Tlačidlo na zatvorenie okna potvrdenia platby
Tvoje predplatné bolo aktivované
Pondelok 30.1.2023
sk
Ema
cz
Robin, Erna

Najlepšia je sladká nevedomosť? Zdá sa, že podľa niektorých áno. Ako píše aj portál The Guardian, účastníci reality show Big Brother v Nemecku nemajú o prebiehajúcej pandémii koronavírusu absolútne žiadne informácie.

Žiadne správy, žiadny problém

Momentálne má celý svet s koronavírusom plno problémov. Vírus sa z Číny už rozšíril do väčšiny štátov na svete a na rad prišli aj mnohé drastickejšie opatrenia. Taliansko, Španielsko, Česko a Nemecko sú v kompletnej karanténe a na Slovensku máme vyhlásený stav núdze.

Gestern war Weltfrauentag und natürlich schenkt Big Brother unseren Ladies ebenfalls etwas "Leckeres" heute Abend ? Was es wohl wird? #BigBrother2020

Gepostet von Big Brother SAT.1 am Montag, 9. März 2020

Vláda občanom odporúča ostať doma, znížiť sociálne kontakty na minimum a nosiť ochranné rúška. Supermarkety či lekárne sú brané útokom a ľudia sa nezriedka prehnane zásobujú. Nikto presne nevie, kedy toto šialenstvo skončí, ale je isté, že sa nedotýka úplne všetkých.

Platí to aj pre spomínaných účastníkov reality show Big Brother, ktorá momentálne prebieha v Nemecku. Tí nemajú o pandémii, ktorá práve trápi svet, ani poňatia. Pravidlá súťaže im totiž zakazujú akýkoľvek kontakt s vonkajším svetom.

Gepostet von Big Brother SAT.1 am Donnerstag, 2. Januar 2020

Prijali zvýšené hygienické opatrenia

Súťaž sa v Nemecku rozbehla 6. februára, keď bolo v Európe len málo potvrdených prípadov. Situácia s koronavírusom sa ale odvtedy dramaticky zmenila.

Organizátori však súťažiacim nielenže nič neprezradili, ale dokonca zakázali účastníkom, ktorí do súťaže nastúpili neskôr, aby ostatným o pandémii niečo hovorili.

IHR habt das so gewollt!Zum 20-jährigen Jubiläum kehrt Big Brother 2020 mit einer neuen Staffel bei SAT.1 zurück:100 Tage Abenteuer im Haus und die Siegprämie warten auf dich!

Gepostet von Promi Big Brother am Freitag, 9. August 2019

Tento postup zdôvodňovali tým, že súťažiacich chcú kontaktovať a podávať im informácie len v absolútne nevyhnutných prípadoch. Tvorcovia programu však dodali, že pokiaľ by rodinný príslušník niektorého zo súťažiacich bol pozitívne testovaný na COVID-19, tak mu to, samozrejme, okamžite oznámia.

Zdôraznili tiež, že boli zavedené prísne hygienické opatrenia, hoci súťažiacim nebol vysvetlený ich dôvod.

Spŕška kritiky

Keď sa rozšírila správa o tom, že súťažiaci Big Brother nemajú o súčasnej situácii žiadne informácie, na hlavu televízie SAT.1, ktorá reality show vysiela, sa zniesla spŕška ostrej kritiky.

Na sociálnych sieťach sa prístup televízie stretol s tak silným odporom, že tvorcovia prisľúbili, že odvysielajú špeciálny živý prenos, v ktorom informujú súťažiacich o pandémii. Dajú im tiež možnosť klásť otázky a obdržia aj video odkazy od svojich blízkych.

Gemeinsam mit Jochen Schropp und Dr. Andreas Kaniewski informiert Big Brother die Bewohner über Corona ?? Heute Abend, live um 19:00 Uhr in SAT.1! #BigBrotherSpezial

Gepostet von SAT.1 am Dienstag, 17. März 2020


Tagy:

Ako hodnotíš tento článok?

Dušan Šutarík
Na EMEFKA píšem najmä o filmoch a seriáloch, ale cudzie mi nie sú ani články z oblasti krimi, záhad, umenia, vedy, zaujímavosti z histórie a vlastne všetkého, čo má potenciál zaujať čitateľa a rozšíriť jeho obzory. Zameriavam sa aj na písanie článkov s virálnym potenciálom
Najčítanejšie
Podobné

Vitaj na stránke EMEFKA

Posúvaj prostom doľava alebo doprava a objav viac

Práve sa deje

Klikni a uvidíš aké máme novinky

Domov
Hľadať
TOP
Trending
PREMIUM
Práve sa deje
Mám záujem o spoluprácu

  *dané pole je potrebné
  vyplniť

  Tip na článok

   Formáty: .jpg, .png
   Veľkosť max
   15mb
   V prípade väčšej prílohy pripojte do tela správy link na wetransfer
   *dané pole je potrebné
   vyplniť

   Nahlásiť chybu na stránke

    Formáty: .jpg, .png
    Veľkosť max
    5mb
    *dané pole je potrebné
    vyplniť