Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Nedeľa 29.1.2023
sk
Gašpar
cz
Zdislava
, Zdeslava

Top Gun: Maverick už v domácich tržbách prekonal aj kultový Titanic a je najúspešnejším filmom tohto roku

Top Gun: Maverick vytrel zrak všetkým pochybovačom.


Top Gun: Maverick jednoznačne patrí k najlepším filmom tohto roku, a preto sme veľmi radi, že sa mu darí aj finančne. Hoci „darí“ je asi veľmi slabé slovo. Letecký akčňák s Tomom Cruisom totiž prekonal všetky očakávania a stal sa suverénne najúspešnejším filmom roku 2022.

Ako píše portál LADbible, Top Gun: Maverick má momentálne na konte závratných 1,353 miliardy dolárov. A to je absolútne fenomenálny výsledok! Navyše sa filmu v domácich tržbách podarilo prekonať aj legendárny Titanic od Jamesa Camerona a stal sa tak siedmym finančne najúspešnejším titulom, čo sa týka domáceho trhu.

Na pôde Spojených štátov totiž zarobil 662 miliónov, pričom Cameronov veľkofilm trhol 600 miliónov. Ten ale celosvetovo získal až 2,202 miliárd dolárov, a tento rekord Maverick určite neprekoná.

MovieStilsDB / Paramount Pictures

Zaslúžený úspech

Aby toho nebolo málo, Maverick sa začína doťahovať na marvelovku Avengers: Nekonečná vojna, ktorá na americkom trhu získala neuveriteľných 678 miliónov. Zaujímavé pritom je, že Maverickovi mnohí tak úplne neverili. Čakalo sa síce, že pôjde o úspech, ale rozhodne si len málokto myslel, že prestrelí miliardovú hranicu.

Tom Cruise trval na tom, aby film štartoval v kinách (aj napriek pandémii) a vyplatilo sa to. Diváci sa do kín len tak hrnuli a film prostredníctvom stránky CinemaScore odmenili najlepšou možno známkou: A+.

Nemenej spokojní boli aj kritici. Tí chválili réžiu, herecké výkony, prepracovaný audiovizuál a strhujúce letecké scény. Nie je preto prekvapivé, že sa začína hovoriť o možnom treťom diele. Ten by sa mohol točiť okolo postavy Roostera, ktorého v Maverickovi stvárnil Miles Teller.


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť