To najbizarnejšie z českých názvov ,,vesniček a městeček“

Zo Šukačky môžete rovno na Onen Svet…

Zdroj: pixabay.com (https://pixabay.com/en/map-czech-republic-flag-borders-1020078/)

,,Kde pak ty ptáčku hnízdo máš?“ No nič no…teda vlastne, dajte nám o sebe vedieť, ak žijete na niektorom nižšie spomenutom mieste. Pretože sme mysleli aj na vás, bratia Česi a tak sme sa pustili do prieskumu najbizarnejších, šialených a vulgárnych názvov. Úprimne sa na vás ani zďaleka nechytáme. Ceníme si ten zmysel pre originalitu a u niektorých tvrdohlavé odmietanie nového názvu.

Pred pár desiatkami rokov sme ešte mohli navštíviť obce ako Mrdákov, Sračkov alebo Píčov. Väčšina obcí sa už stihla premenovať aj keď je to niekedy na škodu, pretože práve takéto bizarné názvy lákajú turistov. Veď kto by nechcel oprieť priateľku o tabuľu Mrdákov. Žiaľ, už tam svieti nový názov a to Mrákov. Osada Sračkov (Havličkobrodsko) už nesie nové pomenovanie a to Malá Lípa, ale miestni si aj tak pamätajú a uprednostňujú starý názov. A z Píčova je obec Suchý. Smutné…Ešte že stále existuje Pičín. Šukačka je osada, ktorá spadá pod neďalekú dedinku Javorná v juhozápadných Čechách a susedí s obcou Onen Svět. Takže sa môžete usúložiť k smrti. Je vysoká pravdepodobnosť, že to skúsil asi každý turista, ktorý objavil tieto bizarné dedinky, lebo sú takmer úplne vyľudnené.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/trump-violence-tone-CiYImHHBivpAs)

V Česku nájdeme aj Benátky a to dokonca trikrát a niečo nám našepkáva, že Bezdědovice môžu byť rodnou dedinou jedného superstáristu. Bludov a aby sme nepoblúdili tak ešte jeden Bludov a objavili sme aj Blanné a Blatno. Bozkov leží v okrese Semily a v obci Brambory si robia zrejme dobrý biznis. Chcel by si bývať napríklad v Brlohu? My teda nie. V Cikháji by sa dalo polemizovať o tom, ktoré územie ešte ostalo neoznačené. V dedinke Čtyřkoly vám hneď dajú najavo, na čom jazdia. V Desnej sa musí skvelo žiť, tiež ju majú viackrát. A najlepšiu výdrž majú chlapi v Dlouhoňovicích. Držkov leží v severných Čechách a platí to isté, ako pre slovenské Držkovce. Buď to zješ alebo dostaneš.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/nFn51VmBlX6W4)

Osada Flusárna už zanikla, no Frenštát pod Radhoštěm či Felbabku nájdeme na mape stále. V Hluchove nepoužívajú rozhlas a v Hlupíne ho nevedia zapnúť. Hrob v okrese Teplice, Hroby v okrese Tábor a Hrobce v okrese Litoměřice to už je veľa aj na nás. Hnidousy (dnes už Kladno) sú rodnou hrudou Jaromíra Jágra. V Hulíne v okrese Kroměříž majú o niečo bezstarostnejší život a to takisto aj obyvatelia dedinky Holohlavy a Holovousy. Aj Chrast a Chrást nájdeme viac ako po páde z kolobežky, o čom nám povedali ľudia z obce Chválenice.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/fergie-l4Jz45E4HLUNdJbkQ)

