Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Streda 22.5.2024
sk
Júlia
, Juliana
cz
Emil

TOP 10 celosvetovo najobľúbenejších postáv z japonského anime

Naruto, Saitama alebo Monkey D. Luffy. Zoznam najobľúbenejších postáv z japonského anime.


Japonské anime sa za posledné desaťročia teší čoraz väčšej popularite medzi fanúšikmi. Môžu za to dozaista aj stream služby, v rámci ktorých ponuky nájdeme mnohé kvalitné tituly. Na Disney+ môžeme nájsť napr. obľúbený seriál Bleach alebo na Netflixe Demon Slayer a iné známe seriály a filmy. Druhým dôvodom je rozmach subžánrov japonského anime.

Naraziť môžeme na rôzne hororové anime, medzi ktoré radíme napr. aj seriály Death Note alebo Hellsing. Milovníci romantiky si môžu vychutnať Kamisama Kiss, Fruits Basket alebo Kaguya-Sama: Love Is War. Naopak, fanúšikovia akčných a bojových seriálov si môžu vychutnať napr. spomínaný seriál Demon Slayer, One-Punch Man, Naruto alebo JuJutsu Kaisen.

Podobne sú na tom aj ďalšie subžánre, kde by sme mohli menovať niekoľko športových, ale aj komediálnych anime seriálov a filmov. Nehovoriac o tom, že každé z týchto diel dokáže zaujať skvelým grafickým spracovaním, ale aj príbehom. To ide ruka v ruke s jedinečným vykreslením rôznych charakterov, ktoré v týchto projektoch vystupujú.

Práve na tieto charaktery sa v dnešnom článku zameriame. Tvorcovia rôznych príbehov dokázali za celé desaťročia vytvoriť unikátne postavy, ktoré si obľúbili fanúšikovia po celom svete. Každá z nich ponúka originálny príbeh, motivácie a vybudované vzťahy. Toto je 10 celosvetovo najobľúbenejších postáv z japonského anime.

Shutterstock

10. Ash Ketchum z Pokémonov

Na svete niet jediného fanúšika a diváka seriálov a anime, ktorý by nepoznal franšízu Pokémon. Seriál debutoval ešte v roku 1997, keď sa mladý Ash Ketchum z mestečka Pallet vydal na cestu stať sa majstrom trénerom Pokémonov. Ako prvého získal zlatého elektrického Pokémona Pikachuho, s ktorým cestoval naprieč celým svetom, aby tento titul získal.

Profimedia

9. Edward Elric z Fullmetal Alchemist

Ďalším na zozname je Edward Elric, jeden z dvoch hlavných hrdinov seriálu Fullmetal Alchemist. Seriál svoj debut zaznamenal v roku 2003, keď si fanúšikovia mohli pozrieť 1. epizódu, kde sa bratia objavili. Edward (krátene Ed) má mechanickú protézu miesto dvoch končatín. Prišiel o pravú ruku a ľavú nohu počas toho, ako sa s mladším bratom pokúsili oživiť ich mŕtvu matku.

8. Son Goku z Dragon Ball

Primárny protagonista Dragon Ball, ktorý sa objavuje takmer v každom spin-offe série. Son Goku priletel na Zem v malom vesmírnom plavidle. Ako batoľa ho našiel dedko Gohan, ktorý ho trénoval a vychovával, aby sa z neho raz stal jeden z najmocnejších bojovníkov ochraňujúcich Zem. Je jedným z posledných Saiyanov, bojovníkov, ktorí pri značnom množstve hnevu vyvolajú svietiacu auru a získajú obrovskú silu.

Shutterstock

Odporúčame prečítať:

Z vrcholu na úplné dno. Hviezdy NHL, ktoré pochovali svoje kariéry škandálmi

7. Monkey D. Luffy z One Piece

Iba nedávno dorazil na stream platformu hraný seriál One Piece, ktorý k anime prilákal obrovské množstvo fanúšikov. Každý sa chcel dozvedieť viac o večne usmiatom námorníkovi Luffym z posádky Slamených klobúkov. Luffyho špeciálnou schopnosťou je naťahovanie končatín po tom, čo v detstve zjedol Gomu Gomu no Mi – jedno z Devil Fruits (Diabolské ovocie).

Shutterstock

6. Eren Yeager z Attack on Titan

Eren Yeager je jedna z hlavných postáv franšízy Attack on Titan. V tomto príbehu existujú obrovskí Titáni, ktorí dokážu zabiť ľudí na počkanie. Eren sa na začiatku príbehu stane svedkom, ako jeden z Titánov zabije a zožerie jeho matku. Rozhodne sa pridať k jednotkám Prieskumného zboru, ktoré skúmajú prostredie za hradbami mesta. Neskôr sa odhaľuje, že aj Eren sa dokáže premeniť na Titána.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.