Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 22.4.2024
sk
Slavomír
cz
Evženie
, Evžénie

TOP 10 najlepších filmov od Marvelu, ktoré si stále radi pozrieme

Rebríček najlepších filmov od Marvelu, aké sme kedy mohli vidieť.


Dnes už je to takmer najväčšia filmová značka, v minulosti sa Marvel Comics tešil podobnej popularite v rámci vydávania literárnych diel. Doba napreduje a vďaka dnešným technológiám máme možnosť sledovať tie najepickejšie bitky, o ktorých sme kedysi snívali iba pri čítaní komiksov. Samozrejme, aj v minulosti sme dostali množstvo filmov o superhrdinoch. Avšak, tie často nemali také rozmery ako dnešné filmy.

Značka Marvel sa vo filmovej sfére pohybuje už od minulého storočia. Prvým celovečerným filmom, ktorý spoločnosť Marvel Entertainment zaznamenala, je Howard the Duck z roku 1986. Táto snímka otvorila bránu ďalším superhrdinom, aby bavili divákov v kinosálach. Avšak, ani Howard the Duck nie je úplne prvým projektom Marvelu, ktorý sa objavil na televíznych obrazovkách.

Na televíznych obrazovkách sa ako prvý objavil seriál Captain America z roku 1944. Ide o sériu, ktorá pozostáva z 15 epizód. V hlavnej úlohe sa predstavil herec Dick Purcell. Ani v tomto prípade však nemôžeme tvrdiť, že by sme mali možnosť sledovať epické bojové scény, aké sme videli napr. v Avengers: Endgame. Na svoju dobu si seriál aj tak získal srdcia mnohých fanúšikov.

Od týchto dvoch zlomových projektov značka Marvel obsiahla už desiatky najrôznejších projektov. MCU (Marvel Cinematic Universe) z nich predstavuje iba určitý zlomok, nakoľko oficiálne prvým filmom franšízy je Iron Man z roku 2008. Toto je rebríček TOP 10 najlepších filmov od Marvelu, ktoré si stále radi pozrieme. Nájdu sa medzi nimi aj tvoji favoriti?

MovieStillsDB/Marvel Studios

10. Deadpool (2016)

Deadpool si právoplatne vyslúžil 10. miesto v rámci celého rebríčka. Ide o prvý celovečerný film od Marvelu, ktorý nám ukecaného žoldáka prvýkrát predstavil v takom svetle, ako si reálne zaslúži. Jeho podobizeň, ktorú sme mali možnosť vidieť v snímke X-Men Origins: Wolverine, fanúšikov po celom svete maximálne pobúrila. Aj to bol jeden z dôvodov, prečo sa Fox rozhodol natočiť sólo film o Deadpoolovi.

Wade Wilson prichádza na scénu, aby získal späť svoju ľudskú podobu, než podstúpil drastický liečebný experiment. Ako je u Deadpoola zvykom, snímka predstavuje enormné množstvo vtipných a trefných scén. Výnimkou nie sú ani prepracované bojové sekvencie, ktoré sú o niečo prízemnejšie ako veľkolepé bitky v Avengers, čo však na kvalite filmu vôbec neuberá.

MovieStillsDB/20th Century Fox

9. Blade (1998)

Aj keď ide o jeden zo starších filmov modernej Marvel kinematografie, Blade v hlavnej úlohe s Wesleym Snipesom je to pravé orechové pre milovníkov hororových a superhrdinských žánrov. Prvý diel trilógie je pre mnohých jedným z najlepších filmov od Marvelu, aké kedy vznikli. Ďalšie dve pokračovania už si vyniesli slabšiu kritiku, avšak skalný fanúšik nedá na jediný film dopustiť.

Blade ako dhampír je bytosť, ktorá má rôzne nadprirodzené schopnosti, avšak v porovnaní s bežnými upírmi sa dokáže pohybovať na slnku. Tieto schopnosti, v kombinácii s nabrúsenou katanou a R-kovým prevedením, potešia každého náročného diváka. Pri Bladeovi máme tú česť s nefalšovanou hustou atmosférou, plnou krvi a upírov. Vrelo odporúčame!

MovieStillsDB/New Line Cinema

8. X-Men 2 (2003)

Aj keď filmová franšíza Foxu obsahuje viacero kvalitných filmov o mutantoch, najviac vyčnievajúcim projektom je bezpochyby X-Men 2 z roku 2003. Skupina X-Men, na čele s Wolverinom v podaní Hugha Jackmana, sa predstavuje v ďalšom epickom divadle, ktoré priamo nadväzuje na udalosti z filmu X-Men z roku 2000.