Kačerov je síce stanica metra v Prahe, ale určite patrí do tohto zoznamu. Kozodírky v okrese Jičín je dedina, ktorá za svoj názov vďačí legende o čiernej koze, ale žiadne dierky sa tam nespomínajú (zaujímavé). Kozolupy ležia v okrese Plzeň-sever a Kozojedy nájdeme až štyrikrát. Z Kokotska je dnes už len les a Kokotské rybníky. Takže, už netreba kokotov posielať do teplých krajín, ale naspäť domov a to aj do Kokotína. V obci Loket nehrajú tenis a Lovčice zrejme nemajú problém s obživou. Milovníci mačiek, presťahujte sa do Mačkova. A teraz pozor, dve najbohatšie obce sú Maslojedy a Maslovice. Časť obce Pšov v okrese Karlovy Vary sa nazýva Močidlec. A poznáš Mrchojedy? Tam treba poslať tvoju svokru.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/kim-kardashian-nick-kroll-show-p3RAfTA6Jxq4o)

Kým vieš snívať, tak máš Nadějov. Nestrašovice ležia v okrese Příbram a tam sa veru ničoho neboja. Viac ako 25 Nových Vsí? Tak to už aj GPS hlási kolízny stav. Aj Ostrov má požehnaný výskyt, nuž čo nemáš, si aspoň môžeš predstavovať, lepšie ako bývať v OtročínePeklo majú v Čechách až sedemnásťkrát ak počítame aj názvy kopcov a rybníkov (neuveriteľné). ,,Kde to bývaš?“ ,,Polipsy.“ Ty nie si drzý, ty sa len snažíš odpovedať. Rozkoš je miesto, kde vedia ako vás potešiť. A Řitka je známa dedinka neďaleko Prahy a samá Helenka V. má tam svoj skromný domček. Kto čaká pyramídu, smola.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/filmeditor-christmas-movies-macaulay-culkin-3ofT5MEbCFuEPtVy3m)

Odskočiť si do Skočic a prespať v Smiloviciach či v dedinke Štětkovice znie ako pekné dobrodružstvo. Okrem kôz majú jed aj pre srny a to v Srnojedoch. Svrabov je v okrese Tábor a nebudeme pátrať po pôvode tohto názvu. Kúpele a rekreačná oblasť Smraďavka je nazývaná aj Leopoldov. Liečivá síra teda riadne páchne a tak väzni z nášho Leopoldova môžu byť radi za to, kde sú a že nemusia 24/7  vdychovať túto arómu u našich susedov. Do Švábova v okrese Jihlava neodporúčame vôbec vkročiť.

Najzábavnejšie názvy slovenských miest a obcí

giphy.com (https://giphy.com/gifs/3oEjHJBolSjqwiZ2rS)

V okrese Cheb je obec s názvom Tři SekeryTchořovice sa nachádzajú v okrese Strakonice a ak máš problém s váhou, presťahuj sa do Tlustíc alebo Únanova. Velprd sa premenoval na Veltrus a tu sa veľmi nie je s čim chváliť. Žiadna výhra teda. Vidim je dedina s nulovou kriminalitou. A malý tip, Všehrdy a Všechlapy by sa mali dať nejako dokopy. Xaverov si nesie prvenstvo s písmenkom X a pri tom obrovskom množstve dedín a miest mu patrí veľká gratulácia. A viete kde žijú zbesilé šičky? v Zběšičkách predsa. A tých najprajnejších ľudí nájdete len v obciach Zhoř, Zlobice, Zlosyň a Žabovresky ukončujú tento zoznam, aj keď by sa vážne dalo pokračovať až do nekonečna. Bratia Česi, klobúk dole!

giphy.com (https://giphy.com/gifs/bollywood-india-indian-l1IY5eFHkrr8J3H1u )

Zdroj: procproto.cz, cestovinky.cz, mfcr.cz
Titulná fotka: pixabay.com

Páčil sa ti tento článok? Mal by si aj ty chuť písať o mnohých zaujímavých témach? Budeme radi ak doplníš náš kolektív. Dozvedieť sa viac!
Reagujte!
Grr Grr
2
Grr
Fuuj Fuuj
3
Fuuj
Fňuk Fňuk
4
Fňuk
Jeej Jeej
2
Jeej
Uups Uups
2
Uups
Haha Haha
254
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
20 viet, ktoré by si nemal nikdy povedať žene s väčším poprsím


Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME