Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Utorok 18.6.2024
sk
Vratislav
cz
Milan, Milana

Medziľudské vzťahy sú veľmi náročné na udržiavanie. Nie vždy sa stretnete s osobou, s ktorou si okamžite sadnete a stanú sa z vás najlepší priatelia. Niekedy sa to vyvinie tak, že to medzi vami neklapne, hviezdy vám neprajú a jeden druhého nemôžete ani cítiť. O to horšie je to s hercami, ktorí musia potlačiť všetky tieto pocity pri natáčaní.

Už v minulosti sme ťa informovali o hereckých dvojiciach, ktoré spolu odmietajú natáčať. Ako však zistíš v nasledujúcich riadkoch, tak ani zďaleka nie sú jediní s problematickými medziľudskými vzťahmi.

1. Benedict Cumberbatch a Martin Freeman (Sherlock)

Ikonická dvojica zložená z nadpriemerne inteligentného detektíva Sherlocka a jeho priateľa Watsona nebola ideálna ani v seriáli, ani mimo neho. O Martinovi Freemanovi, predstaviteľovi doktora Johna Watsona, bolo stále známe, že je to tak trocha mrzút. O to prekvapivejšie je, že konflikt medzi ním a kolegom Benedictom Cumberbatchom nespustil on, ale práve druhý menovaný.

Predmetom sporu sa stala až nezdravo obsesívna podpora fanúšikov seriálu. Freemanovi rozhodne nevyhovovala pozornosť davov, kvôli čomu ho Cumberbatch bez milosti nazval úbohým. Vzťah medzi Freemanom a Cumberbatchom je tak údajne na bode mrazu. Ich ľahostajnosť a profesionalita však umožnila ďalšie pokračovanie seriálu aj napriek vzájomnej nesympatii.

British Broadcasting Corporation (BBC)/ Colin Hutton/moviestillsdb.com

2. Ashley Tisdale a Lucas Grabeel (High School Musical)

Ikonická súrodenecká dvojica Sharpay a Ryan Evansovci pracovala a fungovala ako skvelý tím. Chémia medzi postavami bola geniálna, príbeh ešte uveriteľnejší. Až po niekoľkých rokoch spolupráce herci odkryli skutočnú pravdu o ich vzťahu. Hoci sa im darilo udržiavať imidž bezchybnej dvojice, škrípalo to už od začiatku.

Problémom bolo správanie Tisdale, ktorá sama po rokoch priznáva, že sa až príliš vžila do roly Sharpay. Grabeel na margo konfliktu vyhlásil, že nevykročili tou správnou nohou. Obaja herci po rokoch svoj vzťah urovnali a zdá sa, že medzi nimi nie je tak dusno ako predtým.

Walt Disney Pictures/moviestillsdb.com

3. Michael C. Hall a Jennifer Carpenter (Dexter)

Kým v seriáli stvárnili dvojicu nevlastného brata a sestry, v súkromnom živote spolu Michael Hall a Jennifer Carpenter istý čas chodili a dokonca sa v roku 2008 vzali. Manželský život nemal dlhé trvanie a dvojica sa rozviedla v roku 2010. Nebolo to však tak, že by sa prestali úplne stýkať. Boli nútení spolu natáčať ešte ďalšie tri roky po rozvode.

Na rozdiel od iných dvojíc v zozname, obaja herci verejne vyhlásili, že zostali dobrými priateľmi aj napriek rozvodu. Na druhej strane, asi nie každý si vie predstaviť stretávať sa so svojím bývalým alebo bývalou každý deň v práci.

Showtime/moviestillsdb.com

4. Busy Philipps a James Franco (Freaks & Geeks)

Asi najmenej ideálnym bol vzťah medzi hercami tínedžerského seriálu z deväťdesiatych rokov Freaks & Geeks. Herečka Busy Philipps stvárnila v seriáli priateľku Daniela Desaria, ktorého hral James Franco. Ten mal už v tej dobe hviezdne maniere. Herečka Philipps prezradila viac o komplikovanom vzťahu s Francom v jej autobiografii.

Franco ju počas natáčania šikanoval a dokonca napadol. Za svoje správanie nebol nikdy potrestaný, ospravedlniť sa jej prišiel len po režisérovej výzve.

National Broadcasting Company (NBC)/moviestillsdb.com

5. Leonardo DiCaprio a Claire Danes (Rómeo a Júlia)

Hollywoodsky miláčik a ženský idol Leonardo DiCaprio je síce od hereckej kolegyne Claire Danes starší o päť rokov, avšak herečka ho považovala za detinského a nevyspelého. Dôvodom mali byť jeho neustále kanadské žarty a „pranky“, ktoré robil aj napriek tomu, že sa to Danes nepáčilo. DiCaprio si zase o herečke myslel, že je príliš napätá. Keď kamery prestali točiť, tak sa hviezdy filmu vyhýbali jeden druhému.

Kanadské žartíky a pranky však nie sú ničím novým, DiCaprio ich na svojich hereckých kolegov robil často. Výnimkou nebola ani herečka Kate Winslet. Tej sa to však páčilo.

1996 20th Century Fox/moviestillsdb.com

6. Stana Katic a Nathan Fillion (Vtierka Castle)

Fanúšikovia milovali romantickú dvojicu detektívky Beckett a spisovateľa Castlea. Kým sa však ich seriáloví predstavitelia čoraz viac a viac zbližovali, herci sa od seba v reálnom živote vzďaľovali. Niekoľko posledných sérií spolu mimo natáčania ani neprehovorili. Predstaviteľka detektívky Beckett viackrát odišla do šatne s plačom, pretože sa k nej Fillion správal veľmi hrubo. Herec bol však tŕňom v oku viacerých členov štábu.

American Broadcasting Company (ABC)/moviestillsdb.com

7. Meryl Streep a Dustin Hoffman (Kramer vs. Kramerová)

Násilie neobišlo ani hereckú dvojicu Streep a Hoffmana. Hoci si film odniesol Oscara, osobný vzťah hercov by si nezaslúžil žiadne ocenenie. Počas natáčania Hoffman naozaj udrel Streep. O to zarážajúcejší je fakt, že išlo o vôbec prvý deň natáčania pre Streep. Facka mala byť len hraná, avšak Hoffman podľa Streep prekročil medze a udrel ju naozaj. Hoffman herečku taktiež niekoľkokrát slovne napadol a urážal ju.

Columbia Pictures Corporation/moviestillsdb.com

8. Chad Michael Murray a Sophia Bush (One Tree Hill)

Spolupracovať po rozvode museli aj hviezdy seriálu One Tree Hill Chad Murray a Sophia Bush. Ich rozvod však rozpútal peklo, keď sa producenti seriálu veľmi nevhodne angažovali do konca vzťahu mladých hercov. Bush zmienila, že o ich rozvode spravili niekoľko televíznych reklám. Taktiež avizovala, že bolo až neprirodzene zaužívané, aby sa producenti starali do osobného života hercov a herečiek zo seriálu.

Warner Bros. Television/moviestillsdb.com

9. Jamie Hyneman a Adam Savage (Ničitelia mýtov)

Niekto by si myslel, že ak spolu kolegovia spolupracujú 15 rokov na úspešnom dokumentárnom seriáli, tak z nich budú priatelia alebo aspoň dobrí známi. Neplatí to však pre kolegov Hynemana a Savagea. Ani jeden sa netají faktom, že nie sú priatelia.

V skutočnosti to veľmi otvorene priznávajú nielen pred sebou, ale aj pred médiami. Podľa ich slov sa za tie roky nikdy nezáväzne nestretávali alebo spolu nezašli na večeru. Napriek tomu sa im podarilo bok po boku vydržať v úspešnom populárno-vedeckom seriáli.

Shutterstock.com

10. Mark Harmon a Pauley Perrette (NCIS: Námorný vyšetrovací úrad)

Nepriateľstvo tejto dvojice odštartoval pes. Konkrétne išlo o chlpatého miláčika Marka Harmona. Pes pohrýzol jedného člena štábu, ktorý skončil po incidente s 15 štichmi. Napriek tomuto incidentu Harmon naďalej vodil svojho nebezpečného miláčika na natáčanie. Pauley Perrett sa toto správanie nepáčilo a ich nesympatie pretrvávali do herečkinho odchodu.

CBS Paramount Network Television/moviestillsdb.com
Tento clanok ti prinasa CINEMAX
Tento clanok ti prinasa CINEMAX

Michaela Rošková
Som externou redaktorkou portálu EMEFKA od februára 2021. Venujem sa najrôznejším témam, no najradšej mám politické perličky a zaujímavé príbehy.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.