Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 28.11.2022
sk
Henrieta
cz
René
, Renée

O výhodách práce v zahraničí sa snáď nemusíme ani baviť. Peniaze sú veľkou motiváciou a okrem iného, spoznáš nových ľudí a zažiješ veci, o ktorých sa ti ani nesnívalo. Skúsiš žiť v úplne inom prostredí, zdokonalíš sa v cudzom jazyku a okúsiš aké je to stáť na vlastných nohách. A možno sa rozhodneš aj ostať. Tu si však zhrnieme páru vecí, ktoré buď ,,vstrebeš“ alebo ťa položia do smútku a so sklopenými ušami sa vrátiš v čase, do krajiny 100 rokov za opicami.

Voľno máš väčšinou len jeden deň v týždni a kým si zvykneš neprespať celý tento čas, chvíľku to potrvá. Nehovoriac o tom, že raz za čas potrebuje každý trošku vypnúť a tak pár pív a dve hodiny spánku sa na tebe krásne ukážu, keď sa budeš v duchu modliť aby už nasledujúci pracovný deň skončil. Snáď natrafíš na dobrého zamestnávateľa, ktorý ťa bude vedieť oceniť. A ak nie, choď ďalej a nenechaj sa zneužívať.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/hangover-Ra5ybbK8rTjnG)

Medzi jednoznačné „naj“ patria ľudia. Ľudia najdrzejší, najviac opití, neúctiví, najnechutnejší, najhlučnejší, najsprostejší a stelesnení bohovia, ktorí sa rozhodli vstúpiť práve do hotela, kde pracuješ ty. Stretneš ich fakt dosť a tvoje reakcie sa časom vycibria na elegantné utlmenie vlastných pocitov, úsmev a zaželanie pekného dňa. Veď ako čašník/čašníčka sa spoliehaš aj na prípadný tringelt a to, že už makáš 12 hodín nikoho nezaujíma. Tak sa pekne usmievaš a lietaš pomedzi stoly, sem tam odpovedáš na to odkiaľ si alebo diskutuješ prečo nie je vhodné, aby ťa podnapitý zákazník ťahal za zásteru a po robote ešte volal von. Najlepší sú práve tí, ktorí si nechajú doniesť víno a tvária sa, že degustujú a pritom by nerozoznali Milenku od Chardonnay. Je po polnoci a ty prichádzaš na izbu, natieraš si nohy protizápalovým krémom a rozmýšľaš, koľko percent svalovej hmoty môžeš nabrať na rukách, keď to takto pôjde ďalej.

wikimedia.org (https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Jan_van_Bijlert_-_Young_Man_Drinking_a_Glass_of_Wine_-_WGA02184.jpg)

Medzi najnechutnejšie povolania rozhodne patrí chyžná/chyžný. To, čo uvidíš na izbách, zmení tvoj pohľad na svet. Nikto, kto príde do hotela za sebou neupratuje (možno tak niektorí dôchodcovia). Nájdeš všetky druhy telesných tekutín na miestach, kde by si to nečakal, vlasy, chlpy, nedokonalé hygienické návyky a aj rôzne bizarnosti, keďže vstupuješ do súkromia cudzích ľudí. Savo a dezinfekcia sú tvoji najlepší kamaráti a za ten čas ich použiješ v takom množstve, že ti to parádne dokáže zlepšiť náladu. Niet nad výpary v čase núdze. Vlastne je ešte niečo lepšie. Ak stretneš hosťa na chodbe a on s čistým svedomím a s úsmevom na tvári pekne pozdraví, úplne bez hanby. A pritom dobre vie, čo za hnoj nechal v kúpeľni a aká genetická stopa ťa čaká pri upravovaní postele. Bez chrbtovej kosti a tringelt žiadny! Ale za to máš bonus –  tony prádla a nekonečné žehlenie.

giphy.com (https://giphy.com/gifs/carol-burnett-maid-over-it-3ohzdUuqOMFwxPyUvu)

Ak si si vybral prácu v kuchyni, pravdepodobne začneš ako umývač riadu. Umývačka je veľká kúzelníčka, ktorá keby sa pokazila, tvoje srdce  by sa v tom momente zastavilo. A tak spolu nažívate v mieri a v strese, keďže taniere vždy chodia nárazovo vo veľkom množstve a presne vtedy ak máš inú robotu. Si nonstop mokrý a špinavý, ale vidina uchmatnutého jedla ťa drží pri zmysloch viac, než čokoľvek iné. Za ten čas načistíš tony zemiakov, mrkvy, či cibule a spravidla je jasné, že o smetie sa staráš takisto ty. Takže aj tu potrebuješ silnejší žalúdok. V momente keď sa lúčiš s kamarátkou umývačkou ti dopne, že ešte musíš umyť podlahu a nachystať ovocie na raňajky a popritom filozofuješ nad tým, ako môže tak vymakaný šéfkuchár pripáliť denne toľko hrncov.

flickr.com (https://www.flickr.com/photos/tinou/453611477)

Titulná fotka: wikimedia.org


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť