Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Štvrtok 13.6.2024
sk
Anton
cz
Antonín
, Antonin
Zdroj: ©Creatures / MovieStillsDB

TOP 10 celosvetovo najobľúbenejších vedľajších postáv z japonského anime

Poznáte všetky mená najobľúbenejších vedľajších postáv z japonského anime?

Japonské anime a manga. Dve tradičné formy japonského umenia, ktorých história siaha niekoľký dlhých desiatok rokov dozadu. Najmä manga, čierno-biele komiksy, ktoré sa čítajú v opačnom smere ako naše bežné literárne diela, započala svoju cestu už v 12. storočí. Vtedy niesla názov „chōjū-giga“, a išlo o tzv. ilustrované rukopisy. Neskôr sa pretvorila do modernej mangy, ktorá je často inšpiráciou pre anime.

Naopak, anime, ktoré je samostatným žánrom rozdeľujúcim sa do niekoľkých ďalších subžánrov, vzniklo až začiatkom 20. storočia. Prvým známym japonským anime filmom je Namakura Gatana (Otupený meč) z roku 1917. Celý film trval celkovo iba 2 minúty. Jeho autorom je Džun’iči Kóuči. Zaujímavé je, že v roku 2008 našli film v starožitnostiach v Osake.

Následne sa moderné anime začalo rozvíjať v 60. rokoch 20. storočia. Od tohto momentu uplynulo už niekoľko dlhých rokov a žáner anime zaznamenal extrémny rozmach po celom svete. Z Japonska si žáner svojou jedinečnosťou získal srdcia mnohých fanúšikov, a dorazil tak do rôznych kútov Zeme. V Amerike ľudia obľubujú seriály Naruto, Demon Slayer alebo Pokémon.

V Európe majú ľudia najradšej Attack on Titan, One Piece, My Hero Academia a v Afrike zas Dragon Ball Z či opäť Naruto. Austrálski ľudia obľubujú najmä seriál JuJutsu Kaisen, ktorý si za 2. sériu vyslúžil niekoľko ocenení Crunchyroll Awards 2024. Všetky tieto seriály majú však niečo spoločné. Unikátne vedľajšie charaktery, vďaka ktorým sme si tieto japonské projekty náramne zamilovali.

Shutterstock

10. Brock z Pokémonov je jedným z najobľúbenejších vedľajších charakterov

Určite si každý z nás spomína na vyššieho kamaráta Asha Ketchuma z Pokémonov Brocka. Jeho poznávacím znakom je najmä jeho obrovské vzrušenie, keď stretne ženu. Prestane sa ovládať a ich tretia kamarátka Misty je nútená ho od svojej obete odťahovať. Brock je však primárne bývalým trénerom štadiónu v Pewter City, kde tréneri Pokémonov môžu získať odznak za víťazstvo.

Shutterstock

9. Vegeta, pôvodne záporák, neskôr významný protagonista

Vegeta je jednou z hlavných postáv v sérii Dragon Ball. Je princ Saiyanov, rasy mocných bojovníkov, ktorí sa pôvodne pokúsili dobyť planétu Zem. V seriáli sa najprv objavil ako antagonista, no počas série sa jeho karma mení a nejedenkrát pomohol Gokuovi v boji proti zlu. Ide o jedného z mála Saiyanov, ktorým sa podarilo dosiahnuť podobnú silovú úroveň ako Gokuovi.

Profimedia

Odporúčame prečítať:

Každá farba má svoj význam. Fakty a zaujímavosti o značení turistických chodníkov na Slovensku

8. Kapitán elitnej jednotky Prieskumného zboru – Levi Ackerman

Levi je jeden z najmocnejších ľudských bojovníkov z anime série Attack on Titan. Fanúšikovia jeho charakter absolútne milujú vďaka jeho rozvážnemu a taktickému konaniu. Levi je tiež jedným z najlepších bojovníkov v boji proti obrovským Titánom, ktorí sú v seriáli úhlavnými antagonistami. Jeho charakter má hlboký zmysel pre česť a spravodlivosť. Prežil veľmi náročné detstvo v podzemnom meste.

7. Killua Zoldyck si ukradol celý anime seriál pre seba

Killua Zoldyck je jednou z hlavných postáv v anime a mange Hunter x Hunter. Je verným a najlepším priateľom hlavnej postavy Gona Freecssa, pričom fanúšikovia si jeho charakter obľúbili pre jeho komplexnosť, osobný rast, úžasné bojové schopnosti a silné priateľské putá, ktoré vytvára. Jeho príbeh je jedným z najpútavejších v celej sérii. Je mimoriadne talentovaným bojovníkom, ktorý ovláda elektrinu.

6. Minato Namikaze, otec Naruta, ktorý si vyslúžil vlastnú one-shot mangu

Štvrtý Hokage, Minato Namikaze, tiež známy ako Žltý blesk z Listovej. Vďaka obrovskej popularite, ktorú si jeho charakter získal, dostal iba minulý rok vlastnú 1-dielnu mangu, ktorá opisuje jeho stretnutie s matkou Naruta, vytvorenie Rasenganu atď. Ide však o jedného z najmocnejších shinobi, akí kedy žili. Počas Veľkej vojny ninjov dokázal sám zabiť tisíc nepriateľov na bojisku.

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.