Na scénu sa vracia neľútostný Magneto, ktorý uniká z väzenia. Mimo neho sa v príbehu objavuje William Stryker, ktorý stojí na čele antimutantského hnutia. Ako sa neskôr ukáže, práve Stryker je zodpovedný za to, čo sa v minulosti stalo Loganovi. Film obsahuje viacero veľkolepých scén, pričom záver filmu opäť predstavuje jeden z najsilnejších momentov, aké sme mohli v rámci superhrdinských filmov vidieť.

MovieStillsDB/20th Century Fox

7. Captain America: Civil War (2016)

Zlomový bod v rámci MCU. Aj tak by sme mohli nazvať filmovú adaptáciu jedného z najsilnejších komiksových diel od Marka Millara – Civil War. V roku 2016 nám režisérske duo bratov Russovcov prinieslo jednu z najzaujímavejších snímok od Marvel Cinematic Universe. Diváci mali tak prvýkrát možnosť vidieť aj odvrátenú stranu superhrdinov, keď sú nútení postaviť sa proti sebe.

Zabudnutí superhrdinovia: Kontroverzná Maska, ktorá v 90. rokoch prevalcovala konkurenciu všetkých akčných hrdinov

Mohlo by ťa zaujímať:

Zabudnutí superhrdinovia: Kontroverzná Maska, ktorá v 90. rokoch prevalcovala konkurenciu všetkých akčných hrdinov

Snímka priamo nadväzuje na predchádzajúce filmové udalosti. Po úvode, keď Wanda Maximoff nedopatrením spôsobí smrť niekoľkých ľudí, prichádza na rad vládou pretláčaná Sokovijská zmluva. Tá rozdelí Avengers na dve strany. Na jednej Captain America, ktorý sa odmieta podriadiť vláde, na strane druhej Iron Man. Na scéne sa prvýkrát objavuje aj Black Panther a Spider-Man.

MovieStillsDB/Marvel Studios

6. Spider-Man 2 (2004)

Raimiho trilógia o Spider-Manovi je dnes mnohými považovaná za jednu z najlepších, ktoré uzreli svetlo sveta superhrdinov. Druhý diel o Peterovi Parkerovi patrí medzi najobľúbenejšie filmy mnohých fanúšikov do dnešného dňa. Aj keď bol tretí diel slabší a stal sa terčom rôznych meme vtipov, trilógia Raimiho definovala tvár filmov o superhrdinoch.

Príbeh sa zameriava na jediného superhrdinu a jediného záporáka. Možno aj to stojí za úspechom. Príbehy jednotlivých postáv sú dôkladne prepracované a vyrozprávané. Doctor Octopus nie je typickým záporákom, ktorý chce iba zničiť svet. Podobne ako Spider-Man, pavúčí hrdina, ktorý je mnohými milovaný, ale aj nenávidený. Snímka Spider-Man 2 je to najlepšie, čo tento žáner ponúka.

MovieStillsDB/Sony Pictures

Pokračovanie článku nájdeš na ďalšej strane


Tagy:

Martin Krug
Primárne sa venujem tvorbe článkov na tému Marvel a Marvel Cinematic Universe (MCU). Cudzie mi však nie sú ani témy, ktoré spadajú do fantasy pop-kultúry, od najrôznejších kníh, cez vybrané komiksy, až po samotné filmové a seriálové projekty. Denne prispievam k tuzemskému Marvel spravodajstvu prostredníctvom sociálnych sietí.
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
TOP
Trending
PREMIUM
Emefka Daily logo
Nový spravodajský web
Práve sa deje

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM. Skopíruj špeciálny odkaz a zdieľaj obsah so svojimi kamošmi.

Kopírovať odkaz

Odkaz bol skopírovaný

Odomknúť článok

kamošovi

Táto funkcia je dostupná iba členom Emefka PREMIUM, prihlás sa do svojho konta. Ak členom nie si, využi túto možnosť a zakúp si predplatné.

Zakúpiť Zakúpiť

Blahoželáme, máš prémiových kamošov!

Tento obsah je štandardne platený, no tvoj kamoš je členom Emefka PREMIUM a obsah ti odomkol. Stačí zadať tvoju emailovú adresu.