TOPY Z ROBOTY: Najvtipnejšie a najhoršie zážitky kaderníkov a kaderníčok zo Slovenska

Zoznámte sa so šikovnými Slovákmi, ktorí vám dovolia bližšie nazrieť do ich životných povolaní a najbláznivejších zážitkov.

V minulom diele sme sa v našom článkovom seriáli venovali učiteľom a učiteľkám zo Slovenska. Zamestnancov z konkrétneho povolania hľadáme vždy na našich sociálnych sieťach prostredníctvom výzvy s hashtagom #TopyZRoboty. 

Ak sa netrafíme práve do tvojho povolania, budeme radi, keď v komentári pod takýmto príspevkom označíš známeho, ktorý má z tejto práce kopec zážitkov. Všetky výzvy budú spracované v článku.

Dnešný diel vám bližšie priblíži prácu slovenských kaderníkov, kaderníčok a holičov, s ktorými prichádza takmer každý z nás niekoľkokrát do roka do kontaktu. Mnohí z nich túto prácu neberú vôbec ako zamestnanie, ale ako koníček. Avšak, ako každá práca s ľuďmi, aj táto prináša množstvo rôznorodých zážitkov a zodpovednosti za našu spokojnosť.

Nie vždy ide všetko podľa predstáv, čoho dôkazom sú aj ich najvtipnejšie a najhoršie zážitky, o ktoré sa s nami rozhodli podeliť. Zoznám sa so šikovnými ľuďmi, vďaka ktorým sa možno aj ty odhodláš zamestnať v tomto odbore, v ktorom slovo „nuda“ neexistuje! 🙂

Sleduj nás na sociálnych sieťach, nech ti neuniknú žiadne výzvy: Facebook |  Instagram

Barbora, 21 rokov

Žijem v Košiciach a svoju prácu milujem, pretože je to môj najväčší koníček. Začala som hneď po škole v salóne Ellen, kde som robila len dámske účesy, neskôr som šla robiť do Holičstva Barber NY, kde som sa zdokonaľovala v pánskych strihoch. Nakoľko milujem zveľaďovať vlasy ženám aj mužom, môj snúbenec prišiel s nápadom otvoriť prvé kaderníctvo / barber holičstvo. Som nesmierne šťastná, žijem svoj sen, chodím na školenia a stále sa zdokonaľujem. Od otvorenia môjho salónu už ubehol rok.

Najvtipnejší zážitok: Umývala som zákazníkovi hlavu a ako je známe, voda zvykne zatiecť do uší. Preto, aby cteného zákazníka vonku neprefúklo, zvyknem ponúknuť vatovú tyčinku do uší, aby si ňou osušil uši. Ja som mu ju teda ponúkla, on na mňa pozerá a hovorí: „Ja som si už ráno uši umyl, ale asi zle.“ 😀 Tak som mu vysvetlila, že mu ju dávam, aby si ich osušil. On sa začal tak smiať, že jeho smiech bol nenormálne nákazlivý, až sme sa tu všetci strašne smiali.

Najhorší zážitok: Raz, keď som robila zákazníkovi „faded“ strih. Už som mala prechody, všetko top, no chcela som ešte prejsť s nadstavcom pre istotu pri čiare, aby nič nevyskočilo, žiaden vlas. No, pozerám, a ja som tam nadstavec nedala, takže som mu to zastrihla na skoro hotový strih. Teraz sa už na tom smejem, ale nebolo mi všetko jedno.

Instagram: barbi_barber

Dalibor, 30 rokov

V tomto odbore pracujem už cez 10 rokov. K práci som sa dostal nudne cez školu, a milujem ju najviac na svete. Vlastne to ani neberiem ako prácu.

Najvtipnejší zážitok: V salóne sme mali nové biele kreslo, akože VIP pre ženské. Bolo leto a strihal som tam takú klasickú Nikolu v tých legínach, čo sú pseudo modré. Keď však vstala, jej podvozok zostal komplet otlačený na tom kresle, úplne že celá pišula, dokonca si rozpoznal do detailu tvar, ako sa potila, tak tie lacné legíny pustili farbu. Škoda za 1 000 eur, ale ten pohľad, keď nechápala, čo sa deje :D.

Alebo jeden turista došiel do salónu v sobotu ráno a okolo nosa mal biele. Upozornil som ho na to, či si to nevšimol a keď sa zbadal, tak iba dodal, či mu podám vreckovku so slovami: „Však mám nos samý kryštál.“ 😀 No a, samozrejme, bol celé strihanie upotený a totálne vykusnutý, pretože došiel rovno z párty.

Najhorší zážitok: Len tak strihám a týpek mi ukazuje jeho manželku a naraz fotka jeho manželky celkom nahej. Tak sa tvárim, že nič. A za pár minút: „Čo, ľúbila sa ti?“ Ja, že: „Kto?“ A ten zase vytiahne fotku, ale inú. A ja, že: „Ok, pohodička,“ strihám ďalej. A zase o takú minútku nato: „A dal by si ju??“ A ja, že: „Čo, koho?“ A on zase: „Manželku.“ Potom mi zase ukázal nejaké video, ktoré točil on, ale ona tam bola s iným. K tomu dodal: „Vieš, my máme také voľné manželstvo a NÁM SA PÁČIŠ OBOM!“ 😀 Tak som poďakoval, dostrihal, chlapík mi ešte pri platení napísal na vizitku číslo, že keby som sa chcel pridať, mám sa ozvať. Tak tá vizitka šla hneď do koša a už som ho nikdy nevidel.

Instagram: delikvent

Lucia, 24 rokov

Pracujem v Senci v našom malom útulnom kaderníctve a moja práca je zároveň moje hobby. K práci kaderníčky som sa dostala priamo od získania výučného listu, keďže som sa vyučila za kaderníčku. Aj keď sú zážitky rôzne, svoju prácu by som nemenila.

Najvtipnejší zážitok: Do salónu mi prišla číňanka s malým dieťaťom v kočíku, ktorá nevedela ani po slovensky, ani po anglicky. Aj tak sme sa však rukami-nohami dohodli. Zákazníčku som farbila, no vtom sa postavila, začala ukazovať na dvere a niečo vravela po čínsky. Myslela som si, že si chce ísť zapáliť, keďže je to u zákazníčok bežné. Pani si však zmyslela odísť preč s autom. Neverila som vlastným očiam, že si naozaj sadla do auta s farbou na hlave a pláštenkou a svoje dieťa mi nechala v salóne. Počas pätnástich minút, ktoré som strávila s jej synom, som si už predstavovala, ako ma v meste odsudzujú, že som sa dala dokopy s číňanom a že som tajila celý čas tehotenstvo 😀

Najhorší zážitok: Zákazník, ktorý mi asi chcel nechať „kompliment“. Prišiel ako každý iný pán, že sa chce ostrihať, usadila som ho do kresla, prebrala daný strih a pustila som sa do práce. Nechcela som tomu pripisovať žiadne perverzné veci, no opak bol pravdou… pán sa pri konci strihania zhlboka nadýchol a vydýchol. Oprášila som ho od vlasov a dala som mu dole plášť na strihanie. Pán zaplatil a odišiel preč so slovami, že sa určite rád vráti. Pri upratovaní som zistila, že mi nechal kúsok seba… bolo to fakt hnusné.

Instagram: lucia.barath

Nikolas, 21 rokov

Celé to začalo vtedy, keď ma mama poslala na kadernícku školu v Bratislave, ktorá ma od začiatku kvôli dámskych strihom nebavila. Jedného dňa som si kúpil strojček a úplne som sa do toho zamiloval. Majsterka ma poslala na prax do holičstva MMG Freedom Barbers a ja som bol z toho sveta barberingu očarený. Zúčastnil som sa niekoľkých súťaží, napr. v súťaži o Zlaté nožnice som sa umiestnil na 2. mieste, ale na konci som bol vyhlásený ako špeciálny výherca celkovej súťaže. Hneď na druhý deň som sa tiež umiestnil na 2. mieste v študentskej kategórii, a v kategórii dospelí som sa umiestnil na 1. mieste v súťaži FADE na čas a stal som sa československým majstrom. Teraz vediem vlastné školenia po celom CZ/SK.

Najvtipnejší zážitok: Obidvaja s kolegom sme mali práve v kresle klientov. Išiel som si do umývadla umyť ruky a celé mi to vyprsklo do tvare a bol som celý mokrý. Tak ma kolega aj s jeho klientom vysmiali. Hneď nato si šiel umyť ruky on a vyprsklo mu to presne rovnako do ksichtu a ešte aj na klienta :D. Nuž, karma je zdarma.

Najhorší zážitok: Fénoval som a zrazu mi niečo zaiskrilo. Ja nič, fénoval som ďalej. Zrazu kolega vedľa, že: „Niečo tu smrdí.“ Vtom začali z fénu šľahať plamene a hlavou mi prebehlo, či to vybuchne alebo nie. Obidvaja sme sa proste zasekli a kukali na seba, čo sa bude diať a ja mu vtom kričím: „Však to vypoj, dement.“ 😀

Instagram: bengo_barber

Lucia, 27 rokov

Práca v kaderníctve ma veľmi baví a aj preto som si v Nových Zámkoch otvorila salón L&L Hairstyle. Za kaderníčku som sa vyučila na strednej škole, a aj napriek tomu, že som skončila Ekonomickú univerzitu, som sa rozhodla pre túto profesiu 🙂

Najvtipnejší zážitok: Raz mi prišla taká jednoduchšia pani s dvomi synmi (nevedeli veľmi po slovensky). Po maďarsky mi začala vysvetľovať, ako mám ostrihať chlapcov. Ja neviem po maďarsky, ale vedela som, ako sa chcú dať ostrihať. Tak som ju nechala trošku vytrápiť, nech mi to povie po slovensky. Chcela mi povedať, že ich mám ostrihať na hríbik, no povedala, že ich mám ostrihať na „muchotrávku“ 😀

Najhorší zážitok: Našťastie mám super zákazníkov, takže sa stretávam len s takými bežnými „problémami“, že chcú dostať termín hneď alebo že sú schopní mi volať aj 10-krát a nevedia vydržať, kým sa im ozvem späť, alebo že sú sebeckí a netolerantní a chceli by, aby som im urobila vlasy aj večer alebo cez víkend.

Instagram: lucia.langerova

Milan, 32 rokov

Makám v Košiciach na Hlavnej ulici a ako holič sa živím už približne jeden rok. Pred barberingom som makal ako asistent služieb zákazníkom v nemenovanej firme. Narástli mi vlasy aj brada a tak nastal čas, dať to do poriadku. Môj kamoš holič /servus bráško/ raz povedal: „Milan, z teba raz bude holič“. Dal som výpoveď z práce a začal som na sebe makať za pomoci toho kamoša Rada a mojej manželky. Vualá, a je to 🙂

Najvtipnejší zážitok: Došiel pán, približne 60 rokov. Nechcem preháňať, no na hlave mal max. 100 vlasov. Vraví mi: „Chcem pompadour a cestičku.“ Ja mu na to, že to nie je dobrý nápad. „Jaksi nemáte na to vlasy,“ jemne mu naznačujem, že má málo vlasov atď. On bol však neodbytný, že to proste chce a chce. Vravím: „Ok. Sadajte. Dáme kúsok vody a začešeme vás podľa vašej predstavy.“ Tak si sadol, češem a vravím: „No, čo vy nato? Vyzerá to dobre?“ A on že: „Máte pravdu, vyzerám ako kus chuja.“ 🙂

Najhorší zážitok: Keď som začínal v holičstve hneď prvý deň prišiel týpek a mal krátke vlasy. Vraví mi: „Chcem nosiť vlasy tak, jak máte vy. Hore dlhšie a dozadu.“ Tak mu vravím: „Ok, príďte o 3 mesiace a niečo s tým urobíme.“ Prešlo pár mesiacov a týpek zasa došiel. Ja som si medzitým oholil dlhú bradu na hladko. A vraví mi, že: „Dobrý deň, ja chcem tak vlasy dozadu a dlhšie, ako máte vy.“ Ja na to: „No, veď ja si vás pamätám. Vravel som vám, že to musíte počkať, pokiaľ vám narastú a vy ste sa ostrihali.“ Týpek mi vraví: „Neneneee. Tu bol vtedy váš kolega s bradou a iné mi vravel.“ Niekedy proste nevysvetlíš 🙂

Instagram: monopol_maktoko

Linda, 37 rokov

Pracujem v Bratislave v kaderníctve, ktoré sa venuje dámskym, pánskym a aj detským strihom. Som tam už minimálne trinásť rokov. Je to úžasná práca a veľmi ma baví, len mi všetci radia, aby som si k cene začala prihadzovať poplatok za psychohygienu. Pri časovo náročnejších úkonoch totižto stihneme prebrať od rodného listu po úmrtný skoro všetko.

Najvtipnejší zážitok: Najlepšie bolo, keď sme mali s kolegyňou veľa práce a prišiel jeden pánko. Bol úplne na mol, no chcel ostrihať. Rovno stál len vďaka zárubni. „Odnavigovali“ sme ho na inú prevádzku, nech vyskúša. Za 5 minút sa vrátil a znova pozdravil. Či ho neostriháme, lebo bol v inom kaderníctve a poslali ho preč. Asi ho na ulici len otočilo a preto sa vrátil späť :D. Zábavné to vie byť aj s chlapmi. Vždy sa chcú strihať hneď a nečakať, preto dosť často vbehnú do dverí medzi ženy s hláškou: „Mňa máte rýchlo, vždy som spravený do 5 minút.“ 😀

Najhorší zážitok: Zákazníčka s vlasmi po ramená chcela ostrihať na hríbik. Kolegyňa jej to chcela vysvetliť a vyhovoriť, no ona ju odbila, že, samozrejme, vie, ako vyzerá strih na hríbik. Keď odchádzala domov, bolo všetko ok. No, potom jej vyvolávala a sms-kovala ešte v noci, že to malo byť úplne inak a jej mužovi sa to vôbec nepáči.

Instagram: dalin0508

Roland, 21 rokov

Pracujem v salóne Ester vo Veľkých Kapušanoch. K tejto práci som sa dostal po škole, tri roky som študoval odbor kaderník a hneď po škole som dostal ponuku pracovať. Práca ma baví a som rád, že som si vybral takúto školu a povolanie.

Najvtipnejší zážitok: Raz sa mi stalo, že sa prišiel jeden pán strihať s kamarátom. Pán mi hovorí: „Ostrihajte ma, aby som bol najkrajší v meste,“ a jeho kamarát zakričal: „Jožo, čo rodičia do*ebali, to ti ani kaderník nepomôže.“

Najhorší zážitok: Môj najhorší zážitok som zažil asi vtedy, keď som strihal jedného pána strojčekom a vypadla elektrika, vraj nejaký výpadok. Pán mal však ostrihanú len polovicu hlavy. Druhú polovicu som musel dokončiť nožnicami… nuž, trvalo to hodinu. Toho pána som už viac nevidel 😀

Instagram: rolly.vittar

Andrej, 28 rokov

Pracujem v Prahe vo FlorianHair a popravde, túto prácu som chcel robiť už od detstva.

Najvtipnejší zážitok: Prišla pani a sebaisto vraví: „Chcem tropiko.“ A ja vravím, že: „Hmm, netuším, čo to je.“ Jej druhý pokus je, že: „Tak lízing.“ Potom mi doplo. „Myslíte melír???“ 😀 Ďalšia prišla a ukazuje, že chce ostrihať 20 cm. To, čo ukazovala, bolo sotva 5. Moja odpoveď bola, že keď toto je pre vás dvadsať centimetrov, tak váš partner musí byť doma za kanca.

Najhorší zážitok: Raz mi týpek pozvracal celú stenu :D. Tie najhoršie zážitky sú väčšinou len nepríjemné, no musím povedať, že to zlé ma našťastie obchádza.

Instagram: theandy.p

V ďalšom článku sa budeme venovať vodičom z povolania (vodič autobusu, taxikár, kamionista a pod.). Ak medzi nich patríš a máš množstvo zážitkov, o ktoré sa nehanbíš podeliť, určite nám pošli správu a nezabudni tiež pod nasledujúcim príspevkom označiť ľudí, ktorí sa živia takouto prácou. Najbližší článok bude venovaný práve im! 🙂

Po menšej pauze pokračujeme v našom článkovom koncepte, v rámci ktorého budeme zbierať tie naj zážitky Slovákov a Čechov…

Gepostet von EMEFKA am Sonntag, 20. Januar 2019

View this post on Instagram

Po menšej pauze pokračujeme v našom článkovom koncepte, v rámci ktorého budeme zbierať tie naj zážitky Slovákov a Čechov z práce. Tentokrát na tému "vodič z povolania" Pracuješ ako kamionista, taxikár, vodič autobusu, či nákladného vozidla? 😊 Napíš nám tie naj príhody z práce do správy alebo ak poznáš niekoho s týmto zamestnaním, označ ho pod príspevkom 😊 tie naj príspevky spracujeme do článku 😉 #topyzroboty #emefka #igerssk #instaslovak #instaslovakia #insta_svk #instaczech #slovakia #slovak#czech #slovensko #igerscz #igersczech #igersczechrepublic #czechgirl  #cze #slovakgirl #slovakiagirl #slovakiangirl #slovakian #slovakboy #slovenkadna

A post shared by EMEFKA SK/CZ (@emefka_official) on

Ak ťa tento článok zaujal a chceš si prečítať predchádzajúci diel, v ktorom sme sa venovali bláznivým príhodám učiteľov a učiteliek zo Slovenska, nájdeš ho na tomto odkaze

Titulná fotka: Dalibor, Lucia

Reagujte!
Grr Grr
0
Grr
Fuuj Fuuj
2
Fuuj
Fňuk Fňuk
3
Fňuk
Jeej Jeej
1
Jeej
Uups Uups
0
Uups
Haha Haha
20
Haha
Woow Woow
1
Woow

Komentuj post a napíš, čo si o tom myslíš!

⬇️

Pridaj komentár

Pre odoslanie komentáru sa musíte prihlásiť. Ak ešte nemáte účet zaregistrujte sa.

Mrkni aj tento článok:
Veci, ktoré muži robia takmer denne a ich frajerkám sa z toho ježia vlasy

Prihlásiť sa

Nemáte účet?
Zaregistrovať sa

reset password

Späť na
Prihlásiť sa

Zaregistrovať sa

Prosím registrujte sa na emefka.sk

Späť na
Prihlásenie
Choose A Format
Personality quiz
Trivia quiz
Dotazník
Príbeh
Zoznam
Meme
Video
Audio
Image

SLEDUJ EMEFKA

NA SOCIÁLNYCH SIEŤACH

SLEDUJ NA INSTAGRAME