Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie
Zdroj: ©Warner Bros. / MovieStillsDB

To najstrašnejšie, čo kedy vzniklo. Umelá inteligencia vybrala 5 najhorších filmov histórie

Dno kinematografie podľa umelej inteligencie.

Umelá inteligencia už dnes výrazne zasahuje do našich životov a v budúcnosti to nebude inak. Redaktori portálu Looper jej nedávno položili otázku, ktoré filmy sú podľa nej najhoršie v histórii. ChatGPT následne vyrukoval hneď s piatimi známymi celovečerákmi.

Klasika Eda Wooda

Ako jeden z najhorších filmov označil sci-fi Plan 9 from Outer Space z roku 1957. Film režíroval Ed Wood, ktorý sa do filmovej histórie zapísal ako jeden z najhorších režisérov na svete. Viaceré z jeho snímok sa pravidelne objavujú v rebríčkoch toho najhoršieho, čo na filmovom poli vzniklo.

Wood si však svojím nedostatkom talentu a nechcene vtipnými filmami dokázal vybudovať oddanú základňu fanúšikov, ktorí sa k jeho dielam dodnes vracajú.

Slávny Plan 9 from Outer Space rozpráva o mimozemskej rase, ktorá dorazí na Zem, aby ľuďom zabránila vytvoreniu ničivej zbrane. Film dodnes baví hlúpučkým príbehom, lacnými špeciálnymi efektmi aj nulovou schopnosťou hercov predviesť niečo aspoň trochu znesiteľné.

Legendárny The Room

Medzi ďalšie katastrofálne filmy patrí podľa umelej inteligencie The Room z roku 2003. Snímka Tommyho Wiseaua je milovníkom mizerných filmov dobre známa a teší sa kultovému statusu. Bizarne vyrozprávaný príbeh bankára Johnnyho (Wiseau) a jeho snúbenice Lisy (Juliette Danielle) je plný nechcene humorných prvkov, absurdných dialógov a šialených hereckých výkonov (na čele s neprehliadnuteľným Wiseauom v hlavnej úlohe).

Vtáci útočia!

Ďalšou filmovou katastrofou je nepochybne aj Birdemic: Shock and Terror z roku 2010. Tú natočil Justin Nguyen a inšpiroval sa pri nej slávnym hororom Vtáci od Alfreda Hitchcocka. Aj v jeho filme na ľudstvo zaútočia agresívni operenci. Film v určitých kruhoch nabral status kultu a jeho otrasné efekty, dialógy a nonsensový príbeh už z hlavy len tak nedostaneš. Nguyen dokonca natočil aj dva ďalšie sequely.

Najhoršia komiksovka?

Prítomnosť komiksovky Batman a Robin z roku 1997 v tomto malom rebríčku asi nikoho príliš neprekvapí. Snímka Joela Schumachera patrí k najvysmievanejším komiksovkám (resp. filmom ako takým), aké kedy vznikli.

Dominujú jej trápne postavy, prehrávajúci herci, ohavná štylizácia a nahlúply príbeh. Svojho času sa zdalo, že Schumacher týmto dielom Batmana navždy pochoval. O niekoľko rokov, našťastie, netopierieho hrdinu dôstojne vzkriesil až Christopher Nolan.

Malí géniovia, veľká filmová katastrofa

Piatym a posledným najhorším filmom histórie je podľa umelej inteligencie komédia Malí géniovia 2: Supedecká. Tá vstúpila do kín v roku 2004 a natočil ju Bob Clark. V centre príbehu boli geniálne batoľatá, ktoré ale nie sú také nevinné, ako by sa mohlo zdať. A zdá sa, že len ony dokážu poraziť záporáka Billa Biscaneho (Jon Voight).

Pokiaľ ti už námet znie hlúpo, tak vedz, že film je ešte horší. Kritika na ňom nenechala nitku suchú a aj finančne išlo o solídny prepadák. Umiestnenie medzi najhoršími filmami histórie je teda viac než zaslúžené.


Tagy:

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.