až 30 % obchodných lodí z celého sveta. Nuž a v marci bol šesť dní blokovaný veľkou nákladnou loďou Ever Given, ktorá v ňom uviazla. Celkom trapas!

Dean Norris’s Reaction

Herec Dean Norris je známy predovšetkým ako Hank zo seriálu Breaking Bad. Jeho dvojica fotiek z roku 2014 sa v apríli stala rozšíreným meme formátom. Jeden zo záberov zachytáva Norrisovu tvár radostne vyškerenú, ten druhý zobrazuje herca s vážnym výrazom (výklady toho, či ide o hnev, smútok alebo potrebu kakať, sa líšia). Celkom prirodzene sa fotky začali používať ako štandardný formát štýlu „dobrá vec vs. zlá vec“.

Average Fan vs. Average Enjoyer

Tento meme formát je ďalším z nespočetných memes stojacich na princípe „vec, ktorú mám rád vs. vec, ktorú nemám rád“. Na ilustráciu „priemerného fanúšika“ dvoch porovnávaných strán slúžia fotky dvoch pánov: „Slabošského a detinského soyboya“ zvyčajne reprezentuje YouTuber YouNiverse, „mužným alfasamcom“ na pravej strane je iránsky influencer Saman Ghasemzade.

Trade Offer

Jednoduchý a veľmi variabilný formát sa primárne rozšíril na TikToku a jeho tvárou sa stal používateľ s menom bradeazy. Koncept „Ja dostanem, ty dostaneš“ je jednoduché pochopiť a rovnako ľahké je ho aj použiť. V podstate takmer celá ľudská existencia je len séria za sebou idúcich výmenných interakcií, a vďaka tomu má tento formát prakticky neobmedzené možnosti.

Lady Dimitrescu

Medzi najlepšími hrami, ktoré nás tento rok potešili, by sme našli aj horor Resident Evil Village. Village sa v mnohých ohľadoch odklonil od predošlých dielov série, čo – ako sa zdá – nebolo na škodu veci. Najpopulárnejším prvkom hry sa stala postava vysokej a dobre tvarovanej upírky Lady Dimitrescu, nad ktorou hráči slintali už od prvého traileru, v ktorom sa objavila…

Khaby Lame

Talian Khaby patrí medzi osoby, ktorým sa v priebehu roka 2021 podarilo dostať medzi najznámejšie tváre internetu. Vo svojich videách väčšinou nepoužíva žiadne slová a komunikuje čisto len za použitia gestikulácie. Sklamaný výraz v tvári, roztvorené dlane a uťahovanie si z debilných lifehackov je to, vďaka čomu sa Khaby stal legendou.

Anakin a Padmé

V histórii filmu existuje len málo diel, ktoré by boli natoľko spoľahlivým zdrojom meme formátov ako séria Star Wars. Dokazuje to aj znepokojivá scéna, v ktorej Anakin oboznamuje Padmé so svojím snom – zmeniť svet. Na jej otázku, či ho zmení k lepšiemu, akosi nenachádza odpoveď, čo Padmé značne znepokojí. Ak potrebuješ zobraziť temné odhalenia, sklamania a zlé predtuchy, tento formát je tu pre teba!

😳😳😳

Posted by EMEFKA on Wednesday, November 24, 2021

Však? 🙄

Posted by EMEFKA on Tuesday, November 23, 2021

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť