Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

To NAJ z roku 2021: Najlepšie memes tohto roka (časť II.)

Vďaka týmto memes si budeme pamätať všetko dobré aj zlé, čo sa v priebehu roka udialo.


Prešlo to všetko tak rýchlo, alebo sa to vlieklo ako slimák? Počas prebiehajúcej pandémie a pravidelných lockdownov sa ľahko stráca pojem o čase a človeku sa až ťažko verí, že už/ešte len je tu koniec roka 2021. V neistej dobe sa môžeme spoľahnúť na jednu istotu – aj v tých najhorších časoch bude internet plný memes, ktoré nám vždy zlepšia náladu.

Rok 2021 nebol výnimkou a dvanásť mesiacov sme nemali núdzu o nové formáty, bizarné udalosti a ďalšie zaujímavé témy, ktoré vytvorili živnú pôdu pre internetový humor. Ako vždy, aj tentoraz sa v mori globálnych memes objavilo aj zopár čisto slovenských, ktoré ocení len domáce publikum. Prvú časť tohto článku sme vám už priniesli, tak sa teraz pusťme do pokračovania.

Think, Mark!

Populárny animovaný seriál Invincible je adaptáciou rovnomenného komiksu a zároveň zdrojom mnohých skvelých meme formátov. Jedným z nich je aj Think, Mark!, čo sú slová, ktoré zazneli počas veľmi brutálneho súboja dvojice hlavných postáv – tínedžerom Markom (alias Invincible) a jeho otcom Omni-Manom, najmocnejším superhrdinom na svete.

Saddam Hussein Hiding Place

Pred 18 rokmi britská BBC uverejnila nákres skrýše, v ktorej sa v čase svojho zajatia Američanmi ukrýval iracký diktátor Saddám Husajn. V lete 2021 ho niekto vyhrabal z hlbín internetovej histórie a spravil z neho virálne meme, ktoré jednoduchú skicu s červenou postavičkou, reprezentujúcou Saddáma, zremixovalo do množstva šialených podôb.

He protected them when no one else would

Posted by Centrist Chads Central on Wednesday, June 30, 2021

Sigma Male

Niekde v priestore „mužského internetu“ sa zrodil koncept „sigma samca“. Ide o druh muža, ktorý má všetky predpoklady na to, aby bol spoločensky uznávaný ako „alfa samec“, avšak z vlastného rozhodnutia volí radšej samotu a ide si vlastnou cestou. Ako príklad sigma samca sa zvykne uvádzať filmový John Wick. V prostredí memes je však sigma vykreslený ako asociál a sociopat, ktorý si robí, čo sa mu zachce, na úkor ostatných ľudí.

Bezos vo vesmíre

Dňa 20. júla sa k oblohe vzniesla raketa Blue Origin New Shephard, na ktorej palube sedel Jeff Bezos, najbohatší človek sveta a jeden z riaditeľov spoločnosti Amazon. S letom sa spája niekoľko postrehov, ktoré sa stali zdrojom vtipov: 1) jeho nákladnosť 2) falický tvar rakety 3) ostrý kontrast so životom bežného zamestnanca Amazonu.

Traumatized Mr. Incredible

Sú veci, ktoré by sme radšej nepoznali. Sú veci, na ktoré by sme najradšej zabudli. Pre tieto momenty je tu formát Traumatized Mr. Incredible, známy tiež ako People Who Doesn’t Know/People Who Know. Jednoduché meme stavia do kontrastu nevinnú, ničnetušiacu tvár postavy z animovaného filmu a jej depresívnu verziu.

Plačkovej zadržanie

Policajná akcia z 27. septembra viedla k zaisteniu vyše 9 kíl drog a niekoľkých osôb, medzi ktorými sa nachádzala aj instagramová kráľovná Zuzana Plačková. Z jedného hľadiska problémy so zákonom Plačkovej pomohli – dostali ju do stredobodu záujmu spoločnosti a nejaký čas Slovensko akoby neriešilo nič iné. Počet jej sledovateľov na Instagrame narástol o niekoľko desiatok tisícov.

‼️ HORÚCA AKTUALITA ‼️

Posted by TÚMAČ on Monday, September 27, 2021

Girlboss

Girlboss sa istým spôsobom dá vnímať ako taký ženský ekvivalent sigma samca. Girlboss je silná a nezávislá žena, ktorá si ide vlastnou cestou a ona je tá, čo určuje pravidlá. Nájdu sa ľudia, ktorí tento výraz používajú neironicky, avšak v memes má takmer vždy ironický význam a označujú sa ním prevažne ženy, ktoré majú zjavný problém fungovať v ľudskej spoločnosti.

https://www.instagram.com/p/CT2NKtMt8tv/

Evil characters

Toto meme si kladie otázku, ako by vyzerali známe osobnosti, ak by mali svojho zlého dvojníka. Ide, samozrejme, o bytosť, ktorá je presným opakom danej postavy, čo sa odzrkadľuje v tom, že všetky jej charakteristické znaky obráti naruby.

Squid Game

V polovici septembra mal na Netflixe premiéru kórejský seriál Squid Game. Prišiel bez veľkých fanfár, no už za pár dní sa stal absolútnym diváckym hitom. Seriál sleduje osudy 456 súťažiacich a ich počínanie v krvavej súťaži, do ktorej sa prihlásili v snahe uniknúť pred chudobou. Fenomén Squid Game je jeden z pojmov, ktorý definoval rok 2021.

Mohlo by ťa zaujímať:

To NAJ z roku 2021: Najlepšie memes tohto roka (časť I.)

Two Guys on a Bus

Infantilná brazílska karikatúra ľudí učí, aby sa na život pozerali z tej lepšej stránky. Ľudia poslúchli a začali sa aj na túto kresbu dívať z tej lepšej stránky. Obrázok dnes slúži ako meme formát, vďaka ktorému sa dá veľmi šikovne porovnávať rôzne filozofie, životné skúsenosti a zážitky.

Me_irl from me_irl

Prvú časť tohto článku nájdeš tu


Tagy:

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.