Utorok 27.9.2022
sk
Cyprián
, Damián
cz
Jonáš

Štartujeme nový článkový seriál, prostredníctvom ktorého vám budeme prinášať najvtipnejšie a najhoršie zážitky Slovákov a Čechov z práce. Zamestnancov z konkrétneho povolania budeme hľadať vždy na našich sociálnych sieťach prostredníctvom výzvy s hashtagom #TopyZRoboty. Ak sa netrafíme práve do tvojho povolania budeme radi, keď v komentári pod takýmto príspevkom označíš známeho, ktorý má z tejto práce kopu zážitkov. Všetky výzvy budú spracované v článku.

Prvý diel venujeme jednému z menej rozšírenejších, no o to obdivuhodnejších povolaní, akým je letuška. Dámy a pán zo Slovenska a Česka vám porozprávajú svoje NAJ príhody a cestu ku svojej, v mnohých prípadoch, práci snov. Možno ťa ich zážitky namotivujú a raz sa nám ozveš, že práve tento článok bol pre teba tým spúšťačom, vďaka ktorému si sa rozhodol ísť za svojim snom, lietať v oblakoch.

Sleduj nás na sociálnych sieťach, nech ti neuniknú žiadne výzvy: Facebook |  Instagram

Monela, 23 rokov

K tejto práci som sa dostala vďaka môjmu strýkovi, keď mi ukázal fotky jeho bratranca, ktorý lieta kade-tade po svete. Cestovanie pre mňa už predtým znamenalo veľkú vášeň. V období, keď som sa rozhodla pre prácu letušky som nebola spokojná so svojím životom a stereotypom, ktorý som zažívala. Prvý pohovor sa odohral v Bratislave. Bolo to celodenné výberove konanie, v ktorom sa postupovalo po kolách. Ani neviem ako, zrazu som sa ocitla na finálnom interview. Do mesiaca som dostala telefonát, že ma berú a do ďalších 2 mesiacov som sa sťahovala do Dubaja. Pre Emirates pracujem už 2 roky. Cestujem po celom svete od USA cez Austráliu, Áziu, Afriku až po Európu. Cestujeme do 141 destinácií a 75 krajín.

Najvtipnejší zážitok: Raz sa ma pasažier spýtal, kde nájde WC. Ukázala som mu, že sa nachádza vľavo vzadu, no pasažier si myslel, že WC sú únikové dvere a skoro ich otvoril.

Najhorší zážitok: Keď predo mnou odpadla mladá žena – bola v bezvedomí – a ja som bola jedinou letuškou naokolo. Všetci pasažieri sa pozerali len na mňa, bola som pod tlakom a musela som sa zachovať správne. Ženu sa mi podarilo prebudiť, dala som jej prvú pomoc a našťastie bola čoskoro v poriadku.

Instagram: monelss

Nikola, 20 rokov

Pre leteckú spoločnosť Ryanair pracujem už 5 mesiacov. Predtým som musela absolvovať 2-mesačný kurz v Taliansku, po ktorom úspešnom ukončení, som dostala základňu v Londýne. Vždy som vedela, že chcem veľa cestovať a nelákalo ma zostať na Slovensku, preto mi prišlo ako fajn nápad, stať sa letuškou. Celé to odštartovalo jedno ráno, keď som na facebooku zazrela pozvánku na pohovor pre Ryanair. Po pohovore a dlhom čakaní na ich vyjadrenie, či ma berú som dostala kladnú odpoveď. Cítila som sa ako najšťastnejší človek na svete. Práca letušky je veľká zábava a každý deň je úplne odlišný, pretože stretnete ľudí z celého sveta, spoznávate iné kultúry a hlavne zistíte, akí odlišní sú ľudia. Všetko však má aj svoju daň a v tomto prípade za najväčšiu považujem fakt, že nemôžem tráviť veľa času s rodinou a priateľmi zo Slovenska. Aj keď som zo Slovenska, ešte som nikdy nedostala let do Bratislavy, medzi moje časté destinácie patrí Grécko, Nemecko, Poľsko ale často lietam aj do Maroka v Afrike.

Najvtipnejší zážitok: Nikdy nezabudnem na to, ako som prvýkrát predvádzala „safety demonstration“. Bola som taká vystresovaná, že keď som sa snažila zapnúť záchrannú vestu okolo pása, celou silou som tým pásom trafila pasažiera do tváre. Ten chudák mal odo mňa na tvári až do konca letu odtlačok! V ten deň som sa preto cítila veľmi zle, ale teraz mi to príde už len ako vtipná historka.

Najhorší zážitok: Môžem úprimne povedať, že zlé skúsenosti zatiaľ nemám, no jediné, na čo si nedokážem zvyknúť je to skoré ranné vstávanie.

Instagram: nikoladuris

Katarína, 26 rokov

K lietaniu som sa dostala pred skoro 4 rokmi. Na jednom portáli, ktorý ponúka prácu som našla ponuku Bahrajnskej leteckej spoločnosti – Gulf Air, ktorá robila v Bratislave nábor na letušky. V tom čase som nemala ani tušenia, kde sa nejaký „Bahrajn“ nachádza. Vďaka svojej práci som navštívila Thajsko, Srí Lanku, Indiu, Filipíny, Bangladéš, Švajčiarsko, Kuvajt, Katar, Jordánsko, Dubaj a s pravidelnosťou 2-3 týždne som sa vracala aj do Londýna. Najviac mi však učarovala Amerika – Las Vegas, Los Angeles, San Diego, Miami a San Francisco. Okrem economy, som pracovala aj v business triede, ale vrcholom pre mňa bolo lietanie v súkromnej aerolinke Bahrajnského kráľa. Po troch rokoch som dala zbohom Arabskému polostrovu a vrátila som sa naspäť na Slovensko, kde naďalej lietam. Som rada, že mám stále možnosť robiť robotu, ktorú milujem najviac na svete a zároveň byť doma so svojou rodinkou.

Najvtipnejší zážitok: Pasažieri pripútaní bezpečnostnými pásmi nie okolo pása, ale ako v aute, čiže cez rameno alebo obliečka z vankúša nasadená na hlave ako čiapka. Vtipné príhody boli väčšinou zapríčinené aj rečovou bariérou, pretože indickí či arabskí pasažieri veľmi radi používali svoj jazyk aj na palube lietadla.

Najhorší zážitok: Také naštastie nemám.

Instagram: trooolleydolly

Pavla, 21 rokov

K tejto práci som sa dostala úplne náhodne. Strašne som chcela robiť niečo, kde využijem, a hlavne si oprášim, anglický jazyk. Teta mi navrhla prácu aupairky alebo letušky. Z týchto dvoch možností sa mi najviac pozdávala práve letuška, veď viete – pochodíš, uvidíš kopu štátov, miest, kultúr, stretneš nespočetné množstvo ľudí… Nikto mi ale nepovedal, že nízkonákladové spoločnosti ako Ryanair, EasyJet či Wizzair majú takzvaný 25-minútový turn around (aspoň čo sa Ryanairu týka), čo znamená, že sa v danom meste zdržím presne 25 minút, ak máme meškanie tak aj 35 a pálime hneď naspäť na základňu. Takto som teda skončila v spoločnosti Ryanair, kde pracujem momentálne 4 mesiace. Každý deň lietam s inou crew a stretnem okolo 500 tvárí.

Najvtipnejší zážitok: Najčerstvejšie mám v pamäti let na Kanárske ostrovy. Už pri nastupovaní do lietadla sa na mňa škeril asi 35-ročný týpek, ktorého sa mi s jeho otázkami len veľmi ťažko zbavovalo. Po servise sme sedeli v zadnej časti kabíny, kedy ma kolegyňa upozornila, že mám rozmazaný rúž. Zobrala som kabelku, hodila očkom na toalety, z ktorých bola pravá voľná. Otvorila som dvere ako veľká voda a naskytol sa mi nie veľmi pekný pohľad práve na toho ukecaného týpka ako masturbuje. Rýchlosťou blesku som sa mu ospravedlnila a dvere zatvorila. Asi mu nebolo potom všetko jedno, ale zobral to s humorom a pri vystupovaní sa s nami dokonca chcel odfotiť. Nechcem vedieť na čo tú fotku v budúcnosti použije! 😀

Najhorší zážitok: Pripravovali sme sa na pristátie, skontrolovali sme všetkých pasažierov či majú bezpečnostný pás, nakoniec sme si sadli a pripútali sa aj my. Už sme mali kolesami naraziť na pristávaciu dráhu, keď sa za mnou ozval hlas staršej panej, ktorá si zrazu zmyslela, že potrebuje ísť na toaletu. Ja som jej v totálnom šoku rýchlo hovorila, že si musí ísť sadnúť, že pristávame, čo som ani nestihla dopovedať, lebo sme akurát pristáli a kapitán začal brzdiť. Nemusím snáď popisovať, že ju to hodilo asi 3 metre dozadu. Našťastie sa jej nič vážne nestalo, len prvých päť minút bola mimo.

Instagram: pavlax24

Sebastian, 23 rokov

Odmalička som miloval cestovanie a spoznávanie nových miest. Keď som mal 4 roky tak sme sa celá rodina presťahovali do Írska, čo je domovskou základňou Ryanairu, takže niet divu, že som skončil práve tu. Kurz som absolvoval v Nemecku a odtiaľ nás celú skupinu poslali do Londýna, časť Stansted. Už to budú dva roky, čo som hrdým zamestnancom jednej z najväčších Európskych aeroliniek. Táto práca nie je žiadna rutina. Vždy letím niekde inde, no najčastejšie do, nie veľmi obľúbeného, Poľska.

Najvtipnejší zážitok: Jeden pasažier sa tento rok, 1. apríla, rozhodol požiadať svoju priateľku o ruku. My, ako celý personál, sme sa zhodli na tom, že ide o brutálne zlý vtip, ale išli sme do toho. Pasažier ma nasledoval do prednej časti kabíny, kde zobral interphone a povedal srdcervúci príbeh a krásne vyznanie lásky. Keď však prišiel k priateľke a opýtal sa jej, či si ho vezme, odpoveďou mu bolo hlasné ,,NIE“. Vyzeral sklamane, no my sme nedokázali udržať smiech v domnienke, ako mu ten vtip krásne prekazila. Nakoniec však vyšlo najavo, že on to myslel fakt vážne a úplne zabudol že je 1. apríl.

Najhorší zážitok: Všetci pasažieri boli už na palube, čakali sme už len na to, kedy sa presunieme na odletovú dráhu, keď sa zrazu otvorili dvere na kokpite a kapitán začal kričať, aby sme rýchlo evakuovali ľudí, pretože horíme. Celé lietadlo sa nám podarilo vyprázdniť za menej než 90 sekúnd a síce bola väčšina ľudí, a musím sa priznať že aj ja, otrasená, nikomu sa nič nestalo.

Ľubica, 35 rokov

Pracujem ako letuška pre lotyšsko-estónsku chartrovú spoločnosť Smartlynx, ktorá vlastní viacero lietadiel a spolu s posádkou nás podľa potreby posiela na základne po celom svete. Ja som osobne s lietaním začala pomerne neskoro v porovnaní s väčšinou mojich kolegov. Bolo to presne minulý rok, keď som sa dostala do bodu, že potrebujem zmenu a najlepšie východisko bolo odísť žiť a pracovať do zahraničia. Vtom som narazila úplnou náhodou na inzerát mojej spoločnosti a po dvoch kolách interview som bola zrazu prijatá. V priebehu jedného týždňa som podpísala zmluvu, zbalila sa a letela na tréning do Prahy a o pár týždňov som na pol roka dostala základňu v Londýne. Dodnes toto rozhodnutie považujem za najlepšie, aké som kedy spravila. Po Anglicku ma poslali na 5 mesiacov lietať do Kuvajtu, odkiaľ sme lietali napríklad do Egyptu, Libanonu, Bahrajnu, Kataru alebo dokonca Iraku. Momentálne mám svoju novú základňu v Berlíne. A každému, kto cíti, že potrebuje zmenu a rozmýšľa nad začatím tejto práce, by som len odkázala, že nikdy nie je neskoro 🙂

Najvtipnejší zážitok: Na palube lietadla som už zažila naozaj kadečo. Napríklad som si už zvykla na typy pasažierov modliacich sa na koberčeku v zadnej časti lietadla alebo pasažierov s tromi manželkami, ktorí chceli sedieť pri sebe.

Najhorší zážitok: Pri letoch do Iraku som občas mala veľmi zmiešané pocity. Keď som prvýkrát počula, ako sa lietadlo plné týchto ľudí pri vzlietaní začalo nahlas modlitby z Koránu, nebolo mi všetko jedno a myslela som si, že sa naozaj schyľuje k nejakému teroristickému útoku.

Instagram: lubicahorvath

Daniela, 21 rokov

Pracujem pre slovenskú leteckú spoločnosť AIR EXPLORE. Naša spoločnosť je možno pre väčšinu z vás menej známa a to aj preto, že sa zaoberá prenájmom lietadiel s posádkou. Lietame tak pod značkou iných aerolínií, ktoré nás dočasne potrebujú. Táto práca je pre mnohé dievčatá snom. Mojim bolo stať sa učiteľkou v škôlke a keď som to už mala vo vrecku, chcela som zmenu. Kolegyňa mi hodiny rozprávala o tom, ako veľmi by chcela byt letuškou, cestovať a spoznávať svet. Počúvala som o tom toľko, až som si povedala, že to skúsim aj ja. Aj napriek tomu, že som pomerne nízka a nemala som perfektnú angličtinu, to vyšlo. Momentálne sa nachádzam v Katoviciach, odkiaľ lietam do Egypta, Tenerife a iných destinácií, no po návrate domov odchádzam rovno do Tel Avivu, kde lietame za spoločnosť EL AL.

Najvtipnejší zážitok: Doteraz si spomínam na moju “záverečnú skúšku” z lietania, kedy som mala ísť do kabíny a predviesť demo – maska, vesta atď. A tak som prišla k milej trojke ľudí a poprosila ich, či by som si mohla zložiť tieto veci na ich stolík. Keďže som bola nová, mala chaos v hlave a takisto stres, úplne som zabudla, že práve v tejto rade je stolík umiestnený v tzv. lakťových opierkach. Tak som to tam s ochotnými cestujúcimi začala hľadať a spolu sme sa čudovali, kde tie stolíky asi tak zmizli??? Nakoniec mi to podávali oni a mali aspoň zážitok, že si tú masku a vestu mohli chytiť do vlastných rúk.

Najhorší zážitok: Našťastie som nezažila nič extrémne nepríjemne, skôr len obdobné trapasy, ako som spomenula.

Instagram: vazka_

Lucia

Pochádzam z Michaloviec a po škole som zakotvila v Prahe, u môjho staršieho brata. S hľadaním práce sa mi veľmi nedarilo, no osud to zariadil tak, že jedna neznáma letuška vyhľadala zdravotnú službu v ordinácii letiskovej záchrannej služby, kde práve slúžil môj braček. Medzi rečou spomenula, že České aerolínie budú v blízkej dobe robiť nábor na pozíciu „palubní průvodčí“ (tak sa tu letuškám odborne nadáva), braček mi tú informáciu posunul a ono to vyšlo. A ja som sa asi doživotne zamilovala do letectva a do tejto práce, veď ju už robím 14 rokov… Nastúpila som v priaznivej dobe, keď ČSA mali aj diaľkovú flotilu, kedy som si okrem európskych liniek zalietala aj do New Yorku, Toronta, Montrealu či Dubaja. Skvelé boli charterové lety, napríklad na Isla Margaritu vo Venezuele, kde sme spolu s turistami, ktorých sme priviezli, strávili 2 týždne exotického pobytu a potom sme ich zas odviezli naspäť do Prahy. Momentálne lietam len po Európe a do Ruska, ale keďže som už mamina, tak mi to až tak nevadí.

Najvtipnejší zážitok: Čo je vtipné, sú niektorí kolegovia a hlavne neskúsení cestujúci a ich otázky alebo reakcie. Napríklad sa ma ešte na zemi jeden spýtal, či môže ísť na WC, či neznečistí letiskovú plochu, iný chcel zase vystúpiť, keď zistil, že v kokpite sú 2 ženy. Nedávno sa mi ale stala na lete jedna príhoda, strašná a vtipná zároveň. Po štarte kontrolujeme kabínu a cestujúcich, a keď som sa blížila k mamine s bábätkom, udrel mi do nosa nezameniteľný zápach. Mamina na mňa už celá bledá mávala a roztraseným hlasom povedala, že sa stalo niečo strašné. Ja na to zvolala: „Čo také, bábätko sa pokakalo?“ A ona zabila odpoveďou: „Nie bábätko… JA!“

Najhorší zážitok: Letecká doprava je najbezpečnejší spôsob prepravy a tak sa mi nič strašné za moju kariéru nestalo (nasatie vtáka do motoru pred pristátím alebo prerušený štart ani nepočítam). Málinko som mala strach, keď sme počas hmly pristávali v Ostrave a podarilo sa to až na tretí pokus.

Instagram: luflybee

Lenka, 23 rokov

Bude to znieť ako klišé, ale už od útleho detstva bolo letuškovanie mojím snom. Jedno z mojich prvých slov bolo práve “otolienko”, teda v preklade do jazyka ľudského “lietadlo”, na ktoré som vždy ukazovala, čo všetkých postupom času vyvádzalo z duševnej rovnováhy. A potom to už poznáte. Pracovný pohovor s miernymi žalúdočnými ťažkosťami, pri ktorom treba veriť sebe a svojim snom! Už štvrtý rok pracujem v bahrajnskej leteckej spoločnosti Gulf Air a s odletenými destináciami letí aj čas. Niekedy sa z dlhých alebo nočných letov neviem spamätať, a keď sa tak aj stane, uvedomím si, že už je zase koniec mesiaca. Mojou najobľúbenejšou destináciou sú Filipíny, teda druhá polovica zemegule, čo je ale naozaj cítiť, pretože život na Filipínach je úplne iný. Buď je to obrovská bieda alebo nesmierny blahobyt, no ľudia sa nikdy nesťažujú, sú vďační za všetko, a takí dobrosrdeční, až mi to niekedy príde, že už som niekde mimo planéty Zem.

Najvtipnejší zážitok: Nebolo by dňa, ktorý by nebol unikátny a kedy by sme sa s posádkou z chuti nezasmiali, no je tu istá situácia, ktorá má vždy rozosmeje. Keď letíme do Pakistanu a postarších pasažierov navigujeme do zadnej častí kabíny, čo sa v ich jazyku povie ako u nás neslýchaný vulgarizmus na písmenko “P”, a ja tam len tak stojím a posielam ich tam… do… dozadu.

Najhorší zážitok: Zhrniem to. Keď sa na indickom lete minie Whisky a vegetariánska meal choice.

Instagram: lenka_bob

Simona, 25 rokov

Túto možnosť som zvažovala už na strednej, no až po ukončení prvého stupňa vysokej školy som začala serióznejšie zisťovať čo a ako, až som jedného dňa šla v Bratislave na pohovor a teraz som tu :). Lietam pre Qatar Airways, momentálne je to už 9 mesiacov, čo žijem a pracujem v Qatare. Máme vyše 150 destinácií, takže lietame v podstate tade-tade po svete. Každý mesiac je iný a zvyčajne pre mňa aj s novými destináciami. Častokrát sa mi preto stane, keď napríklad volám s maminou, že jej z hlavy ani neviem povedať, odkiaľ som priletela, až sa musím pozrieť na rozpis. Naozaj to je úplne typické budiť sa s tým, že neviete, aký je deň v týždni, dátum, v akej časovej zóne ste a vôbec v akej krajine. Mimochodom, na ruských letoch, sa zásoby alkoholu minú už v polovici.

Najvtipnejší zážitok: Najvtipnejšie príhody vznikajú určite vďaka našim cestujúcim. Napríklad: ,,Dal by som si to kuracie s ryžou.“ ,,Pane, ospravedlňujem sa, ale kuracie už nemáme.“ „Veď ja môžem počkať, kým to pripravíte.“ Tu musím poznamenať, že nie, naozaj nemáme možnosti a priestory na prípravu jedla priamo za letu. Musím sa podeliť aj o kamarátkinu príhodu, kedy si od nej na jednom lete pán pýtal tabletku na bolesť hlavy. Kamarátka, letuška, mu teda priniesla tabletku a pohár vody. Pán si upije z vody, priloží tabletku prstom na čelo a vraví: „Oj, hneď mi je lepšie“. V každom prípade, neutrálny vyraz je v akejkoľvek situácii na mieste.

Najhorší zážitok: Na lete do arabských krajín, nikoho neteší, ak musí reorganizovať a presadiť celé lietadlo. Pretože dáma nemôže sedieť vedľa cudzieho pána, pán musí sedieť hneď vedľa svojich dvoch manželiek… Samozrejme, rešpekt všetkým kultúram.

Instagram: sima.gazovicova

Nikol, 29 rokov

Táto práca u mňa začala celkom náhodne. Nevedela som nájsť prácu, ktorá by ma bavila a v tom som na internete narazila na prácu letušky. Mala som vtedy iba 19 rokov a preto ma práca v dynamickom kolektíve, spojená so spoznávaním sveta, veľmi zaujala. Začala som pracovať v leteckej spoločnosti Air Slovakia. Mávali sme veľmi často pobytovky a v lete chartrové lety do dovolenkových destinácií, napr. Dakar – Senegal, Djibouti, Jeddah – Saudská Arábia a podobne. Bohužiaľ po 2 rokoch spoločnosť kvôli ekonomickým problémom skončila. Potom som ukotvila v leteckej spoločnosti FlyDubai, ktorá so sebou priniesla aj nový život v Dubaji. Po 5 rokov som cítila, že mi veľmi chýba domov a tak som sa rozhodla vrátiť. Už tri roky pracujem ako VIP Flight Attendant – čiže letuška v súkromných lietadlách s max. 1-13 osobami. Našimi klientmi sú úspešní podnikatelia, známi športovci, herci a speváci. Treba však spomenúť aj to, že aj táto práca snov si vyberá svoju daň. Človek sa kvôli nej vzdáva súkromného života či času stráveného s rodinou a priateľmi.

Najvtipnejší zážitok: Táto príhoda sa stala mojim kolegom. Pracovali v Boeing 757 a dvere na toaletu boli malé harmonikové dvere, ktoré sa otvorili stlačením dverí – nie kľučky. Pred každým odletom musíme odprezentovať bezpečnostnú demonštráciu a jedno z miest, kde sa demo robilo, bolo vedľa toalety. Lietadlo sa začalo hýbať smerom k odletovej dráhe a demo pokračovalo tak ako malo. Až do chvíle, kým kapitán zatočil lietadlo do ľavej zákruty. Vtedy moja kolegyňa stratila balans a vpálila priamo do dverí. Lenže dvere neboli zamknuté a ako padla do strany na tie dvere, dvere sa otvorili a ona to napálila rovno do toalety.

Najhorší zážitok: Medzi moje najhoršie patrí asi ten moment, keď chceli v Saudskej Arábii zatknúť celú našu posádku. Po pár hodinách sa to však našťastie vyriešilo.

Instagram: nikmancino

Silvie, 30 rokov

Jako letuška pracuji už 8 let, z toho 4 roky jako stevardka (šéfová kabiny nebo něco takového). Pracuju pro společnost Ryanair, začala jsem s kurzem v Polsku ve Wroclavi a potom po úspěšném absolvování kurzu mne vyslali do Německa, kde jsem byla necelý rok a pak jsem se přesunula na 7 měsíců do Francie odtud do Itálie. Jeden měsíc jsem létala ze Španělska a teď už jsem téměř 4 roky v Holandsku.

Nejvtipnější zážitek: Jednou jsem si nechala salát před troubou ve přední galerii a něco jsem dělala v kabině, přišla jsem dopředu a vidím pasažéra, jak jí salát, teda přesněji řečeno, můj salát mojí vidličkou. Potom, co mi spadla čelist a zůstala jsem beze slov, tak jen mu jen popřála dobrou chuť. Fakt to byl takový šok, že jsem nevěděla co říct a jak reagovat.

Nejhorší zážitek: Úplně ze všeho nejvíc nesnáším, když někdo mění plenku děcku na sedadle, nebo posadí své děcko na stolík, co je přimontovaný ke každému sedadlu. Mám taky ještě jednu příhodu s hovnem: Děcko se posralo a matka ho šla očistit na WC. Nevím, jak to dokázali, ale rozmazali hovno po záchodě, po umyvadle, po stěně a místo toho, aby spláchli hovno do záchodu, tak ho vyhodili do koše… Jak skončili v jednom WC přemístil se zašpinit i to druhé… Národ: Holanďani

Instagram: drzaaak

V ďalšom článku sa budeme venovať zamestnaniu zdravotná sestra alebo asistentka v nemocnici. Ak si jednou z nich a máš množstvo zážitkov, určite nám pošli správu a nezabudni tiež pod nasledujúcim príspevkom označiť ľudí, ktorí sa živia takouto prácou. Najbližší článok bude venovaný práve im! 🙂

Spúšťame nový koncept, v rámci ktorého budeme zbierať tie naj zážitky Slovákov a Čechov z práce. Tentokrát z nemocničného prostredia 🙂 Napíšte nám #topyzroboty

Posted by EMEFKA on Sunday, June 3, 2018

Titulná fotka: emefka.sk


Ako hodnotíš tento článok?

Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Anketa dňa
Trending
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť