Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Piatok 24.3.2023
sk
Gabriel
cz
Gabriel

Tom Cruise nebude prvý, kto natočí film vo vesmíre. Predbehli ho ruskí filmári

Film The Challenge má za cieľ propagovať ruský vesmírny program.


Možno si zachytil informáciu, že Tom Cruise plánuje v blízkej budúcnosti nakrútiť film priamo vo vesmíre. Teda žiadne zelené plátno, žiadne triky. Proste sa nechá vystreliť do vesmíru a natočí tam svoje scény. Znie to naozaj skvele, hoci Cruise nebude v tomto ohľade prvý.

Ako píše aj portál Unilad, predbehli ho totiž ruskí filmári. Tí vo vesmíre nedávno nakrútili snímku The Challenge. Produkovala ju ruská vládna agentúra Roskosmos a jej príbeh sa točí okolo chirurgičky, ktorá sa musí vydať na Medzinárodnú vesmírnu stanicu, aby zachránila život svojho priateľa kozmonauta.

Film vznikol v prepočte za asi 13,6 milióna eur. Film má podľa ruských novinárov „popularizovať ruské vesmírne aktivity a oslavovať povolanie kozmonauta“. Vo filme sa objavilo aj niekoľko skutočných astronautov.

Čo sa týka spomínaného projektu Toma Cruisa, ten bude režírovať Doug Liman a nakrúcanie bude prebiehať v spolupráci s NASA a SpaceX. Kedy sa však filmu dočkáme? To sa zatiaľ presne nevie, avšak ak by všetko išlo podľa plánov, mohlo by to byť už v roku 2024.

Tom Cruise nebude prvý, kto natočí film vo vesmíre. Predbehli ho ruskí filmári
Shutterstock

Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem hlavne o filmoch a seriáloch.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje